SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plany na rozwój

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 639

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 45
Cześć, wróciłem jakiś czas temu do treningów po dłuższej przerwie. Wcześniej w wieku ok. 17 lat chodziłem przez rok na siłownie głównie w celu schudnięcia ponieważ byłem otyły i zszedłem aż do 63kg w pewnym momencie skrajnie ograniczoną dietą. Po dłuższej od wtedy czasami wracałem na siłownie,mma, basen itd. ale dopiero mięsiąc temu wróciłem na siłownie na stałe z myślą, że chce się rozwinąć. Nie do końca wiem w którym kierunku iść patrząc na moją sylwetke ponieważ przy 175 i 20 latach waże 71kg i wyglądam jak na załączonych zdjęciach https://imgur.com/a/a8CJnb6 . Nie do końca wiem czy jest sens redukować ponieważ wydaje mi się, że masa mięśniowa nie jest wystarczająco duża aby to jakoś wyglądało, a nie żebym znowu był skrajnie chudy. Z drugiej strony trochę boje się takiej poważnej masy ze względu na przeszłość. Co do diety na codzień jem głównie produkty białkowe zacząłem i mocno ograniczać tłuszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735

Zdjęcia masz tak zrobione, że realnie nie da się ocenić jak wygląda Twoja sylwetka. Widać, że jest jakiś zarys mięśni ale tak na prawdę musisz ocenić jak wygląda poziom tkanki tłuszczowej. 63kg to bardzo niska waga, ale tutaj musisz podejść ostrożnie do tematu budowania masy mięśniowej. Nie dlatego, że byłeś otyły i schudłeś bo to ma częściowe znaczenie, ale czy radzisz sobie już z utrzymaniem konkretnego reżimu dietetycznego.

Jeśli z tym nie ma problemu to nie ma co się obawiać tylko wskoczyć na delikatny plus kaloryczny kaloryczny i budować masę mięśniową.
Oczywiście musisz wrócić do treningu siłowego na stałe bo to najlepsza forma aktywności fizycznej,a jak trening siłowy będzie ogarnięty i dieta również to efekty sylwetkowe też będą.

Jednak tutaj trzeba się uzbroić w cierpliwość boi budowanie masy nie jest procesem szybkim, ale jak fajnie zredukowałeś wagę to i z masą mięśniową dasz sobie radę. Klucz to ciągła kontrola poziomu tkanki tłuszczowej żebyś po prostu się nie zalał tylko trzymał ten poziom w jakichś rozsądnych wartościach żeby wyglądać dobrze i redukcja nie trwała zbyt długo.





Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-07-07 11:41:41
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Uważaj z tą redukcją tłuszczy bo nasz układ hormonalny ich potrzebuje do funkcjonowania.
Ja na twoim miejscu bym nie zawracał sobie głowy tym masa/redukcja po prostu systematycznie ćwicz nie wal w h**a dokładaj powolutku ciężar ulepszaj technike i wylicz sobie zapotrzebowanie na lekkim plusie patrz co się będzie działo i ewentualnie po kilku miesiącach podejmij decyzje co robić dalej.
Bardzo dużo ludzi zaczyna od redukcji i zatrzymuje potencjalny progres albo też w drugą skrajność zalewa się na świnio masie lepiej wstrzel się gdzieś po środku i bądź cierpliwy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33122 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
Hej, zdjęcie kiepskiej jakości i słabo widać detale które decydują o obraniu celu ale można wnioskować że tu trzeba redukować jednak najlepiej jakbyś dodał wyraźne zdjęcia z różnych pozycji ,Przód Bok Tył , zdjecia calej sylwetki z dalszej perspektywy ale wyraźne , ręce wzdłuż tułowia , luźna postawa , użyj samowyzwalacza , Wypełnij ankietę według tych instrukcji i będzi emożna coś konkretniej doradzić https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu 2xfbw

Następny temat

Powrót do treningów

WHEY premium