SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan ArmWreslingowy Pomocy

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7918

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 62
posiadam ławeczke + sztanga 5 kg + sztanga 8 kg.
2 hantelki
talerze 4x10 kg, 2x6kg, 2x2,5 kg, 4x1,25 kg
drążek
czy na tym można cos ćwiczyć ? ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zapraszamy do Opola :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 511 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5588
MKfreeze,w warunkach domowych da się ćwiczyć,ale same ćwiczenia ,nie poparte sparingami niewiele Ci dadzą,a właściwie to nic.

Zmieniony przez - grg30 w dniu 2012-02-22 18:16:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 87 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2901
W takim razie po co wogole wykonywac cwiczenia silowe skoro one nic nie dadza jak piszesz????? Obawiam sie ze autor zaraz przeczyta ze sie wrecz uwsteczni wykonujac trening silowy. Fakty sa takie ze trening silowy wzmacniajacy kąty nadgarstki nacisk boczny i palce to podstawa!!! Do tego ogolnorozwojowy trening silowy calego ciała silowy nie kulturystyczny są zawodnicy majacy bardzo ograniczony dostęp do sparing partnerów a osiagający dobre wyniki więc nie pisz głupot
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kowboj, masz trochę racji. Jednak jeśli ktoś w życiu nie stał przy stole (jak mniemam autor tematu) będzie miał mocno utrudnioną sprawę, nawet jeśli będzie sporo silniejszy od swojego rywala. Ponadto sam w domu możesz ćwiczyć, najczęściej jednak wykonując ćwiczenia poprawnie w 50-70% i nabierając nie zawsze dobrych nawyków. Później stół weryfikuje i cholernie często okazuje się że silniejszy dostaje tęgie baty. Dużo lepsza od wolnych ciężarów jest izometria, której samemu sobie ciężko zrobić i przydałby się ktoś do pomocy, kto wie jak zrobić to tak, żeby efekty nie były odwrotne od zamierzanych. Ponadto treningi przy wyciągu dajmy na to, przecież w większości robimy przy stole, a kolega "Autor tematu" ani nie stał przy stole, ani nie sparuje i technik sobie nie wyrobi. Jednak co prawda to prawda, jakiekolwiek obycie z ciężarem, nie zawsze prawidłowe da już efekty na +, zwłaszcza na początku :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 511 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5588
no,mnie również chodziło o początkującego i pod tym kątem udzieliłem odpowiedzi.Ktoś kto nigdy nie stal przy stole,same treningi niewiele mu dadzą,a przynajmniej ja nie słyszałem żeby ktoś kto nigdy nie sparował,przyszedł do klubu i kładł na ręke że już nie wspomne o zawodach.
Owszem kowboj,fakty są takie że trening wzmacniający palce,nagarstki,nacisk boczny to podstawa ale fakty są też takie że siła to nie wszystko
Obawiasz się że autor zaraz przeczyta że trening siłowy uwstecznia...wiesz a ja sie obawiam żeby autor słuchając Cie nie doszedł do 100 kg na biceps ażeby potem na zawodach zebrać cięgi od uginających 3 razy mniej,lub dodając miary śmieszności temu co piszesz - od w ogóle nie trenujących
Trening musi iść w parze ze sparingami,nawet sporadycznymi a samym treningiem można pokonac jedynie kogoś kto się nie siłuje
Zresztą podobnie jest w każdym sporcie polegajacym na fizycznej rywalizacji.Np.trudno żeby od samych ćwiczeń na worku wygrać z kimś walkę na sali bokserskiej













Zmieniony przez - grg30 w dniu 2012-02-23 16:24:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 87 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2901
"Dużo lepsza od wolnych ciężarów jest izometria" a z uzyciem czego jak nie wolnych ciezarow robic ta izometrie? Przeciez trzymanie hantla w kacie to wlasnie izometria. Wystarczy miec podstawy techniki umiec wejsc na gore w hak i co nam wiecej do tego potrzebne jak nie sila?? Jak chcecie wygrac z zawodnikiem ktory ma silniejsze palce nadgarstek i dzieki tym 100kg na biceps wystarczy ze trzyma poprostu ramie w kacie bo powiedzmy ze nie potrafi was naciagnac na starcie co wam da tachnika w walce z zawodnikiem poprostu silniejszym???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dużo lepiej z użyciem pasa i drugiej osoby, która rozciąga Ci odpowiednio kąty. Duży wolny ciężar nie dostosuje Ci obciążenia, jak puści Ci kąt to rozjedziesz się jak masło po kromce w pół sekundy. To teraz wyjaśnij mi, bo może coś pominąłem podczas kilku lat treningów. Skoro wystarczą Ci zwykłe podstawy techniki, to może każdy jeden strongman mógłby wygrywać skoro wystarczy że jest silny? A wierz mi i mają mocne palce i nadgarstki.. Więc co? Dajmy na to Grochowski vs. Toczek. Jak myślisz, kto kogo rozjedzie?
Podałem Ci tak d****ny przykład, że powinieneś zrozumieć i być może wiesz to, że choćbyś brał na biceps 150 w kącie i 150 na nadgarstek na serie choćby nawet, to jak nie masz bladego pojęcia jak to wykorzystać podczas walki nie stojąc nigdy przy stole, to nic nie zrobisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 511 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5588
kowboj,Siłując sie na ręke walczysz z przeciwnikiem a nie z ciężarem.Ćwiczac na ciężarze działają działają siły bezwładności a to nie to samo co przeciwnik który oprócz tego że stawia opór to i atakuje w hak,w góre czy w triceps.
Trening
siłowy jak najbardziej ale można go wykorzystac tylko wtedy kiedy nabierze sie wprawy i doswiadczenia przy stole.Inaczej lipa.Doświadczony zawodnik bez problemu zniweluje każdą siłę,odpowiednio chwyci za ręke,naciągnie nadgarstek i nawet nie mrygniesz okiem kiedy wgniecie reke w poduche śmiejąc sie w twarz







Zmieniony przez - grg30 w dniu 2012-02-23 19:01:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 87 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2901
No coz panowie sa rozne szkoly treningu mialem okazje przez rok trenowac z jednym z utytulowanych zawodnikow i przekazuje to czego mnie nauczyl przedewszystkim ciezki trening na ciezarach aby zbudowac podstawy sily do tego raz na dwa tygodnie lekkie sparingi bardziej pod doskonalenie techniki wazac wowczas 90 kilogramow z kilkuletnim starzem na silowni mialem duze problemy aby utrzymac go obiema rękami przy stole więc raczej ta jego metodyka treningowa przekladala sie na wyniki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyciskanie na klate

Następny temat

floor press

forma lato