SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Placki ziemniaczane

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 21999

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy jecie placki ziemniaczane? Bardzo je lubie ale nie wiem czy powinienen je jeść.

Dzisiaj jestem mały, jutro będe duży.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie przesadzam mamusia snmaruje ta babke aby sie upiekała(nie leje tyle aby ona pływała)
Dzieki za odpowiedź

<<<<Jeśli chcesz komuś obić twarz najpierw ją sam musisz nadstawić>>>>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2925 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17201
Ja tez uwielbiam placki ziemniaczane, ale niestety sa one b. tuczace. Zawieraja ww o wysokim IG i tluszcz i niestety sa przyrzadzane w najgorszy mozliwy sposob - smazenie! Produkt odpada zarowno w czasie robienia rzezby, jak rowniez w diecie CKD podczas ladowania ww.
Mysle, ze sa dopuszczalne jedynie na masie, a i to niezaczesto

no pain, no gain

były moderator działu ODŻYWIANIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wydaje mi się, żeby z plackami było aż tak źle. Owszem, prawda jest, że
smażenie sprawia, że dostarczają bardzo złej jakości tłuszczu, ale częściowo można temu zaradzić. Sposób pierwszy(ja tak robię) zrobic je zupełnie bez tłuszczu na teflonie(co prawda mój tata twierdzi, że to już nie placki...), a jeśli ktoś chce robić na tłuszczu to na oliwie z oliwek, albo smażyku w sprayu, a do ciasta mozna dodać troche spirytusu-wtedy placek nie chłonie tak tłuszczu. Co do tych ww o wysokim IG to nie do końca się zgadzam. Przecież IG ziemniaków to cos około 50(na forum znalazłam, że 48), a więc jest raczej niskie. W dodatku ziemniaki zawierają prawie wyłącznie ww złożone-sycącą na długi czas skrobię i sporo witaminy C(pewnie więcej niż gotowane ziemniaki, bo obróbka cieplna placków trwa krócej).Myslę, że jesli wybierze się odpowiednią metodę przyrządzania, to placki ziemniaczane są zupełnie sympatyczne

smoczek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Smoczek a mam pytanie co sadzis o babce kartoflanej? moze masz jej wartsoci energetyczne?

<<<Jeśli chcesz komuś obić twarz najpierw ją sam musisz nadstawić>>>>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hehe,zawiodę Cię : a co to jest babka kartoflana?

smoczek
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A taki placek z tartych kartofli

<<<Jeśli chcesz komuś obić twarz najpierw ją sam musisz nadstawić>>>>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Takie coś może?(ze strony : http://www.kuchnia.3miasto.pl/50.htm  )
"Babka ziemniaczana - kugelis ze skwarkami
1 kg ziemniaków,
1 jajko,
około 25 dag boczku /może być wędzony/ lub słoniny,
1 cebula,
1 ząbek czosnku,
sól, pieprz, kwaśna śmietana
Ziemniaki umyć, obrać i utrzeć na tarce o najdrobniejszych oczkach. Boczek lub słoninę pokrajać w drobną kostkę i podsmażyć dodać drobno posiekaną cebulę i rozgnieciony ząbek czosnku. Gorące skwarki wlać do masy ziemniaczanej i wymieszać, dodać jajko, sól, pieprz do smaku. Masę dobrze wymieszać i wlać do blaszki, wysmarowanej tłuszczem i obsypanej tartą bułką. Najsmaczniejsza babka wychodzi przy grubości warstwy 5-6 cm. Piec w mocno rozgrzanym piekarniku około 1,5 godziny, aż zrumieni się wierzch i ciasto odstanie od boków blaszki. Gorącą babkę wyjąć z formy, pokrajać w plastry i od razu podawać. Oddzielnie podać śmietanę do polewania babki. "
Jeśli cos takiego mniej więcej, to jesli odjąć ten boczek, skwarki,smietanę uzyc chudą, to nawet nie takie złeHehe, wtedy zostaja ziemniaki z jajkiem i cebulą

smoczek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak tylko ze bez cebuli boczku i czosnku

<<<Jeśli chcesz komuś obić twarz najpierw ją sam musisz nadstawić>>>>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
i ja pieke nie na smalcu tylko na oliwie


<<<Jeśli chcesz komuś obić twarz najpierw ją sam musisz nadstawić>>>>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja stosuje jeszcze diwniejszy wymysł
1kg ziemniaków
2 cebule
2 jaja
20d białego sera
smaze na teflonie bez tłuszczu

Wojtas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
babka kartoflana - brzmi bardzo apetycznie
Szkoda że sie odchudzam ...

"Demon to some , angel to others ..."

Moderator działu "Film/muzyka/książki"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Orbitrek

Następny temat

Platki owsiane

WHEY premium