SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwszy dziennik treningowy od zera

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2414

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
No kochana jeść to musisz więcej. Dobijaj węgli dobijaj.

A co to jest?

chili &havssalt knäke 13,3 g
Apetina 10% 75 g

To drugie to chyba feta a pierwsze nie mam pojęcia. Wiesz ja po szwedzku to nie bardzo rozumiem. ;p ciężko się ustosunkować

W treningu wszystko jasne? Kiedy zaczynasz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 18 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 169
To taki twardy chleb od Wasa o smaku chilli właśnie. Tutaj ta nienajzdrowsza opcja tego chleba (z białej mąki) ale nie miałam nic żadnego chleba a chcialo mi sie węgli po cięższej nocy z Ania. Dzisiaj będę na zakupach to rozplanuje lepiej posiłki.

Apetina - ser feta.

Jasne będę pisać jeszcze dokładniej - to z lenistwa. Zdjęcie śniadania jest wyżej w postach.

Pobralam sobie atlas ćwiczeń apke.
Na siłowni mam jedną godzinę z pt. I poproszę żeby pokazał mi technikę wykonywania wszystkich ćwiczeń których nie jestem pewna. Jeśli dobrze pójdzie to pojadę już dzisiaj żeby zapoznać sie że środowiskiem. Udało mi się namówić szwagierkę to może w niektóre dni będziemy razem. Zawsze raźniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
jakby co to możesz też ponagrywać ćwiczenia których nie jesteś pewna i wrzuć w dzienniku do oceny. Tak też można sporo błędów technicznych wyłapać i poprawić wykonanie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Tak tak nagrywaj to pomożemy. Nie wiem czy inni mają takie samo zdanie jak ja ale ja bym się z pt jednak umówiła po kilku tereningach chociaż jeśli wiadomo że to droga zabawa i nie stać nas na to żeby powtórzyć konsultacje. Moim zdaniem łatwiej jest więcej z tego wyciągnąć jak mamy jakiekolwiek doświadczenie, wiemy co dokładnie nam sprawia trudność itp. No ale to moje zdanie. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
No po kilku treningach właśnie wiadomo już co nam sprawia największą trudność.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 18 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 169
Jestem laikiem.
Zdaje się na was. No to szwagierka będzie nagrywać hehe.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Jak tam odbył się pierwszy trening??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 18 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 169
Pierwszy raz w życiu na siłowni - relacja

Zaparkowaliśmy. Buzi buzi no i podążamy do siłowni (trzeba przejść kawałek).
Szwagierka: stresu troche., Nie?
Ja: spokojnie. Byłam odebrać nasze karty w piątek to średnia wieku to jakieś 70 lat hehe. Będziemy tam najbardziej wysportowane.

Wchodzimy. Pik pik. Kartami. Pierwsze co: stado samców alfa pokrzykujacych i sapiacych podnosi ogromne ciężary.
Szwagierka: spoko napewno jest dział tylko dla dziewczyn.
Ja: nie ma.
Podążamy za panciusią w płaszczu - napewno wie gdzie przebieralnia. Bo my nie wiemy - przecież jak odbierałam karty w piątek to nie miałam czasu chodzić dookoła z kierownikiem bo z córką najstarsza na rentgen zasuwalam. Wszystko ładnie pięknie. Przebraliśmy się no to idziemy obczajać. Szwagierka proponuję zapoznać się z maszynami cardio. Ja na to ok. To walniemy se rozgrzewkę.
Pół godziny stoimy przed orbitrekieM i próbujemy go włączyć. Ludzie na rowerkach spoceni zdyszani patrzą się na nas jak na kosmitki. E dodatku w tym dziwnym języku pałamy - polskim. Udało sie. Jedziemy. Szwagierka dyszy - tylko do 400 kcal i zmiana. No ok. Poszliśmy na rodmaskin. (To takie coś co się ćwiczy jakby na kajaku wiosłowanie. Walnełyśmy na tym ze dwa km. Bajka. Zero zmęczenia. Potem się sczaiłysmy że bez obciążenia cisnęliśmy. Tak samo było na rowerku. Baba myślałam że spadnie z rowerka jak się spojrzała że na jedziemy uśmiechnięte. Ok idziemy na dół na siłę. Znalazłyby ławeczki i zrobiłyśmy cały trening A. Jednakże nie nagrywaliśmy bo zakaz fotografowania jest. A że my nowe to nie wiedziały sny jak inni do tej zasady się odnoszą. Widziałam że pełno osób ma tel. Ale zdjęć nie robili. Trochę mało miejsca miałyśmy żeby zrobić całą podłogòwkę (musieli nas przeskakiwać w trakcie plank) hehe
Ostatecznie to dobrze że nie nie można robić zdjęć. W przeciwnym razie na pierwszej stronie lokalnej gazety byśmy były
To wszystko odbyło się w niedzielę wieczorem. W środę następna próba ( przynajmniej orbitrek potrafimy włączać)
Po 24 godzinach pojawiły siezakwasy ale głównie w nogach więc zwalam to bardziej na kardio. Wiosłowanie zrobiłam z obciążeniem 7 kg za każdym razem a wyciskanie 4. Nie odczułam aż tak mocno. Wszystkie serie z tym samym obciążeniem. To by było na tyle. Nie śmiejcie się proszę..
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Haha świetnie opisane. Pierwsze koty za płoty i będzie tylko lepiej.

Tutaj możesz poczytać o rozgrzewce:

https://www.sfd.pl/Nasze_patenty_na__ROZGRZEWKĘ_PRZED_TRENINGIEM_SIŁOWYM-t1193270.html

Nie wiem ile tam w sumie na tych maszynach jezdzilyscie. Dobre ma oswojenie się i rozejrzenie po siłowni ale potem lepiej skupiać się w rozgrzewce na innych ćwiczeniach. :)

Nie wiem czy widziałaś rozpiski treningowe w innych dziennikach ale mam prośbe żebyś mi pisała dokładnie przy każdym ćwiczeniu jakie obciążenie i jak wrażenia. Zwłaszcza na początku to ważne bo trzeba będzie zweryfikować czy plan Ci odpowiada w pełni. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
No to pierwsze koty za płoty. Teraz już będzie z górki.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny

Następny temat

Sylwetka

WHEY premium