SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwszy cykl saa lub sarm

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 979

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Waga

Wzrost

Obwód ramienia

Obwód klatki

Obwód uda

Obwód talii

Staż na siłowni

Dieta (przedstaw ilość spożywanego białka, węglowodanów i tłuszczy)

Ile i jakie przebyte cykle sterydowe

Opisz swój plan treningowy

Cel cyklu

Ostatni cykl i odstęp czasowy od jego zakończenia

Poziom BF% (tkanki tłuszczowej)

Tendencja do tycia/chudnięcia (typ budowy)

Stan zdrowia

Skłonność do łysienia lub porostu owłosienia

PPM (podstawowa przemiana materii)

Wyniki siłowe w 3 głównych ćwiczeniach (klatka, martwy ciąg, przysiad ze sztangą)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 29 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 119
Cześć wszystkim. Konto jest nowe, co nie oznacza, że nigdy wcześniej tu nie zaglądałem. Bywam tu od ponad 10 lat. Po prostu się nie udzielałem.
Przygodę na siłowni zacząłem ze 12 lat temu i ćwiczyłem przez 2 lata, tj. do 16 roku życia. Później jakoś nie było na to czasu, więc kończyło się na czytaniu forum lub oglądaniu czegoś w necie. Nie mniej jednak wróciłem na siłownię równo 2 lata temu, ale przez ostatni rok ćwiczenie było mocno utrudnione przez pandemię itp. Wracam po półrocznej przerwie i zakładam hipotetycznie, że mógłbym się zdecydować na jakiś mocniejszy cykl. Myślałem o jakichś sarmach (dla ułatwienia przyjmijmy, że wszystko jest sarmem, żeby się nie kłócić, że np mk677 nim nie jest) lub jakichś sterydach z niewielkimi sajdami. Poniżej ankieta i wyniki badań.

1. WIEK:26
2. WAGA:74
3. WZROST:185
4. WYMIARY:
-biceps:41
-klatka:113
-udo:60
-talia:80
5. STAŻ NA SIŁOWNI: 3,5 roku
6. DIETA: Próbuję znaleźć coś dla siebie. Aktualnie od kilku dni moja dieta jest mniej więcej taka:
-białko:4- Nie chcę zajechać nerek, więc będę obserwował samopoczucie.
-węglowodany:5,5-6
-tłuszcz:0,7-1
7. ILE I JAKIE PRZEBYTE CYKLE STERYDOWE: 0
8. TRENING: aktualnie wracam do formy po polrocznej przerwie. Trochę schudłem i siła nie taka. Cwiczę fbw e2d na sredniej objętości, ale z dużym ciężarem żeby trochę mięśniom przypomnieć i się rozruszać (ciężko się ćwiczy, kiedy ręce się trzęsą po paru seriach, wiec nawet nie traktuję tego, jako trening właściwy). Docelowo planuję delikatny deload w odniesieniu do tego, co podnosiłem pół roku temu i liniowy progres ciężarowy. Plan będzie z naciskiem na masę w nogach i barkach, bo to u mnie leży. Myślę nad splitem z nogami i barkami 2x w tyg, gdzie ogółem treningów miałbym w tygodniu 4, ewentualnie 5 żeby nie zaniedbać za bardzo innych partii, ale raczej jednak 4, bo nie chcę za dużo spalać, plus chciałbym się odpowiednio regenerować żeby robić konkretne treningi w dniu barków/nóg.
9. CEL CYKLU: Możliwie beztłuszczowa masa, zwiększenie obwodów w nogach i barkach.
10. OSTATNI CYKL I ODSTĘP CZASOWY OD JEGO ZAKOŃCZENIA: -
11. POZIOM BF%: Mierzyłem tylko a urządzeniu na siłce, bodajże Tanita. Na jesieni pokazywało mi w okolicy 7%BF, co na pewno jest głupotą, natomiast nie mam tendencji do obrastania w tłuszcz, stąd też sądzę, że nie jest to raczej więcej niż 12%, zwłaszcza że schudłem.
12. TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIĘCIA (typ budowy): zdecydowanie chudnięcie
13. STAN ZDROWIA: Wszystko ok. Serce, bebechy badane kilka miesięcy temu. USG itp w normie. Delikatnie podwyzszone trojglicerydy i cholesterol, cala reszta w normie, jesli mowimy o podstawowej morfologii.
14. SKŁONNOŚĆ DO ŁYSIENIA LUB POROSTU OWŁOSIENIA: owlosienie w normie. Nie lysieję póki co, natomiast przebadałem włosy kilka dni temu u trychologa i włosy są zminiaturyzowane, więc muszę o to zadbać, ale to już inna kwestia. Łysienie w rodzinie jest obecne.
15. PPM (podstawowa przemiana materii): 1830
16. WYNIKI SIŁOWE:
-klata:105
-martwy ciąg:-
-przysiad:-


Badane: Wynik: Norma:

Estradiol: 46,3pg/ml 11,3 — 43,2
Kortyzol 421 nmol/l 166 — 507
FSH 4,57 U/l 1,5 - 12,4
LH 4,61 mIU/ml 1,7 - 8,6
ATPO < 9,0 IU/ml <34
ATG 14,5 IU/ml <115
Testosteron całk. 6,38 ng/ml 2,8 — 8,0
SHBG 23,65 nmol/l 11,4 — 52,3
Witamina 25-OH D3 20,5 ng/ml 30-50
TSH 1,97 mlU/l 0,27 — 4,20
Prolaktyna 310,3 mlU/l 98 — 456
ALT 19 U/l <41
AST 18 U/l <37
GGTP 19 U/l <61

Przydałoby się jeszcze zrobić wolnego teścia i dht.

Dodam, że obawiam się wyłysienia, więc podczas cyklu pewnie chciałbym stosować inhibitor- finasterid. Nie chcę też wpaść w gino, więc może kosztem większej masy celowałbym w coś bardziej anabolicznego niż androgennego żeby nie ryzykować.





Zmieniony przez - kaaiju w dniu 2021-06-06 18:25:45

Zmieniony przez - kaaiju w dniu 2021-06-06 18:30:04
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94913 Napisanych postów 364908 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670422
Test solo ,finy nie bierz bo to syf straszny

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 29 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 119
lodzianin1
Test solo ,finy nie bierz bo to syf straszny


Jestem zorientowany odnosnie do efektow ubocznych finasteridu. Przeczytalem chyba wszystkie dostepne badania w necie, plus konsultowalem z lekarzem. Natomiast wciaz jest jedyna sensowna opcja na wlosy. No chyba, ze branie konskich dawek palmy sabalowej haha.

Co do tescia, to spodziewalem sie, ze to bedzie w wiekszosci wiadomosci, natomiast to tez jest kwestia estru. Pros and cons. Aromatyzacja nie powinna de facto zalezec od estru, ale utarlo sie, ze cypio/enan aromatyzuja bardziej. Jednak sa wygodniejsze, bo rzadsze iniekcje. Poza tym chyba gdzies czytalem, ze na propie wyzej cisnienie skacze?

Myslalem nad boldkiem tez i juz pomijajac jego legitnosc i to, ze pewnie zaraz przeczytam, ze nie na pierwszy cykl, to jednak wydaje mi sie calkiem dobra opcja, choc pewnie nie zrobie na nim cudownej masy (a moze jednak? przez chec do zarcia xd). Mam swiadomosc wplywu na hematokryt. Czytalem tez o teratogennosci jakies wzmianki na forach, niestety nie dokopalem sie do zadnych sensownych badan. Oczywiscie ta teratogennosc z definicji powinna sie odnosic do kobiety w ciazy, a ja nia nie jestem. Natomiast moze byc tez tak, ze ktos pomylil pojecia (jak to sie dzieje chocby z okresem poltrwania vs okresem przebywania w ustroju czy suchej masy miesniowej vs beztluszczowej masy ciala). Dlatego chcialbym sie tez dowiedziec, czy moze ktos widzial jakies badania, ze boldek uszkadza tez facetow w jakis sposob?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bold dobra opcja na pierwszy cykl jako zamiennik inhibitora aromatazy oczywiście razem z teściem
Co do finy ... serio tak ci na włosach zależy XD?
To o aromatyzacji też bs walimy super dawki po to żeby ciągle były we krwi więc ester tu nic nie zmienia poza tym jak często kujesz dupę ten mit mógł się wziąć z tego że cepy waliły długi teść raz na 7 dni i mieli wahania pierwsze dwa dni estro 400% później spadek i karuzela
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 29 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 119
Ćwiczę Bo Lubię
Co do finy ... serio tak ci na włosach zależy XD?


Owszem, zalezy mi na wlosach haha. Nie wygladalbym dobrze na lyso lol. Generalnie chcialbym zlozyc jak najsensowniejszy cykl, gdzie relacja korzysci, do efektow ubocznych jest najlepsza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spróbuj w wolnej chwili poszukać info u tego typa na kanale on miał obsesję na punkcie łysienia ale ja osobiście nie jestem w temacie bo nigdy mi nie zależało na tym aspekcie


1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 29 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 119
Dzieki za link. Oczywiscie zapewne wiekszosc z tego juz wyczytalem przez lata, ale moze czegos nowego sie dowiem :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94913 Napisanych postów 364908 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670422
Teratogennosc nas nie dotyczy
Testa najlepiej bić jak najczęściej wtedy problem skakania e2 można ograniczyć do minimum

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 29 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 119
Przy zalozeniu, ze propa najlepiej bic codziennie (choc wiekszosc pewnie robi to e2d), tobym sie zaj**al od tych zrostow. Cypio czy enana bilbym pewnie e5d, ale wtedy juz pewnie beda wahania e2, no nie? A gdybym to robil zalozmy e3d, to nawet nie wiem, jak dawke sensownie dobrac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kaaiju
Przy zalozeniu, ze propa najlepiej bic codziennie (choc wiekszosc pewnie robi to e2d), tobym sie zaj**al od tych zrostow. Cypio czy enana bilbym pewnie e5d, ale wtedy juz pewnie beda wahania e2, no nie? A gdybym to robil zalozmy e3d, to nawet nie wiem, jak dawke sensownie dobrac.


Dla przykładu na start możesz sobie wbić enan 250 całą co 3 a nawet 4 dzień i będzie działać prawda jest taka że nie ma co szaleć na początku a każda dawka większa niż naturana będzie działać wyczerpiesz tą dawkę to wtedy śmiało możesz zwiększyć.
(dawki najłatwiej zwiększyć grunt żeby wykorzystać)
Ustal sobie jakiś plan na walkę z estrogenem i pomyśl jak długo chcesz się bawić chociaż tak pi razy oko bo wtedy też lepiej ocenić czy wystartować od początku z HCG czy nie i w razie czego jak często brać to (HCG jest dobre jak zaczynasz i nie jesteś pewny jak długo będziesz ON również warto dawać okresowo żeby sprzęt działał coś w imię zasady "use it or lose it"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 29 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 119
A gdyby tak jakas deka plus minimalna ilość teścia tylko po to żeby jakkolwiek funkcjonować podczas bloku?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy cykl

Następny temat

prop+masteron

WHEY premium