SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza pomoc.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7247

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4412 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
nie to, że się mylili, ale jak już pisałem, świat się rozwija.
ciągly postęp, nowe badania etc.
"mądre głowy" z ERC przez 5 lat nad tym myślały i wymyśliły.
a za ERC wytyczne te przyjęła PRC.


p.s.
kiedyś robiono 1:5, była też metoda Holger-Nielsena - to był dopiero śmiech...
aż wreszcie ktoś stwierdził, że to ogromna bzdura.

kiedyś stosowało się też zastrzyki dosercowe...teraz od dawna się tego nie robi.

świat zapieprza...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
tzn coś jak iniekcja dosercowa w Pulp Fiction? "Mam ją dziabnąc trzy razy?"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4412 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206

nie pamiętam "Pulp Fiction".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zmienili na 30:2 bo podobno 2 wdechy na 30 uciśnięć są wystarczające. no i jak ktoś nie chce to nie musi w ogóle wdechów robić, nawet ratownik medyczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
Też słyszałem że jest większa przeżywalność przy 30:2. Ponadto w resuscytacji nie chodzi o przywrocenie do zycia a utrzymaniu funkcji zyciowych do przyjazdu karetki. Ponoć przywrocenie człowieka zwykłym masażem serca do stanu w ktorym sam oddycha udaje sie jedynie w 12 % przypadków. Podobno jedyną skuteczną metodą jest ******lnięcie prądem( zapomniałem jak sie to urządzenie nazywa). Są już te urządzenia dostępne dla zwykłych ludzi w różnych placówkach, są w pełni zautomatyzowane. Ponoć wystarczy wcisnąć guzik i wykonywać wszystko zgodnie z instrukcją. Tak usłyszałem na pierwszej pomocy na prawie jazdy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2696 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31115
to ******lniecie pradem to defibrylator

We gonna break

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4412 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206


jakoś tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
a bez wdechów między uciśnięciami na jakiej zasadzie działa? podcisnienie zasysa powietrze do płuc? ile trzeba czekać z następną serią ucisków?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
MKD: ******lniecie pradem to defibrylacja. Maszyna do ******lniecia pradem to defibrylator. Slowo mi uciekło.

Jodan: Cisniesz 30 bardzo szybko, potem dwa wdech na odgietej troche glowie do tylu, sprawdzasz czy cos z tego wyszlo. Jesli dalej nie oddycha to walisz szybko druga serie. Tak aż do przyjazdu karetki bądź przywrocenia czynnosci zyciowych.

Zmieniony przez - vtserafin w dniu 2006-05-25 12:00:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
ale bez wdechów się pytam. ktoś o tym wspomniał
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

A.Szczepańska znów pomijana przez działaczy

Następny temat

Roy Jones Jr Powraca!!!

WHEY premium