SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Petarda w łapie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9254

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ty dobry masz SOGA bo ci niedałem

Dzińdybry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3917
Z fizyki siła to terz F=dp/dt, czyli im większa zmiana pędu(p=m*v), tym większa działa siła. Stąd większa siła przy cofaniu ręki. Ja tam się nie znam, ale tak sobie myśle. Jak jesteś mniejszy/lżejszy od przeciwnika to lepiej cofać rękę. A jak masz przewagę masy to można dopchnąć na koniec(ale to tylko fzyczne rozważania). Jak walisz w maszyne to zawsze będziesz traktowany jako lżejszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dobre dobre sog

jestem dyslektykiem więc dajcie mi spokój do cięzkiej cholery
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 3045 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30013
Mam 13 lat i kiedyś walnąłem w taką maszynę i miałem 1300.Póżniej w maszynę uderzyło pokolei 10 pakerów i żaden nie był lepszy odemnie.Niewiem czy to zbieg okoliczności,ale znajomi mi mówią że wyglądam na 2 lata starszego i jak już przywaliłem to ta maszyna zaczęła się trząść...
Jak masz worek treningowy w domu to ciągle w niego wal i wyrób sobie dobrą technikę,mi to pomogło

dzięki!!!i pozdrowionka

www.theanimalrescuesite.com - daj 6 misek pokarmu dla głodujących zwierząt!
www.thehungersite.com - daj 1,1 ciepły posiłek dla głodujacych na świecie!
www.therainforestsite.com - uratuj 10m2 lasów tropikalnych!
www.thechildhealthsite.com - pomóż chorym dzieciom!
http://www.pajacyk.pl/ - nakarm glodne dziecko
http://www.sfd.pl/temat209527/ - ZAPRASZAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Tak bedziesz postrachem gruszek na wesolych miasteczkach

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 100 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2870
... a "pakerzy" beda sie trzesli ze strachu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w archiwum znajdziecie conajmniej kilka takich tematow i zaden sie nie skonczyl bo tego sie nie da wyliczyc czy opisac dlaczego ma sie silna uderzenie
albo sie ma mocne uderzenie albo sie nie ma :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 529 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5360
najwazniejsza jest genetyka... potem jest technika

"Quot me nutrit me destruit"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Nie technika to tez nie wszystko. Mozesz bic technicnie bez szybkosci dynamiki i precyzji, timingu i co ... nic.
Genetyka jest rozna u wszystkich ale spora czesc Twojego sukcesu zalezy od twojej pracy na treningu. Nie mozna tak uogolniac.

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Generalnie pomiar siły ciosu nie jest skomplikowaną sprawą. Potrafię wyobrazić sobie taki przyrząd. Działa to na zasadzie wagi, z czujnikiem piezoelektrycznym (może komuś coś to mówi... ), To coś jak elektroniczna waga łazienkowa. Dodatkowo dorzucamy układ pamiętający, aby zapamiętać maksymalne wychylenie i pomiar gotowy. Niestety otrzymamy wynik, który mówi nam tylko i wyłącznie jak siła naszego uderzenia ma się do odpowiednio położonej masy. Tak więc wynik wyrażamy w jednostkach masy (kilogramach np..). Czyli krótko mówiąc mam siłę ciosu która oddziaływyje jak położone np 300 kg. Jak mniemam nie o to jednak chodzi. Przy uderzaniu zazwyczaj mamy zamiar kogoś skrzywdzić a więc przenieść ENERGIĘ z naszej ręki np na czyjąś twarz (chociaż bardziej pochwalam na worek treningowy..). Energia uderzenia a więc potencjalne szkody zależą od PĘDU a więc iloczynu masy i prędkości (zapomnijcie o sile i Newtonach, nie o to chodzi..). Uderzając kogoś przekazujemy mu częściowo nasz pęd (dla głębiej zainteresowanych patrz zasada zachowania pędu - fizyka). Tak więc widać, że siła ciosu zależy tak od naszej masy jak i prędkości wyprowadenia ciosu (a więc pośrednio siły w sensie zdolności mięsni do szybkiego gwałtownego skurczu - im szybciej i gwałtowniej tym z punktu widzenia fizyki lepiej)Koniec końców aby naprawdę precyzyjnie zmierzyć siłę ciosu należałoby mierzyć zarówno prędkość pięści jak i masę pięści, ramienia, boksera ? ( tu zaczynają się schody :). Nie sądze żeby takie pomiary miały jednak jakikolwiek sens. Wystarczy nam w zupełności pierwszy sposób. wszak w pomiarach chodzi tylko i wyłącznie o porównanie poszczególnych wielkości ze sobą.
I jeszcze jedna sprawa. Pę jest wielkością wektorową, więc niezwykle ważny jest kierunek w jakim porusza się ciało (pięść). Im bardziej prostopadle do celu tym lepiej, ale to chyba oczywiste ... :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

..::DO NOWICJUSZY::..

Następny temat

jak sie wiwinac

WHEY premium