SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paraolimpiada Ateny 2004

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8407

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 421 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3014
no więc tak chłopaki!: co do ćwiczeń na szerokiej ławeczce to w dalszym ciągu nie polecam, chyba że raz na jakiś czas dla rozrywki, przynajmniej jeśli chodzi o trójboistów i wyciskaczy. że jest ciężej zgadza się ale tylko na początku, podobnie jak z szerokim uchwytem i mostkiem u osób które w końcu odważą się to zrobić! dla osób, które regularnie ćwiczą na tej ławeczce przejście na zwykłą jesli by to tylko było możliwe zakończyło by się tą samą konkluzją co wasza.było by im ciężej, pracują inne partie mięśni. kwestia oswojenia się i pas spełnia tę samą funkcję co nogi. co do mostków, to bylibyście w szoku, jekie niepełnosprawni potrafią zrobić, choć faktem jest że większość ich nie robi! co do wyników to rzeczywiście, trudno cokolwiek powiedzieć w niskich wagach są one wręcz fenomenalne bo 145 kg (bez koszulki)i dopiero 5 m. grenia mówi samo za siebi. u nas takim wynikiem na świecie mógłby się jedynie stanaszek i może rudulis z łotwy pochwalić, i pewnie można by się czepiać o wagę kończyn i takie tam, ale po co, trzeba podziwiać i gratulować! a co do przepisów odnośnie startów niepełnosprawnych, to nie mam zielonego pojęcia, aż dziwne że niewielki defekt stopy u krzyśka pozwala mu na start w niepełnosprawnych, podobnie jak start wśród pełnosprawnych,w kat.60 kg holendra(nie pamiętam nazwiska)wyciskającego regularnie na ME i MŚ ok 200kg, który mając parapleksje(jeśli źle napisałem to przepraszam)widoczny, i to znacznie w jego przypadku, ubytek masy ciała w kończynach dolnych. z miejsca ma on znaczną przewagę masy ciała w górnych partiach ciała i co za tym idzie wynik w wyciskaniu. no cóż ale nie my stanowimy przepisy my się jedynie mamy do nich stosować, ale pogdybać przecież sobie można.

Prezes Klubu "Grzmoty"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 671
wroniak nie masz racji jesli chodzi o "przeskakiwanie" z lawki szerokiej na normalna!!!!zawsze jest tak,ze na normalnej lawce bedziesz wyciskal WIECEJ!!!!!a wytrenowanie nie ma zadnego znaczenia.to jest logiczne,ze z podparciem nog podniesiesz wiekszy ciezar!!!!!jakie sa niby roznice w pracy miesni??????jesli chodzi o mostki to niepelnosprawni nie robia takich jak pelnosprawni sportowcy.pomysl jak przy nogach na lawie mozna zrobic taki sam mostek jak z nogami na ziemi(jeszcze z butami na obcasie).cwiczenie na lawce szerokiej jest bardzo wartosciowe,zalezy tylko w jakim stopniu zaawansowania i co komu jest potrzebne i do czego,ale to tylko moje osobiste zdanie i nie kazdy musi sie z tym zgodzic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 421 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3014
co do mięśni nie będę się spierał bo się na anatomi nie znam,wydaje mi się że inaczej pracują mięśnie grzbietu i brzucha. to co napisałem opieram na doświadczeniach opartych z siłowni na której ćwicze i logicznie rzecz biorąc to ty może i masz racje, ale przyjedż do ternobrzega(podkarpackie)a zobaczysz jak kilku zdrowych chłopaków ciśnie na szerokiej ławie, i mógłbyś im godzinami tłumaczyć że lepiej im będzie na wąskiej a oni i tak będą mieli twoją logikę w dupie bo przyzwyczaili się( i chyba wyrobili te partie mięśni- nie wiem jakie bo się na anatomi nie znam)i po prostu na szerokiej są mocniejsi a na wąskiej jak próbóją to nawet nie wiedzą co się z nogami robi! hehe.tak że to nie jest tak jednoznaczne jak by się mogło wydawać! a co do mostków to wybierz się no jakięś zawody gdzię będą zawodnicy z kadry paraolimpijskiej, to wtedy może zmienisz sam zdanie co do możliwości robienia mostka bez użycia nóg! pozdrawiam

Prezes Klubu "Grzmoty"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 671
witaj wroniak,ty masz swoje racje ja mam swoje,i tak nikt nikogo nie przekona.wiem tylko tyle,ze mi wyciskanie na szerokiej lawie pomaga podniesc wyniki w wyciskaniu na zwyklej lawie.a jesli chodzi o zawody to czesto jezdzilem na imprezy pelnosprawnych i niepelnosprawnych i w mostkach nie ma co porownywac.pelnosprawni wala takie mostki,ze szok.pozdrowionka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 421 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3014
walą walą hehe! i z pewnością nogi im to ułatwiają! ale ja np. je mam i tak robię mały mostek w porównaniu z niektórymi na szerokiej. to w sumie może inny temat ale są przecież też dobrzy wyciskacze ,którzy wogóle nie robią mostków, bo się nie mogą nauczyć, i twierdzą że im to nie pomaga, no i nic nie poradzisz bo oni też mają swoje zdanie.

Prezes Klubu "Grzmoty"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
HAYABUSA
Moje zdanie na temat mostkowania jest takie że nie każdy zawodnik robiący mostek będzie miał lepsze wyniki od tego który nie potrafi go zrobić.
Najlepszym przykładem jest nasz znakomity kolega Mirowski,który leży płasko na ławce a mimo to wyciska potężne ciężary.
A jeżeli chodzi o pomoc nóg ,to uwierz mi że przypięcie się paskiem do ławki daje podobne efekty jak praca nóg.Śmiem twierdzić że nawet lepsze ,ponieważ możliwość spalenia boju za oderwanie nóg jest większa,a w przypadku przypięcia pasem żadna.Próbowałem dlatego o tym piszę.
I WRONIAK ma rację ,jeśli chodzi o mostki jakie robią paraolimpijczycy,naprawdę niczym nie różnią się od nas.
Lecz porównywanie technik niema i tak żadnego sensu.
Generalnie bardzo cenię tych zawodników i uważam że ich upór i konsekfencja do osiągnięcia celu powininna być przykładem do naśladowania.

POZDRO
...
Napisał(a)
Usunięty przez Senegroth za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 237
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mostek :-))

Następny temat

MPMłodzików w wyciskaniu2004

WHEY premium