SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pad siatkarski

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 11372

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29
Jak to wykonać bo ja to sie bardzo boje tego zrobic. Zawsze siegam trudne pilki "po mojemu" tyle ze pozniej krew zostaje na parkiecie. Moze macie jakies filmy z treningow?? Prosze o pomoc!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 491 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14527
szukaj a znajdziesz

"O sporcie jesteś pokojem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Pad siatkarski (z kolan):

-schodzisz na czworaki (czyli klęczysz na obydwu kolanach i opierasz dłonie o matę, niezbyt daleko od kolan)
-przenosisz środek ciężkości korpusu do przodu, tak by klatka piersiowa znalazła się na linii łączącej dłonie
-opuszczasz trochę tułów, usztywniasz ręce
-obracasz głowę w bok (wtedy, jeśli technika nie wyjdzie-uderzysz o ziemię policzkiem a nie ustami)
-wyrzucasz biodra i nogi w górę

UWAGA!!!

Wyrzucasz je nie równolegle do ziemi-bo w żaden sposób nie utrzymasz się na rękach, gdy będziesz miał ciało w takim położeniu (jak upadająca płasko deska) tylko tak, aby ugięte nogi znalazły się jak najbardziej NAD Twoim korpusem

Nie bój się-przy technice rozpoczynanej tak nisko-nawet jeśli ręce zawiodą-uderzysz o matę dość delikatnie i nic Ci się nie stanie.

Pad siatkarski (średnia wysokość):

-stajesz prosto
-wykonujesz skłon, tak by dotknąć rękami maty, niezbyt daleko od stóp
-powinieneś mieć teraz pozycję podobną jak przy ćwiczeniu "kociego grzbietu"
-przesuwasz środek ciężkości tułowia na linię łączącą dłonie(cały czas stojąc na stopach!)
-głowa w bok
-wyrzucasz ugięte nogi w górę

Pad siatkarski (wersja wysoka)

-idziesz (albo biegniesz)
-rzucasz się do przodu tak by wylądować dłońmi na macie(skaczasz "na szczupaka")
-gdy dotkną maty-szybko wyrzucasz biodra i ugięte nogi w górę
-pamiętaj-impet niesie Cię do przodu, więc weź poprawkę. Kieruj korpus ostrzej w dół (celuj przed linią łączącą dłonie-bo jeśli będziesz celował w nią-to pęd może wynieść Cię za daleko)

Pad siatkarski wykonany jest poprawnie (i nie boli ) wtedy , gdy klatka piersiowa dotknie maty szybciej niż kolana-oraz gdy upadasz "po łuku" (czyli najpierw ziemi dotyka klata, potem brzuch, potem uda, potem dopiero kolana, golenie i stopy).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1742
ogolnie przy padzie glowa glowa w gore, zeby parkietu nie pogryzc
gdy zaczynalem trenowac zdarzalo sie ze ktos po treningu z obtarta broda itp wychodzil
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11373
musisz tez ostro zapracowac nogami,pamietaj o tym najpierw nogi do gory potem szorujesz klatą po parkiecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 116 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4446
moja pierwsza lodeczka w casie lotu spanikowalem zgialem noge udezylem kolanem w parkiet i pekla mi torebka stawowa nie popelnij tego bledu
jak juz sie zdecydujesz to zrob to do konca jak nalezy ja juz umiem :PP

"życie jest za krótkie żeby być trzeźwym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 880 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5219
ja kiedys skakalem przez 2 lawki to broda zarylem bo troche wysokosc byla a jak nie umiesz to generalnie radze zeby trener cie nauczyl mozesz zaczac z materacem zeby sie nie poobijac tak

"Co Cie nie zabije to Cie wzmocni!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29
Dzieki za podpowiedzi. Przydaly sie. Dzis mialem mistrzostwa gminy w siate i pare pilek wyciagnalem dzieki waszym wskazowkom . Umiem juz to robic idealnie i nic mnie po tym nie boli.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Biegi i wyskok

Następny temat

Siatkowka

WHEY premium