SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PANKRATION WROCLAW

temat działu:

Baza klubów Sztuk Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12961

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez natolin z działu Mieszane sztuki walki - MMA.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10868 Napisanych postów 49632 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
POLSKIE STOWARZYSZENIE PANKRATIONU zaprasza wszystkich chetnych na wakacyjne zajecia otwarte
Zajecia w pon i piatki o godz 18, sala 28(zapasnicza) przy Szkole Podst nr 113 Wroclaw ul. Zemska 16.
Zapraszamy wszystkich chetnych do podjecia wspolpracy i propagowania rozwoju MMA w Polsce a w szczegolnosci
doswiadczonych zawodnikow i instruktorow


"Żaden naród ani żaden człowiek nie mają monopolu na światło słoneczne.
Żaden system, szkoła czy doktryna nie mają monopolu na prawdę."

Pozdrawiam
Freestyler
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 215 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5475
Spoko ale napisz cos wiecej. Co dokladnie bedzie na tych treningach? Ile beda trwac, kto prowadzi no i w ogole jakies konrety. Z gory dzieki

Nigdy nie mów nigdy
1

<< BJJ WROCŁAW >>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3576 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23555
j.w. i powiedz na czym w ogóle pankration polega ( z tego co pamiętam z historii to boks+zapasy)

"jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć"
MAFIA SFD RULEZ

AGILITY HANDLER PRO

On też może być sportowcem.
www.dssk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 13874 Wiek -5694 dzień Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 158206
freestyler jak masz chwilke wolną to skrobnij coś na temat Pankriatonu...

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11455 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 83143
frestyler jako wrocławianin jestem zainteresowany ,skrobnij coś bliżej ,jakie koszty ?

Jeśli moja wypowiedź Ci pomogła badź Uprzejmy kliknąć w prawym dolnym rogu mojego komentarza :-

I nie jestem żaden Smalec tylko Dj_Smalec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10868 Napisanych postów 49632 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
koszt miesieczny to skladka na sale z mata okolo 30zl,
zajecia boksu prowadzone przez bylego 1 ligowego boksera z Polonii Swidnica, grappling bjj-rowniez kolega ktory sie tym zajmuje od poczatkow bjj we Wroclawiu, mix i nigi-ja, zajecia raczej seminaryjne wiec beda worki tarcze i luzne konsultacje i cwiczenia, atmosfera raczej juz wakacyjna :) kto bedzie chcial sobie dac porzadenie popalic to tez nie ma problemu, do kulania zawsze sie ktos znajdzie, sorki ale teraz nie mam za duzo czasu zeby skrobac bo zasuwam na diagnozy jezykowe, na innym forum o ktorym regulaminowo nie bede wspominal jest wiecej informacji...moze pozniej cos skopiuje to poczytacie...

"Żaden naród ani żaden człowiek nie mają monopolu na światło słoneczne.
Żaden system, szkoła czy doktryna nie mają monopolu na prawdę."

Pozdrawiam
Freestyler
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 310 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13521
bjj w kimonach .. czy a'la sw w krotkich spodenkach ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10868 Napisanych postów 49632 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Skrócona historia i charakterystyka Pankration

Pankration ( wyraz składający się z dwóch słów Pan i Kratos ) oznacza walkę wszystkimi siłami czy też ze wszystkich sił. Pankration wywodzi się z antycznej Grecji a niektóre przekazy mitologiczne za pierwszego pankrationiste uważają nawet samego Herkulesa, choć tutaj zdania są podzielone. Pankration zaistniał na igrzyskach olimpijskich w starożytnej Grecji w roku 648 p.n.e. i szybko stał się najbardziej popularną i prestiżową dyscypliną olimpijską. W tamtych czasach przepisy były bardzo liberalne i dopuszczały wszystkie techniki z wyjątkiem gryzienia i wydłubywania oczu - uderzenia rękoma, rzuty, podcięcia, walka w parterze, kopnięcia zwłaszcza w krocze i podbrzusze. Pankration był bardzo brutalnym sportem a walki czasem kończyły się śmiercią jednego z zawodników. W czasach Aleksandra Wielkiego Pankration był podstawowym systemem szkolenia walki wręcz. Pomiędzy historykami toczy się dyskusja czy ju jitsu nie jest pochodna pankrationu gdyż poprzez Indie, do których pankration dotarł podczas podbojów Aleksandra Macedońskiego w 326 r p.n.e mógł rozprzestrzenić się na cały wschód stając się podwaliną orientalnych systemów walki wręcz. Jednakże te kwestie są kontrowersyjne i nie do końca wyjaśnione. W starożytnych greckich zapiskach można odnaleźć relacje o walkach mistrzów pankrationu z pełni uzbrojonymi przeciwnikami, które były rozstrzygane na korzyść tych mistrzów. Najbardziej znani to Arrichion, Dioxxipus, oraz Polydamos.
Do ciekawostek można zaliczyć fakt, że Platonowi wielokrotnemu zresztą mistrzowi Olimpiad przypisuje się również mistrzostwo w Pankrationie.

Pankration w świetle informacji pochodzących z z Humanistycznej Encykopedii Sportu - W. Lipońskiego

PANKRATION - konkurencja igrzysk starożytnych polegająca na walce dwu zawodników przy użyciu wszelkich dozwolonych chwytów i ciosów, toczona do momentu poddania się jednego z nich. P. został wprowadzony podczas 33 igrzysk olimpijskich w 648 p.n.e. Początkowo adepci pankrationu używali chwytów zapożyczonych z zapasów i ciosów bokserskich, a ponadto stosowali: wyłamywanie i wykręcanie rąk i nóg, wykłuwanie oczu palcami, łamanie nosów i gryzienie Zasady P. skodyfikował Leukaros z Akarnanii w 440 r. p.n.e.. Wykluczały one ciągniecie za włosy, określały ceremoniał rozpoczynania walki i sposób poddawania się zwyciężonego. Gestem poddania było, podobnie jak w boksie, podniesienie ręki z palcem wskazującym ku górze lub uderzenie zwycięzcy dłonią w bark. Ze względna na kończenie walki poddaniem się w P. (podobnie jak w boksie) nie brali udziału Spartanie, uważający za hańbiącą wszelką formę poddawania się. Najsłynniejszym pankracjonistą był Teagenes, zwycięzca 75 i 76 IO w 480 i 476 r. p.n.e. . Pankracjoniści, którzy odnieśli w boksie i w p. lub zapasach zwycięstwo cieszyli się wyjątkowym prestiżem społecznym, otrzymując przydomek paradoksonikes ("cudownie zwyciężający")
Z uwagi na brutalność walk i wycieńczenie powodowane przez P. w ciągu III w n.e. sędziowie poczęli nie dopuszczać pankracjonistów do udziału w innej konkurencji. Ryzyko walki było tak duże, że do P. zgłaszało się niewielu zawodników Bywało, że zgłaszał się tylko jeden - wówczas przyznawano mu zwycięstwo "bez dotknięcia piasku" - akonitiPankration wg Arvantis&#8217;a wg tłumaczenia Jarka

Ponad 2000 lat temu starożytni grecy wynaleźli niezwykle brutalny system wolnej walki nazwany przez nich PANKRATION. Nazwa została zaczerpnięta od dwóch słów greckich pan i kratos oznaczających ni mniej ni więcej walkę z całych sił i z wykorzystaniem wszystkich możliwości. Pankration po raz pierwszy został powitany na Igrzyskach Olimpijskich w 648 roku p.n.e. i stał się bardzo popularny i pożądany na wszystkich ówczesnych wydarzeniach atletycznych. System walki integrował zarówno fizyczne jak i mentalne zasoby, ręce i nogi, umysł i ducha w najdalej posuniętych regułach bez barier, na jakie pozwoliła jakakolwiek kultura wcześniej. Jedynie gryzienie i wydłubywanie oczu było zabronione. Wszystko inne, skupiające elementy boksu starogreckiego i zapasów: uderzeń, kopnięć, uderzeń łokciami i kolanami a także duszeń.
Kopnięcia były pierwotnie częścią pankrationu, zwłaszcza kopnięcia w podbrzusze i brzuch oraz siłowe podcięcia mające na celu wytrącenie przeciwnika z równowagi. Kopnięcia powyżej pasa były wykorzystywane bardzo oszczędnie, zwłaszcza wówczas, kiedy przeciwnik był na ziemi, lub był zbyt słaby, aby móc zablokować lub złapać kopiącą nogę. Ze względu na swoją unikalną strategię i taktykę walki, pankration został zaliczony do jednego z najbardziej efektywnych metod walki wręcz.
Ataki pankrationu były ekstremalnie brutalnie i czasami groźne dla życia przeciwników. Minimalna ilość reguł oraz brak podziału na kategorie wagowe i ograniczeń czasowych w prowadzeniu walki, ring od 12 do 14 stóp w celu wywołania walki w krótkim dystansie i zwarciu. Sędziowie byli wyposażeni w grube pręty, którymi przekonywali zawodników do zachowywania nielicznych reguł. Reguły były zresztą często łamane przez tych zawodników, którzy w czasie walki zrozumieli, że ich przeciwnicy są silniejsi i mają znaczną przewagę w walce. Walka mogła się zakończyć na trzy sposoby: poprzez poddanie przeciwnika, utrata przytomności lub śmierć.
Chociaż nokauty w pankrationie były bardzo częste, większość walki była kończona na ziemi z wykorzystaniem zarówno uderzeń jak i ówczesnych technik grapplerskich. Zawodnicy pankrationu byli wykwalifikowanymi grapplerami, doskonale zorganizowani pod względem technik obalających, duszeń i dźwigni. Duszenia zresztą były najczęstszymi technikami kończącymi walki i prowadziły z reguły do śmierci, jakkolwiek zawodnik mógł podnieść rękę w momencie, kiedy przewidywał porażkę na skutek oddziaływania na tchawicę bądź tętnicę szyjną, przerywając w ten sposób walkę.

Wypowiadając sformułowanie: trenuje pankration, każdy człowiek zaczyna mięć poważny problem w przekazaniu odbiorcy, co ma na myśli. Twierdząc trenuje zapasy, skok w dal czy nawet karate u odbiorcy kreuje się jasny wizerunek człowieka czyniącego cos tam, przyjętego dla danej dyscypliny. A cóż o pankrationie? Ano właśnie tutaj zaczyna się problem w wyjaśnieniu, czym jest pankration. Pankration na pewno nie jest karate, judo, ju jitsu ani boksem. Nie jest także escrima ani tanto jitsu. No I kontynuujac wywód musimy zaprzeczyć sami sobie pisząc ze pankration jest wszystkim tym, co wymieniono a zebranym w jedna koncepcje walki wręcz, pałki I noże. Pankration to koncepcja pozwalaj ca na podjecie I kontynuacje walki w każdej sytuacji: stojąc czy leżąc, z bronią czy bez. Podjecie I kontynuowanie walki nie ma celu walki samej w sobie, lecz umiejętność wygranej w każdej z sytuacji, w jakiej się znajdujemy.

Pankration, aby mógł wypełnić zadanie, jakie stawia przed nim założona koncepcja musi skupiać w swoich technikach wszystko to, co jest niezbędne czy wręcz konieczne, wszak pozbawione ubarwień technicznych specyficznych np. Dla karate, zbędnych elementów technicznych czy układów formalnych tzw. Kata. Pankration to zbiór skutecznych technik ręcznych wywodzących się z europejskiego I tajskiego boksu, kopnięć podobnych w kopnięć karate, boksu tajskiego, savate, technik shootfigtingu, rzutów I technik judo I jujitsu I technik walki nożem I pałka specyficzna dla systemów filipińskich, wschodnich I zachodnich. Jak zatem można z łatwością zauważyć pankration jest niezwykle uniwersalny, skupiając w sobie wszystko, czego w walce wręcz zabraknąć nie może, jednocześnie odrzucając elementy zbędne, które w walce się nie zdarzają a ich przydatność w procesie treningowym jest żadna jak np. wspomniane kata.

Pankration a systemy walki wręcz
Ostatnie lata wskazują na zaprzeczenie tradycyjnym systemom walki wręcz. Większość z nich mówi, ze są co najmniej skuteczne a ile nie najskuteczniejsze. Cóż, trudno z takimi poglądami polemizować, zwłaszcza ze udowodnienie takiego faktu wymaga potyczek, których rezultaty nie koniecznie są obiektywne. Wielokrotne polemiki są bardzo popularne niestety trudno wg nich osądzić, który styl ma największa przewagę nad innymi a ile w tym tak naprawdę jest osobowości I talentu walczących. Jakkolwiek by się sprawy nie miały po latach opanowani grapplerów z brazylijskiego ju jitsu, coraz cześciej do głosu dochodzą uderzacie mający pojecie jak stawić czynny opór grapplerowi. Niezależnie od stanu rzeczy pankration przygotowuje zarówno stojąc jak i leżąc I to jest faktyczne przesłanie pankrationu.a jezeli chodzi o kulanie sie to w 90% preferujemy walke bez gornej czesci gi...


"Żaden naród ani żaden człowiek nie mają monopolu na światło słoneczne.
Żaden system, szkoła czy doktryna nie mają monopolu na prawdę."

Pozdrawiam
Freestyler
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17433
Jak tak czytam swoje teksty o pankrationie to nawet trochę sensu w nich znajduję, choć nie zaprzeczam, że najlepiej pankration wyjaśniać jest na sali a nie poprzez pisanie elaboratów.

PANKRATION - all powers combat !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3576 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23555
wydaje mi sie że to coś co by mi odpowiadało, niestety dopiero po wakacjach :(

"jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć"
MAFIA SFD RULEZ

AGILITY HANDLER PRO

On też może być sportowcem.
www.dssk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 941
A wiec song...

AD MAXIMAM DEI GLORIAM!!!!

AD MAXIMAM DEI GLORIAM!!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

capoeira w łodzi- gdzie??

Następny temat

Kickboxing w Zabrzu (albo w okolicach)

Wheya