SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oskarżeni o zbrodnie wojene

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15916

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
trzech zołnierzy na wolnosci!!!

Trzej żołnierze podejrzani w sprawie masakry w Nangar Khel w Afganistanie, starsi szeregowi Jacek J., Robert B. i Damian L., opuszczą areszt - informuje TVN 24. W areszcie pozostaną czterej żołnierze: chorąży Andrzej O., plutonowy Tomasz B., kapitan Olgierd C. i podporucznik Łukasz B.
Wobec podejrzanych żołnierzy uchylono tymczasowy areszt, zawieszono ich także w obowiązkach żołnierza i zabroniono opuszczać terytorium kraju.

Przeprowadzono już konfrontacje i przesłuchania wszystkich świadków tego feralnego zdarzenia – podkreślił sąd.

"Nie tracę nadziei w sprawiedliwość"

- Nie tracę nadziei w sprawiedliwość, cieszę się, że żołnierz ten odzyskał wolność. Nasi żołnierze przynoszą nam zaszczyt, musimy popierać naszych żołnierzy, bo oni walczą o nasz życie – podkreślił w TVN 24 generał Sławomir Petelicki. Jak jednak dodał, "jest mu bardzo smutno", że dwóch kolejnych żołnierzy pozostanie w areszcie.

- To nie są mordercy, oni nie weszli do wioski i nie strzelali do cywilów. Za ta sprawę powinni odpowiedzieć ci, którzy zaopatrzyli ich w wadliwy sprzęt – stwierdził generał.

- Ci żołnierze nie ostrzelali wioski, lecz cele znajdujące się koło wioski, w których przebywali Talibowie. Ze swej trajektorii zboczył tylko jeden z wystrzelonych pocisków – dodał.

- To pozytywny sygnał, sąd jak widać wnikliwie przypatruje się śledztwu - powiedział następnie w TVN 24 gen. Stanisław Koziej. - Trzeba doprowadzić do rozprawy sądowej i rozstrzygnięcia tej kwestii - dodał.

"Wiele hałasu o nic"

- Amerykanie są tym wszystkim zadziwienie. Oni uważają, ze proces polskich żołnierzy to wiele hałasu o nic – powiedział w TVN 24 Marek Ostrowski, dziennikarz "Polityki". Jak podkreślił, armia amerykańska nie zatrzymuje własnych żołnierzy w przypadku błędów popełnionych na polu walki, nawet jeśli skutkują one ofiarami śmiertelnymi.

W sierpniu ubiegłego roku, w wyniku ostrzału afgańskiej wioski Nangar Khel, zginęło ośmioro cywilów. W listopadzie prokuratura zatrzymała i aresztowała sześciu komandosów z bielskiego batalionu desantowo-szturmowego pod zarzutem zbrodni wojennej, a jednego - pod zarzutem ataku na niebroniony obiekt cywilny.


za: onet.pl

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2008-05-09 15:19:55

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66924
Nareszcie to jedyne słowo jakie się tu nadaje
Mam nadzieje że podoficera i oficerów też niedługo wypuszczą

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1579
a ja mam nadzieje że za to odpowiedzą ktoś wczesniej dobrze napisał to zwykli najemnicy zadni bohaterowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 329 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7912
Tak masz rację. To żadni bohaterowie, można ich nawet nazwać najemnikami bo jadą tam przeważnie dla pieniędzy.
Ale nie zmienia to faktu, że nie powinni być sądzeni. To wojna i takie wypadki będą się zdarzać. I nie ma się co rozczulać. Amerykanie, których nie obowiązują żadne konwencje wycinają w pień pewnie całe wioski tylko się o tym nie mówi.
Pamiętajmy, że nie mamy do czynienia z przeciwnikiem który przestrzega umów międzynarodowych. To brydna wojna bez zasad i jasno wyznaczonych przeciwników.
I tylko bezwględność z jaką karze się tubylców za kontakty z talibami- nawet muszą się liczyć ze śmiercią- a z drugiej strony wynagradzanie tych którzy nam pomagają może dać efekty.
Przecież tak naprawdę wojnę w Afganistanie wygrała CIA, której agencji jeździli z walizkami pełnymi dolarów i korumpowali lokalnych watażków. Dzięki temu i cichemu przywoleniu na produkcję heroiny (tępionej przez talibów) ofiar ze strony NATO prawie w ogóle nie było.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1579
tomek w 100% sie z tobą zgadzam ze swojej strony chciałbym tylko kilka słow o tym całym syfie dodać.Wielu moich znajomych kolegów koleżanek i ja uważam że,wogóle nie powinno nas tam być o co tak naprawde ta wojna bo już sam nie wiem jak to nazwać jest?o wolnosc?czyją chyba kolejnych restauracji mc.donalds i coca coli smieszą mnie teksty typu "walczymy o wolnosc waszą i naszą"skoro ci amerykanie są tacy miłosierni czemu do tej pory nic nie zrobili z reżimem w Korei Północnej?czyżby dzielnym amerykanom odwagi zabrakło cóż możliwe bo tam pewnie by przej...li hehe.Pomijając to panstwo d****i wróce do tematu afganistanu i Iraku oraz osób które tak bardzo i ślepo wierzą w słusznosc naszego wyjazdu i okupacji bo inaczej tego nazwać nie można,ludzie nie nazywajcie bohaterami kogoś kto wogóle na to nie zasługuje to zwykli najemnicy wykonujący rozkazy osób które "nie mysła nie czują tylko wykonują".Na miano bohaterów zasługują żołnierze którzy walczyli podczas drugiej wojny światowej bo oni walczyli o wolnosc.Jedną sprawą która chciałbym tu poruszyć są media okreslające powstanców w Iraku i Afganistanie jako "terrorystów" to sa ludzie walczący z najezdzcą podobnie jak armia krajowa która równierz stosowała kontrowersyjne metody walki na te czasy ale skuteczne(wiem to ponieważ w mojej rodzinie miałem osoby które były w AK z czego jestem bardzo dumny) przez swiat w tamtych latach była okreslana podobnie.Fanatycy powinni być za swoje zbrodnie zkazywani i to na długie lata,jestem Polakiem czuje sie Polakiem kocham swój kraj ale z mordercami nie chce mieć nic wspolnego żaden z tamtych żołnierzy nie powinien mówić że,walczy w obronie ojczyzny bo stał sie zwykłym najemnikiem w imie korporacji dzieki którym powstały tzw.kraje trzeciego swiata...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 350 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9408
Zwykle się w "poważnych" tematach nie wypowiadam, bo czuję się na to za młody i za głupi, ale tu mnie urzekłeś

Jedną sprawą która chciałbym tu poruszyć są media okreslające powstanców w Iraku i Afganistanie jako "terrorystów" to sa ludzie walczący z najezdzcą podobnie jak armia krajowa która równierz stosowała kontrowersyjne metody walki na te czasy ale skuteczne

Może jakieś przykłady, kiedy żołnierz AK, Małego Sabotażu czy innych GS wysadzał się w powietrze, mordując paredziesiąt osób cywilnych?

Albo sytuacji, gdzie torturowano i zarzynano Niemców jak świnie?



Zmieniony przez - TeGej w dniu 2008-06-02 21:35:19

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1579
nie chodzilo mi akurat o tego typu akcje ale były desperackie wrecz działania mósiałbyś posłuchać ludzi którzy własnie wtedy walczyli nie mówie o rzeczach zmyślonych słuchałem tych opowiesci i naprawde ciezko mi było w to uwierzyć ale te rzeczy miały miejsce...nie mysl że,popieram wysadzanie dzieci i kobiety ładunkami wybuchowymi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Wykorzystywanie dzieci do akcji bojowych jest chyba trochę dwuznaczne moralnie, prawda? Poza tym każda akcja AK skutkowała bardzo brutalnymi odwetami na ludności cywilnej, wiadomo było, że wiele osób zapłaci życiem. A podczas ataków na niemieckie kawiarnie również byli poszkodowani cywile, niemieccy, ale nie tylko (np. polska obsługa w Cafe' Club).

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1579
searme zgadzam sie z toba troche może przesadziłem tutaj nie chciałem żeby ktos to zle odebrał ale fakt jest faktem podzczas akcji AK równierz gineli cywile i o tym sie np.nie mowi,o tym co amerykanie robią tam w Afganistanie Iraku też nikt nie mówi i to mnie bardzo denerwuje media są stronnicze i pieprzą tylko głupoty,każdy z nas pamieta 11 wrzesnia i atak na USA cały świat pogrąrzony w smutku bo zgineli ludzie ok,ale dlaczego o tym że,na swiecie co miesiac z głodu w tamtym czasie umierało tyle samo dzieci co podczas ataku na World Trede Center nikt nie mówił?odczuwam jakąś dziwną słurzalczośc wobec tego panstwa której nie rozumiem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Kolor 7 dla mnie jesteś młodym gościem który lubi sobie pofilozofować zza biurka w bezpiecznym miejscu,no i starasz się przekonać,że to Ty masz rację przedstawiając tu swój punkt widzenia.Z jedną kwestią się zgadzam,Polski rząd wchodzi amerykańskiemu w dupę bez wazeliny i niepotrzebnie zgodził się na wyjazd żołnierzy do Iraku i Afganistamu.Miały być wymierne zyski,inwestycje w setkach milionów dolarów...I co???g**** nasz kraj z tego ma.Ale skoro już tam są,to niech robią coś pożytecznego dla Irakijczyków.Twój tekst końcowy we wcześniejszym poście w ogóle mnie rozbroił,bo brzmi to jak cytat z jakiejś jedynej,słusznej pacyfistycznej gazetki:" ...ale z mordercami nie chce mieć nic wspolnego żaden z tamtych żołnierzy nie powinien mówić że,walczy w obronie ojczyzny bo stał sie zwykłym najemnikiem w imie korporacji dzieki którym powstały tzw.kraje trzeciego swiata...".Sam to wymyśliłeś???Ponownie rozbawiło mnie nazwanie przez Ciebie ludzi którzy mordują także swoich wysadzając się w powietrze w zamachach partyzantami.Dobrze,że AK nie stosowała takich metod...Pozdrawiam

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2008-06-03 11:29:07

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

szczeka WIELOKROTNEGO formowania ?

Następny temat

Michalczewski wraca na ring?

WHEY premium