SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena planu treningowego.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 716

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Płeć

Mężczyzna

Waga

81.5kg i spada

Wzrost

178cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

ok. 22% | zdjęcie: http://scr.hu/1yav/rh4js

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uczeń liceum, teraz 2 tygodnie ferii. Wstaję ok 7:20, kładę się spać ok 23:00 i później, niekiedy o 2-3 rano.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Uprawiałem rugby przez 3 lata lecz z powodu kontuzji musiałem skończyć z tą dyscypliną lecz teraz już jest wszystko okay - treningi były 2-3 razy w tygodniu + obozy i mecze. Z siłownią mam do czynienia od 2-3 lat. Wyposażenie siłowni: brak butterfly i to

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Brak diety, jadłem co chciałem. O diecie w temacie napisałem.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Brak przeciwwskazań.

Stosowana lub planowana suplementacja

Obecnie zażywam CLENBUREXIN od 1 dnia - pomaga w treningach, daje dużego kopa.
Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 56
Witam, ostatnio postanowiłem, że wezmę się za siebie i postaram poprawić moją sylwetkę do wakacji.
Oto moje "dane"
wiek: 17 lat
waga: 81.5kg
wzrost: 178cm
procent tkanki tłuszczowej: ok. 22%
cel: Pozbyć się tkanki tłuszczowej (schudnąć do +/- 70kg), w ciągu 3-4 miesięcy uzyskać zarys czteropaka.

Na siłownię wcześniej chodziłem rekreacyjnie 1-2 w miesiącu. Nie przejmowałem się tym co jem, nie patrzyłem na kalorię, tłuszczę itd.
Jak już pisałem ostatnio postanowiłem, że wezmę się w końcu za siebie. Zacząłem chodzić na siłownię ze znajomymi, jeden z nich doradził mi żebym zaczął od zmiany jedzenia - diety. Jako iż wcześniej zdarzały się tygodnie w których potrafiłem zjadać więcej niż 7 kebabów/innych fast foodów. Więc zastosowałem się do jego wskazówek (ok 2400-2500Kcal ; do 50g Tłuszczu ; ok. 280g Węglowodanów ; ok. 100g białka).
Przez trzy dni stosując taką "dietę" i oczywiście ćwicząc na siłowni + 30-60 min rowerek, schudłem aż o 1,5kg. Po tych treningach byłem zmęczony, kupiłem więc pomocny spalacz firmy : CLENBUREXIN (90 kapsułek). Wziąłem dziś 1 kapsułkę 30 min przed treningiem i zauważyłem wielką zmianę. Byłem bardziej pobudzony, czułem jak od środka mnie "rozgrzewało" co przekładało się na dużą ilość potu.

Przez te 3 dni robiłem ogólnorozwojówkę, ale postanowiłem że zrobię sobie plan. I z tego wyszło mi coś takiego:
Poniedziałek: klatka + triceps + mięśnie brzucha + aeroby
1. a) Wyciskanie na ławce poziomej na suwnicy – 3 serie (po 10 powtórzeń)
b) Rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomwej – 3 serie (po 10 powtórzeń)
c) Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce skośnej-głową w dół – 3 serie (po 10 powtórzeń)
2. a) Prostowanie ramion na wyciągu stojąc – 3 serie (po 10 powtórzeń)
b) Pompki w podporze tyłem - 3 serie (po 10 powtórzeń)
c) Wyciskanie "Francuskie" sztangi w siadzie (hantla) - 3 serie (po 10 powtórzeń)
3. a) Skłony w leżeniu głową w dół – 3 serie (min. 10 powtórzeń – staram się dojść do 25-30 powtórzeń)
b) Skręty tułowia w leżeniu - 3 serie (min. 10 powtórzeń – staram się dojść do 25-30 powtórzeń)
4. a) Jazda na rowerku – minimum 20 min
Wtorek: plecy + biceps + mięśnie brzucha + aeroby
1. Podciąganie na razie odpada bo nie daje rady :/
a) Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem - 3 serie (po 10 powtórzeń)
b) Unoszenia tułowia z opadu - 3 serie (po 10 powtórzeń)
c) Wznosy barków "szrugsy" - 3 serie (po 10 powtórzeń)
2. a) Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem (z "supinacją" nadgarstka) - 3 serie (po 10 powtórzeń)
b) Uginanie ramion ze sztangą na "modlitewniku" - 3 serie (po 10 powtórzeń)
c) Uginanie ramion podchwytem stojąc-z rączką wyciągu - 3 serie (po 10 powtórzeń)
3. a) Skłony w leżeniu głową w dół – 3 serie (min. 10 powtórzeń – staram się dojść do 25-30 powtórzeń)
b) Skręty tułowia w leżeniu - 3 serie (min. 10 powtórzeń – staram się dojść do 25-30 powtórzeń)
4. a) Jazda na rowerku – minimum 20 min
Środa: mięśnie ud + łydki + mięśnie brzucha + aeroby
1. a) Przysiady ze sztangą na barkach - 3 serie (po 10 powtórzeń)
b) Prostowanie nóg w siadzie - 3 serie (po 12 powtórzeń)
c) Wypychanie ciężaru na suwnicy (maszynie) – poziomej - 3 serie (po 10 powtórzeń)
2. a) Wspiecia na palce w staniu - 3 serie (po 10 powtórzeń)
b) Wypychanie ciężaru na maszynie/suwnicy palcami nóg – poziomej - 3 serie (po 10 powtórzeń)
3. a) Skłony w leżeniu głową w dół – 3 serie (min. 10 powtórzeń – staram się dojść do 25-30 powtórzeń)
b) Skręty tułowia w leżeniu - 3 serie (min. 10 powtórzeń – staram się dojść do 25-30 powtórzeń).
4. a) Jazda na rowerku – minimum 20 min
Czwartek: obręcz barkowa + przedramiona + mięśnie brzucha + aeroby
1. a) Unoszenie ramion w przód na wyciągu dolnym - 3 serie (po 10 powtórzeń)
b) Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia - 3 serie (po 10 powtórzeń)
c) Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami - 3 serie (po 10 powtórzeń)
2. a) Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie - 5-6 serii (po 10 powtórzeń)
3. a) Skłony w leżeniu głową w dół – 3 serie (min. 10 powtórzeń – staram się dojść do 25-30 powtórzeń)
b) Skręty tułowia w leżeniu - 3 serie (min. 10 powtórzeń – staram się dojść do 25-30 powtórzeń)
4. a) Jazda na rowerku – minimum 20 min
Piątek: biceps + triceps + mięśnie brzucha + aeroby
1. a) Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem (z "supinacją" nadgarstka) - 3 serie (po 10 powtórzeń)
b) Uginanie ramion ze sztangą na "modlitewniku" - 3 serie (po 10 powtórzeń)
c) Uginanie ramion podchwytem stojąc-z rączką wyciągu - 3 serie (po 10 powtórzeń)
2. a) Prostowanie ramion na wyciągu stojąc – 3 serie (po 10 powtórzeń)
b) Pompki w podporze tyłem - 3 serie (po 10 powtórzeń)
c) Wyciskanie "Francuskie" sztangi w siadzie (stosuję hantle) - 3 serie (po 10 powtórzeń)
3. a) Skłony w leżeniu głową w dół – 3 serie (min. 10 powtórzeń – staram się dojść do 25-30 powtórzeń)
b) Skręty tułowia w leżeniu - 3 serie (min. 10 powtórzeń – staram się dojść do 25-30 powtórzeń)
4. a) Jazda na rowerku – minimum 20 min
Sobota: ogólnorozwojówka/wolne
Robię to co mnie nie będzie bolało, na co będę miał ochotę lub wolne od treningu.
Niedziela: wolne
Czas na regenerację.

P.s. Moje mięśnie brzucha są strasznie słabo rozwinięte lecz z czasem postaram się je podciągnąć i zamienić na inne ćwiczenia.
Dodam, że jestem bardzo zdeterminowany i zawsze staram się dojść do celu.
A i napiszcie co według was muszę zmienić w treningu. Z góry dzięki, że przeczytaliście moje "wypociny".

Co do diety:
Staram się nie jeść pieczywa ; póki co warzyw też nie jem ale postaram się to zmienić.

A i zapomniałbym dodać, przed rozpoczęciem treningu, a mianowicie przed rozgrzewką 1:30 min marszu i 3:30 min biegu.

Zapomniałbym się także spytać, lepiej wykonywać najpierw np. wszystkie ćwiczenia na klatkę (3 serie), a potem dalej czy jak?

Zmieniony przez - xGrubszy w dniu 2015-01-17 20:58:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51769 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349984
Myślisz, że ktoś przeczyta ten zlepek słów? Wklej to w czytelnej formie, tak by dało się analizować, ale już nie tu, a w odpowiednim dziale - trening dla początkujących lub junior sfd.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna - czy dobrze ułożona ?

Następny temat

Suplementy i odchudzanie

WHEY premium