SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obróbka termiczna jedzenia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11392

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
Charon - to samo mi laska powiedziala ze zajmuje sie pier.dolami zamiast lac na to, ale jej nie sluchalem bo kobiet nigdy nie slucham ale widze ze musze chyba zmienic zdanie

a do tego co wkleilem o celulozie to laska mi to podesłała bo bylo to w kontekscie utraty ww złozonych podczas obrobki termicznej

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2453 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37671
ale macie rozkminki

jaki morał?

moja propozycja:
"nie sluchajmy kobiet, nie myslmy o bzdetach"

a great flame follows a little spark

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
ja mam jeszcze taka propozycje: "i nie spamujmy bo bany poleca". pasuje ? (pytanie retoryczne)

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Usunięty przez domer za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2453 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37671

a great flame follows a little spark

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 862 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12904
a tutaj znalazłem dla ciekawostki:

Obróbka cieplna mleka nie zmienia zawartości w nim białka (jedynie zawartość aminokwasu lizyny zmniejsza się o 5%), tłuszczu, laktozy i składników mineralnych (takich jak wapń, fosfor, potas, magnez i cynk). Bez zmian pozostaje ilość witaminy A, B2 i D. Pod wpływem ogrzewania mleka nie zmienia się również wartość biologiczna białka, a wręcz staje się ono łatwiej przyswajalne przez organizm człowieka, ponieważ ułatwiony zostaje dostęp enzymów trawiennych do denaturowanych cząsteczek białka.

Obróbka termiczna w nieznaczny sposób wpływa na obniżenie zawartości witamin wrażliwych na wysokie temperatury, są to głównie B12, B1 i kwas foliowy. Straty tych witamin zależą od temperatury ogrzewania: jest to 10% w przypadku pasteryzacji i 20% przy obróbce mleka w procesie UHT. Zmniejsza się również zawartość witaminy C i kwasu foliowego: o 15% w mleku pasteryzowanym i 25% w mleku UHT. Pamiętajmy jednak o tym, że mleko nie jest głównym źródłem witaminy C w diecie człowieka, te rolę spełniają przede wszystkim owoce i warzywa.
źródło: mleko(kropka)com

o mięsie:
Zawartość białka w surowym mięsie wieprzowym wynosi od 15% do 20%. Jest to najważniejszy składnik mięsa i przetworów mięsnych. Zawartość białka w mięsie gotowanym, pieczonym czy smażonym rośnie ze względu na ubytek wody następujący w trakcie obróbki termicznej. W przypadku wędlin wysokowydajnych i tzn. szynkopodobnych zawartość białka może być niższa (nie mniej jednak niż 11%), a wynika to z dużego dodatku wody lub lodu w procesie produkcji.
(ale coś mi tu nie gra,bo źródło mało wiarygodne. zapewne chodziło o stosunek ilości białka do wagi mięsa przed i po obróbce)

żyje tylko dla Niej..
żyje tylko dzięki Niej..
Dziękuje..dziękuje za to, że jesteś..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
generalnie j/Charon

dodam jeszcze ze nieraz czytalem w prasie kulturystycznej (jak jeszcze kupowalem ta komercyjna popeline ;P) ze podczas obrobki termicznej spada wartosc odzywcza produktow ale jest to nieznaczne, nigdy sie tym nie nalezy przejmowac bo i tak uznaje sie te wszytskie wartosci za umowne.

Prosty przyklad uproszczen jakie stosuhemy na codzien: czy wazysz produkty w domu? Ja np nie i sadze ze 99% tak ajk ja nie ma wagi, jak potrzebuje 150 g makaronu to biore na oko z 500 g paczki! raz bedzie 100 raz 125 a raz 170 ale i tka liczy sie bilans kaloryczny na dluzszym czasie wiec co za roznica czy w jednym posilku stracisz te kilka % czy zyskasz?

A jak juz ci sie nudzi to idz pocwiczyc zamiast wnikac w takie ******ly :D A powaznie to moj kumpel tez zlapal jakas taka rozkminke jak jeszcze zaczynalem swoja przygode ze sportem..... i poszedl do biblioteki i wypozyczyl sobie ksiazke o bialku(sic!)! Podejrzewam ze bez problemu taka dostaniesz, i chemie podszkolisz i sobie przestaniesz mieszac w glowie dzieki temu bo po 10 stronach ci sie znudzi i pojdziesz na silke :D

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
racja, nie warto sobie zawracac glowy takimi drobiazgami, przeciez nie bedziemy jesc surowego miesa albo surowej kaszy bo ma wiecej witamin
trzeba odroznic rzecz ktora powinna byc brana pod uwage w diecie, a reszte ******l olac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 862 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12904
ale effer chciał poruszyć ten temat tylko jako ciekawostkę/ew chciał się upewnić

przecież nikt z nas nie nosi ze sobą wagi i kalkulatora

żyje tylko dla Niej..
żyje tylko dzięki Niej..
Dziękuje..dziękuje za to, że jesteś..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
ja nosze i piorniczek z dlugopisami w kieszenii koszuli :D

a powaznie to jak sie zacznie rozkminiac nad tkaimi detalami to niektorzy moga sobie to wziac do serca i latac jak ja z waga kalkulatorem i piorniczkiem :P

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
w sumie bardziej to traktowalem jako ciekawostke, oraz chcialem sie upewnic czy aby napewno produkty moga tyle tracic co jest podane w tamtym linku ktory dalej nie dziala
dzieks za odpowiedzi

btw. Wasabi - ban za spam, za tydzien przypomnij mi na @ ze mam sciagnac

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sok z marchwi

Następny temat

Rozpisanie Diety

WHEY premium