SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aminogram jedzenia, prawdziwa kaloryczność jedzenia, obróbka termiczna makro mikro

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 1530

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 431 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6604
Witam.
1. Czy istnieje jakaś tabelka czy np wymieniony jest sklad ilość aminokwasów w różnych źródłach białka ?
Znalazłem np że Jajo ma 43% EAA, wołowina, kurczak 41%, twaróg 39%, mleko ponad 43% itp itp.
http://potreningu.pl/articles/572/ktore-zrodlo-bialka-dostarcza-najwiecej-niezbednych-aminokwasow 
A mi chodzi o konkretnie wymienione ile mg jest. bo takie dane że np 41% eaa ( 8 aminokwasów) dużo mi nie mówi.

2. Ostatnio zacząłem dużo piec w piekarniku czy to na słodko czy na słono ale chodzi o "fit" potrawy jak np pasztet z wątróbki/kurczaka, placki z białej fasoli itp. I nie zgadza mi się kcal.
Np produkt XYZ ma 10g t, 20g b, 2g w na 100g. czyli ma 178kcal a producent tego produktu podaje na opakowaniu że ten produkt ma 198kcal więc co daje te 30kcal jeszcze? W składzie niema soli, cukru, błonnika itp podejrzewanego. ( produkt w przykładzie wymyślony - ale spotkałem się z produktami które używam że tak jest podobnie, błąd druku raczej nie.)
I nie wygodnie mi porcjionować gotowe produkty bo np zrobię takie proste ciasto z 4 produktów. Które po wyliczeniu kcal z makroskładników jest niższe niż z dodania kcal produktów użytych ( wpisywanie w dzienniczek na potreningu) i wtedy nie wiem jak to liczyć bo jak wezmę porcję która licząc w jeden sposób ma 280kcal a licząc w inny sposób ma 200kcal to te 80kcal robi różnice w bilansie.

3. Makroskładniki i mikroelementów przy obróbce termicznej jak ich ilość spada czy w ogóle spada jak np jajka gotujemy 40 minut czy ich zawartość w makro i mikro się będzie różnić od tego gotowanego przez 8 minut. Sprawa się dotyczy też warzyw mięsa itp . np bigos podobno zło bo dużo kcal a mało wartości mikroelementów.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
na co Ci dokładna ilość EAA?
co do reszty - to jesz tylko gotowane jajka i nic wiecej w ciagu całego dnia zeby zagłębiać sie w takie szczegóły?

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
jedno z najlepszych źrodel sprawdzania kcal, BTW i składu zywnosci: nutritiondata.com

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191493
Powiedz na co Ci to ? Większość ludzi co za bardzo zagłębia się , wylicza za nadto najczęściej dobrze nie wygląda .
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
Jak chcesz być mocno skrupulatny to wszystko sprawdzisz tutaj http://nutritiondata.self.com/ .

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 431 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6604
A co Wy tacy ciekawscy książkę piszecie czy co :P
Po prostu jestem ciekawy tego " głód wiedzy" bo aminogram białka w prochu(WPC, WPI itp) to można znaleźć.

Zdarza się że jem po 10-14jajek dziennie ale to w awaryjnych wypadkach. ( gotuje przepisowa 8-10 minut żeby się nikt nie przyczepił do tych 40) zamiast jajek mogłem napisać fasola, ziemniaki, ryż itp. akurat pisząc temat jadłem jajka więc padło na nie XD
A wracając do jajek spotkałem się z takim wpisem na pewnym portalu.
Wiele osób przygotowuje jaja na twardo, ścinając żółtka do twardości, co w efekcie konwertuje bogate kwasy tłuszczowe omega-3 do frakcji trans, która niczym nie różni się od tej, zawartej w fast foodach i produktach przygotowywanych w głębokim tłuszczu. Jeszcze gorszą sytuacją jest taka, w której wokół żółtka pojawia się ciemnoszara obwódka sygnalizująca wręcz zepsucie zdrowych kwasów tłuszczowych. Jajka zawierają frakcję omega-3 stąd powinny być zawsze poddawane bardzo krótkiej obróbce termicznej (do 2–3 minut). Dzięki temu mit o szkodliwym działaniu jajek pozostaje tylko mitem i mają one same walory zdrowotne i odżywcze.


wojo zmc
Powiedz na co Ci to ? Większość ludzi co za bardzo zagłębia się , wylicza za nadto najczęściej dobrze nie wygląda .
Pozdrawiam.
Właśnie " wylicza za nadto" czyli w rzeczywistości coś ma 100kcal a liczy jak producent podał czyli 150kcal. czyli nie dojada 50kcal niby nic ale 50 tu 50 tam i 100kcal dziennie mniej praktycznie a teoretycznie jest 0.

Mam nadzieję że ktoś odpowie "wyczerpująco" na 2 pytania bo z tym 1 wszym to na tej www to niema polskich produktów np tych co używam sam ale sam aminogram jest więc pi razy drzwi powinno się zgadzać



Zmieniony przez - zaduzowaze w dniu 2016-04-15 12:24:51

Zmieniony przez - zaduzowaze w dniu 2016-04-15 13:45:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
To co piszesz o jajach to akurat bajka wymyślona przez jednego z facebookowych celebrytów, niewiele mająca wspólnego z rzeczywistością.
http://potreningu.pl/articles/4392/czy-jaja-gotowane-na-twardo-zawieraja-tluszcz-utwardzony 

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile moze stac piers z kurczaka w lodowce?

Następny temat

Ruszenie z redukcja

WHEY premium