SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

O stylach Kung Fu i ich nauczaniu w Chinach i na zachdzie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 45799

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 150 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2332
Dzieki Yang! znalazlem jeszcze cos takiego:
http://www.siroccofc.pl/ 

narasimham adim śaranam prapadye

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
O tej szkole to powinien wypowiedzieć sie Wuxia - chwalą się ze uczyli się Modliszki od Yu Tanchenga z Yantai o raz szponów orła.
Uczą też Muay tahai otaz Teakwondo. Szczeże powiem że nie wydaje mi się by te tradycyjne style byly na wysokim poziomie (może się mylę) - niewierzę ludziom co niemają 60 - 70 lat (trenują z tego 40) i się chwalą ze znają 4 czy 5 styli - to czasowo i fizycznie nie jest możliwe. Ale lepiej by na ten temat wypowiedział się Wuxia - ja mam za mało inforamcji w tym temacie.

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2170 Wiek 55 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30793
Przemek uczył się modliszki ..ale bardzo krótko...potem poszedł swoją drogą....miał też krótką przygodę ze szponami orła w szanghaju...jeśli chodzi o ten klub...to polecam teakwondo i mt....kung fu niestety ale nie 2-3-lata temu była próba reaktywacji grupy...odbyło się seminarium...ale nic z tego nie wyszło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 150 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2332
Dzieki Panowie za odpowiedz!
Pozdrawiam!

narasimham adim śaranam prapadye

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Z tego wynika ze jesli chodzi o tradycyjne Kung Fu nie masz w Łodzi żadnego wyboru. Ale skoro mieszkasz w Łodzi to masz bardzo dobre polaczenia z Warszawą. Sporo ludzi mieszka w łodzi a pracuje w Warszawie. W warszawie masz szansę ćwiczyć u naprawdę dobrych nauczycieli naprawdę dobre style kung Fu od bardzo dobrych chińskich mistrzów. Jeśli Cię to interesuje to polecam Yiquan (ptaj Dachenga), Tanglang - modliszka (pytaj Wuxia) o Chuojiao (pytaj taaigihk )

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 150 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2332
Znalazlem jeszcze Ving Tsun:

http://www.aikidolodz.pl/ 

narasimham adim śaranam prapadye

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Co do Yong Chun mam mieszane uczucia. Sam tego nie trenuję i nigdy nie trenowałem - tych co spodkałem z tego stylu prezentowali cienki poziom.
Ta szkoła uczy odmiany Wong Schung Longa. To był najstarszy uczeń wielkiego mistrza Yip Mana. W Polsce linia ta pochodzi od znanego nauczyciela tego systemu który od wielu lat zajmuje sie wylacznie nim. Jśli chodzi o ten styl to jest to jkaś rekomendacja posród innych szkół tego systemu. Problem jest taki że inni nauczyciele tego systemu z poza linii Yip Mana (jego "koledy" ze szkoły" walki) uczą inaczej tego stylu, jest w tym czego uczą znacznie więcej elementów i metod treningowych (często nie tylko więcej ale znacznie inaczej) i choćby 10 a nie 3 formy. J. Sz. głowny przedstawiciel tej gałezi VT jeździ do Chin (nie tylko on bo inni też jeżdżą min LT) i z tego co słyszałem uczy się w Foshan tego stylu. Szkoda że w swojej szkole nie uczy (poza wybranymi uczniami) tego co tam poznaje.

Na pomorzu był przedstawiciel yong chun z poza odmiany Yip Mana gdzie "przekonująco" zaprezentował swoje umiejętności kilku ciekawym. Jednak jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Ja mam nadzieję że znajdzie się jakiś jeden lub drugi zapaleniec by udać sie do Chin na kilka lat by nauczyć się oryginalnej wersji systemu ze wszystkimi elementami których Yip Man nie mógł lub (i) nie chciał nikogo uczyć, oraz tych których sam się nie nauczył.

Zrobisz jak będziesz chciał jednak bardziej polecil bym Ci te szkoły i tych nauczycieli których wymieniłem wcześniej. Oni są gwarancją ze to czego się będziesz uczył będzie prawdziwym Kung Fu. Z Yong Chun dokonca tak nie jest.

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 52 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174
trenuje WT u M.Mikulskiego i zaręczam wam ze z yanga i innych specjalistow od Kung fu zrobilby miazge..Wing Tsun jest stworzony do walki z tradycyjnym kung-fu..nie ma dziwnych szerokich pozycji, gdzie sam mówisz przeciwnikowi (kopnij mnie w jądro) lub smiesznych broni..Mikulski i inni mistrzowie LT WT prezentuja niebotyczny poziom..szybkosc i technika niesamowita..Wing tsun jest szybki do nauczenia i zabójczy..inne kuung fu to jakies bajki..pozatym mistrzowie z shaolinu zostali wybici podczas rewolucji kulturalnej w Chinach a Ci takzwani spadkobiercy to zwykli bajkopisarze..Piszesz ze Wong Shoung Leung byl lepszy niz Leung Ting hahaha..czlowieku spojrz na forme WSL i porownaj z forma robiona przez Yip Mana (Panie świeć nad jego duszą) a później forme, manekina itd Leung Tinga i Yip Mana i zobaczysz kto tu odstawia maniane..to ze byl najstarszym uczniem o niczym nie swiadczy..Yip Man mial taka nature ze uczyl kogo chcial i ile chcial..Maly Ting byl jego ukochanym uczniem..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2170 Wiek 55 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30793
....ile ty masz lat? Pochwaliłeś się już swojemu nauczycielowi co wypisujesz na forum???
Tak czy inaczej piękne dzięki za poprawienie mi humoru w poniedziałek

Zmieniony przez - wuxia w dniu 2008-12-29 13:38:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1133 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11993
Czuje ze może być z tego niezła beka

Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://spameria.net/index.php 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Taekwondo World Champion PC Game

Następny temat

Jak się ma aikido do innych sportów walki?

WHEY premium