SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niestandardowe pytanie dotyczące testosteronu i dawek

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 262

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 183 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1361
Witam, jeśli były podobne tematy ( szukałem w Google i ciężko odnosić się do indywidualnych przypadków ) to przepraszam, ze ze mnie taki niemota.

Otóż, wszędzie czytam, ze dawka np pół centa enena tj. Ok 125 mg ( przyjmijmy, ze dawki preparatu undergrandowego sa rzetelnie podane) co 7 dni, to za mało, ze aby zachować odpowiednie stężenie preparatu, zaleca się iniekcje co 3,5 -4 dni ( 5 dni to takie minimum).

Moje pytanie brzmi następująco, jakie stężenie testosteronu w krwi uznaje się za odpowiednie w przypadku tzw „bomby” a jakie to jest w przypadku terapii zastępczej ? Chodzi mi x ile od górnych widełek odnosząc się do poniższych skal

Jestem po 5 dawkach ( 125 mg)
W dniu następnym po injlecji piątej moj testosteron wynosi 2500ng/ dl gdzie widelki to 150ng - 900ng - czyli po 5 strzale mam prawie 2,5 x większy od Górnego progu przy w/w dawkach.
Rozbierzonosc była czasem co 5 dni czasem nawet co 7

U lekarza endokrynologa opisałem przebieg terapii i on stwierdził, ze jak już chce stosować testosteron, to taki jaki mam teraz jest za duży i ze moj organizm tego nie jest w stanie wykorzystać, przez co podbija mi est ( obcecnie po 5 injekcji 95 pg/ml prxy widełkach 11-44 czyli lekko ponad x2 od górnej granicy )

Lekarz zalecił mi zmniejszyć częstotliwość narazie( żeby nie odrazu )
1 miesiąc co 7 dni 125 mg
Kolejne miesiące 125 mg co 10 dni

Jest ktos w stanie mi rzetelnie wytłumaczyć skąd częstotliwość co 4-5 dni głównie 250 mg, skoro i tka mocno podbija tescia dawka 125 mg co średnio 6-7 dni ?
Aktualnie czuje się spoko, wstaje wypoczęty, mam dużo energii
Ps trenuje5- 6 dni w tygodniu, bardzo ciezko
Naprzemian push pulll legs urozmaicony o hipertrofie/ powerlifting naprzemiennie i do tego codziennie po 30 min kardio - w dni treningowe spałam średnio po Ok 3500-4000 kcal/ dzień ( mierze to zegarkiem, który sprawdza się bardzo dobrze jeżeli chodzi o pomiary tętna )
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 660 Napisanych postów 1085 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 40019
Stężenie na trt w krwi musisz mieć w granicach widełek laboratoryjnych żeby mówić że się już na trt ;) tak się przyjęło ;)
Niby naturalnie organizm może wyprodukować do 80mg testa tygodniowo (tak gdzieś czytałem) więc dawki 100-150mg tygodniowo wydaje mi się że będzie odpowiednie ;) ale każdy inaczej reaguje więc trzeba dopasować badaniami ;)
I nie badamy następnego dnia po strzale bo wiadomo że wyjdzie ci wysoki wynik testa ;) badaj się dzień przed iniekcja ;)

S ex
A lkohol
A naboliki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Wiek 358 dni Na forum 357 dni Przeczytanych tematów 182
Kwestia na czym ci zależy, jeśli interesuje Cię duży przyrost masy lepiej wejść ponad dawki TRT czyli np zacząć od 0,75ml enana co 4 dni. Warto po 3/4tyg zbadać estro i prolaktynę bo testosteron ponad widełkami w badaniach będzie podnosić poziomy tych hormonów. Wszystko też zależy jak się czujesz. Jeśli side'y wysokiego estro i prolki będą się pojawiać można je zbijać odpowiednimi substancjami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 183 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1361
Prolke mam zawsze podwyższona ze względu na dużo stresu w życiu, o dziwo po przyjęciu eneana trochę spadła. ( nie chce tu poruszać prolaktyny, bo to mam ogarnięte ) mam podwyższone estro, ale czuje się dobrze. Jest ktos w stanie podać jakiś stosunek estro do tescia jest optymalny na cyklu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 660 Napisanych postów 1085 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 40019
Przyjęło się trzymać w widełkach albo delikatnie nad przy masie jak się dobrze czujesz na takim poziomie ;) wszystko zależy od organizmu, u mnie siedzi 35-40 i samopoczucie ok więc nie zmieniam ;) przy wyższym syfilo mnie na karku odrazu i faja jakby miększa była xD

S ex
A lkohol
A naboliki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 357 Napisanych postów 1970 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 69233
Trt to dawka koło górnej normy testa.
Dlatego bije się co 3-4dni Enana/cypio bo już po 3.5 dnia zaczyna " schodzic' - kinetyka estru.
Fakt masz za dużą dawkę jak na trt.
Badania zrobiłeś dzień po inj i widać że to za duża dawka. Teraz zrób badanie przed inj i będziesz widział jaka jest różnica w wyniku...
Wzrost estro też jest spowodowany wahaniem stężenia.
Lepiej bic np 2 razy w tygodniu po np 70-80 testa niż raz na 7 czy 10 dni a już jak lekarze przepisują jedna omke na 3-4tyg to już wogole bezsens
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HUSTON PROBLEM LIBIDO

Następny temat

Zapalenie siatkówki. Winny aromasin?

WHEY premium