SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niebieskie paski w BJJ i ich umiejętności

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11927

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 507 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6482
Tak, ale zauważ, że każda technika może być wykonywana lepiej lub gorzej, a pomimo, iż niebieski zna te same techniki co czarny nie sądzę, aby miał je wszystkie doprowadzone do względnej perfekcji. Prostym przykładem wprowadzanie ręki do Mata Leo: widziałem czasami, jak ludzie wyprowadzają tą technikę "zarzucając" rękę na szyję przeciwnika zamiast wsuwać dłoń pod brodą. Na niedośwadczonym osobniku, który nie ma nawyku trzymania brody przy mostku, taka technika się sprawdza, na kimś innym już nie. Pytanie, czy niebieski pas - jako trener - byłby w stanie wychwycić taki niuans?

Moze podaję trywialny przykład bo sam nie znam zbyt wielu technik BJJ i ich prawidłowego wykonania (co niedługo mam nadzieję się zmieni ), ale sądzę, że oddaje to sens moich obaw.

Look into my eyes, you will see who I am
My name is Lucifer, please take my hand

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1023 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10256
...hmmm a ja Ciebie zapytam:

czy jezeli trenuje mnie mistrz Eurpy bjj (Adult Blue Belt Super Heavy) to czy moze trenować źle ?

(trener odwiedzil brazylie i pewnie byl tam na seminariach itp.)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 34 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4404
Zgodze sie w 100% z uzytkownikami "Michal M" i "Thamuz_".
Trener nie musi byc mistrzem aby wychowac mistrzow. Jako przyklad podam Koszalinska sekcje Kick-boxingu, gdzie glownym trenerem jest MŚ, 2 krotny ME, wielokrotny MP, ale to dzieki drugiemu trenerowi, ktory nie odniosl wielu sukcesow na ringu wygrywalo sie walki i nabieralo checi do dalszego ciezkiego treningu.

one ---> BJJ <--- love

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 540 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25478
Sam sie spotkalem z wieloma osobami, ktore maja niebieskie paski z duza liczba belek i musze z przykroscia stwierdzic, ze maja znikome pojecie o prawidlowym wykonywaniu technik, o szczegolach i niuansach nie wspominajac. Jest to przykre, ale poziom bjj w polsce jest jeszcze strasznie niski.Miejsmy nadzieje, ze zapal trenujacych,bo tego nam nie brakuje, spowoduje,ze bedziemy coraz lepsi w tym pieknym sporcie.

"There are times when you need patience and there are times when you must be very aggressive" Rickson Gracie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2696 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31115
wazniejsze sa umiejetnosci przekazania wiedzy niz samo znanie

na jakims seminarium poproszono czarny pas z Brazylii o pokazanie jak przechodzic garde, wzial chlopaka zeby go w garde wzial. chlopak zapial garde, czarny pasek spojrzal i powiedzial ze moze rozpiac garde. on po prostu nie uzywal zamknietej gardy bo od razu probowal sweepowac, zapomnial ze ci ktorym pokazuje sa na nizszym poziomie i czasem przeciwnik kurczowo trzyma zapieta garde

moj trener mma tez ma niebieski pasek ale dobrze tlumaczy i np jak nieraz mam problem z jakas technika to po przyjrzeniu sie zwraca mi uwage na jakis detal ktory ja pomijam

a jak ktos juz napisal, wg roya harrisa czarny a niebieski pas to roznica timingu a nie znajomosci technik

We gonna break

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie chciałbym, aby doszło w Polsce do sytuacji podobnej, jak ma miejsce w świadku Krav Maga, gdzie jedna organizacja - dążąc do de facto monopolizacji rynku - "naprodukowała" pseudo-instruktorów, którzy obecnie kształcą pseudo-kraverów psując opinię całej KM...

Wg mnie dwie rzeczy różnią BJJ od KM w poruszanej przez Ciebie kwestii.
1. &#8222;Naprodukowanie pseudo-instruktorów&#8221; wiąże się z nadawaniem im wysokich stopni w dość krótkim czasie. W BJJ jest na odwrót - instruktor prowadzi zajęcia mając tylko niebieski pasek (drugi w kolei).
2. BJJ to sport - umiejętności trenujących weryfikują zawody.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Według mnie nie ma prawie w ogóle przełożenia dobry zawodnik=dobry trener.
Za duzo wyjatków spotkałem, aby nie przyjąć tezy,
że jest to jak rzut monetą ...

Co gorsza stwierdzam, że nie ma również przełożenia
trener po AWF = wysoki poziom wiedzy.

Dlatego nie ma według mnie co się podniecać paskami i innymi duperelami.
Na szczęście są zawody i na nich weryfikuje się pracę i umiejętności.

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1320
Jeden czarny pas, brazylijczyk powiedzial mi niedawno ze bialy pas to nie jest pas... :D hehe
Niebieski pas to pierwszy pas wiec nie przesadzajmy i nie spodziewajmy sie od niego za wiele. To tylko w Polsce jest mit niebieskiego niepokonanego (prawie niczym Rickson)zawodnika. Wydaje mi sie ze to tylko dlatego ze w Polsce niewiele osob moze nadawac paski. Mamy przez to biale pasy ktore trenuja 3 lata (akurat nei bylo ich na seminarium z brazylijczykiem i nie dostali pasa)i sie dziwia ze koncza czasem niebieskie. Niebieski w Brazylii dostaje sie po okolo roku cwiczen (to zalezy od danej osoby ale wlasnie mnie wiecej jest na to potrzebny rok).

A co do tego czy moze byc dobrym trenerem lub czy warto u niebieskiego paska trenowac... hmm jak masz wybor miedzy czarnym a niebieskim no to fajnie wybierz czarny hehe ale jak masz wybor nie trenowac wogole albo z niebieskim no to ja mowie (tylko moje zdanie) ze lepiej trenowac w koncu to fajny sport. Niebieski pasek nauczy Ciebie to czego umie a reszte nauczysz sie jezdzac na seminaria (a jest tego w Polsce coraz wiecej). Poza tym jak juz ktos wczesniej napisal czesto te niebieskie paski maja czarne pasy np w Judo no i napewno od takiego paska mozesz sie duzo nauczyc.

pozdrawiam

Zmieniony przez - Graciu w dniu 2006-09-05 23:02:52

Byloby dobrze gdyby nie to ze jest zle...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 183 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1825
W Lublinie sekcje luta livre prowadzi chlopak,ktory w bjj(gdzie ma niebieski pasek) z powdzeniem odklepywal purpury...moim zdaniem nie mozna deprecjonowac czyjejs wartosci jako trenera tylko dlatego,ze posiada JEDYNIE niebieski pas,bo czesto umiejtnosci moga byc znacznie wyzsze niz pasek,ktorym sie ktos legitymuje.

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2106
Zamierzam sie zapisac na bjj, u mnie w miescie trener ma takie stopnie (niebieski pas bjj, 1 dan aikido nishio, 1 dan iaido, instruktor samoobrony)
Bedzie sie nadawal ??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Karate

Następny temat

Kyokushin w Nowym Sączu?

WHEY premium