SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nasze MIXY

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5490

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 587 Wiek 46 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3343
Witam.
Każdy, lub prawie każdy, uprawiający sport (szczególnie dyscypliny siłowe), zetknął się z suplementami. Układamy sobie plan co wciągnąć po przebudzeniu, przed treningiem, po nim, na noc i w ogóle. Najczęściej po pewnym okresie opieramy się na sprawdzonych produktach.

Niektóre osoby, w tym i ja zaczynają experymentować łącząc suplementy działające podobnie. Nie jestem osobą utytułowaną nagrodami za swoje osiągnięcia, z wyjątkiem kilku startów w wyciskaniu leżąc kilkanaście lat temu, ale 20 lat na siłowni (z krótkimi przerwami) to wystarczające doświadczenie w konsumpcji supli by coś na ten temat powiedzieć.

Podam trzy najciekawsze kombinacje, które w moim przypadku dały bardziej niż zadowalające efekty. Jeżeli ktoś ma podobne doświadczenia i chciałby się podzielić nimi- zapraszam do dyskusji.

1. Pompa przedtreningowa. Nie zawsze, lecz raz na jakiś czas sięgam po tego typu suplementy. Często je zmieniałem by szukać czegoś co naprawdę wypruje mi żyły a poza tym da takiego kopa bym mógł podkręcić jeszcze bardziej treningi (a to zwiększając tempo, a to ciężar lub ilość powtórzeń). Ogólnie jak to powiadają na treningach lubię się "tyrać".
Ten mix podsłyszałem trenując na siłowni w Holandii. Zawsze przedtreningówkę stosowałem tylko jedną, więc zaciekawił mnie pomysł pomieszania dwóch dobrych specyfików.
Na ogień poszedł Jack3d z USPlabs i Super Pump z GASPARI NUTRITION. 20 minut przed treningiem zażyłem po miarce każdego z tych produktów. Efekt piorunujący. Pracuję do 12 w nocy, a na siłownię chodzę o 10 rano - godzinę po pożywnym śniadaniu. Mimo poczucia energii nieraz czułem się trochę ospały i dopiero na treningu wracał mi power. Po mixie reakcja organizmu cudowna. Dosłownie biegłem na siłownię tak mnie nosiło. Rozgrzewka krótka i intensywna- pojawił się pierwszy pot, ale zero zmęczenia. Można było się tyrać. To zasługa Jack'a. Super Pump zaś dał wspaniały efekt pompy. Kable napełniły się krwią po brzegi. Po treningu mogłem iść do domu mając panując nad oddechem i mając mięśnie w pełni nabuzowane. Bardzo polecam połączenie tych obu produktów.

2. Moja potreningówka. Wiadomym jest, że jeżeli po ciężkim treningu organizm nie otrzyma pewnej ilości substancji będących w tym momencie w deficycie to może nas dopaść załamanie kataboliczne (spalamy się). Wiele firm przygotowało na ten moment bardzo dobre specyfiki. Ja jednak opracowałem swój własny mix i od dłuższego czasu na nim bazuję - sprawdza się doskonale.
A zatem mieszam w shakerze miarkę BCAA powder z HI TEC NUTRITION, Glutamine XTRA z ActivLab i jedną miarkę co stanowi 1/3 zalecanej przez producenta porcji węglowodanówki CARBO nox z Olimp. BCAA z Hi Tec'a daje pokaźną dawkę L-leucyny (5000mg) L-izoleucyny (2500mg) i L-waliny (2500mg). W miarce Glutamine xtra prócz 7,5g glutaminy mamy też 1 gram tauryny, a węgle z Carbo robią swoją robotę przez kilkanaście minut zanim zjem posiłek potreningowy. Razem z tym mixem wypijam także porcję odżywki białkowej. Ten mój mix ma jedną wadę- dziwny smak, gdyż wszystkie 3 produkty są produktami smakowymi. Po wymieszaniu napój nie jest niesmaczny ale jak wspomniałem - dziwny - niezrozumiały dla naszych kubków smakowych.

3. Walka z kontuzją. Trenując wyciskanie napotkałem problemy ze stawami- a to łokcie bolały, a to coś strzykało w nadgarstku. Nawet teraz mam nieraz zajawkę by wejść co jakiś czas na ciężary... Profilaktycznie więc, gdy jestem bardziej narażony na kontuzję, stosuję mix dwóch super produktów. Wcześniej leczyłem raz jednym raz drugim mój nadgarstek. Pewnego razu je wymieszałem gdy miałem problem i kontuzja przestała mi dokuczać znacznie szybciej niż gdy stosowałem któryś z owych produktów indywidualnie (choć przyznaję, że też dały sobie radę tylko trochę dłużej odczuwałem ból). A zatem krótko - najlepszym dla mnie preparatem na stawy jest połączenie ANIMAL FLEX z Uniwersal i FLEXIT DRINK z Nutrend.

Mam nadzieję, że wciągnę tym postem innych experymentatorów do dyskusji, a komuś kto szuka czegoś nowego podsunę pomysł na czerpanie korzyści z łączenia znanych i sprawdzonych suplementów.
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4528 Napisanych postów 35802 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263155
Muffa ;

1)
kofeina 400mg
beta alanina 4g
agmatyna 1g
cytrulina 3-5g
arginina - tu różnie kombinowałem ale ostatecznie odłozyłem argi (większość roboty jeśli chodzi o pompe robi u mnie i tak cytru + agma)

2)
show time 10g
cytru + agma jak wyżej

lub

show time 10g + double impact 10g

Co do BCAA sypie około 1,5-2g BCAA na 10kg masy ciała

Zmieniony przez - K_PS w dniu 2014-12-27 13:07:27

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
temat dosc fajny i ciekawy moze sie rozwinac

obecnie dosc sporo osob laczy rownego rodzaju preparaty przed treningowo z pojedynczych skladnikow lub 2 osobnych produktow:)

dla mnie nr 1 przed treningiem w kategorii zrownowazonej synergii to show time 2.0+double impact, wiadomo przed treningowki oparte na geranium beda nieco wyzej klasyfikowane.
z pojedynczych skladnikow beta alanina, kreatyna, magnez, argi+agma i kofeina

po treningowo wpc+kreatyna+beta alanina+wegle

na stawy natomiast flexit z nutrendu z cisussem fitmaxa

Przed snem zma+gaba+melatonina w ekstremalnych sytuacjach jak potrzebuje zasnac "od reki"

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 14080 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 56924
Metalix jak dlugo jechales na tym zestawie jack3d+SP?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 587 Wiek 46 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3343
8-10 tygodni. Już mam za sobą 3 takie "terapie" - w czasie gdy nie używam kreatyny.

Na razie ten zestaw najbardziej sobie chwalę, choć też nieraz sięgam po coś innego np. Hot Blood - nie zadowolił mnie. Horse Power - nawet nawet - z tym, że te produkty testuję na sobie solowo, bez drugiego składnika :)


Zmieniony przez - Metalix w dniu 2014-11-15 16:58:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 14080 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 56924
I przez ten okres caly czas sypales po 1 miarce z kazdego produktu? Czy z czasem jednak byla potrzeba by troche zwiekszac dawki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 543
dla mnie najpelszy mix to nox pump z unstoppable - niestety trochę jazdy są bo koffy dużo...przynajmniej dla mnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 587 Wiek 46 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3343
jendker3
I przez ten okres caly czas sypales po 1 miarce z kazdego produktu? Czy z czasem jednak byla potrzeba by troche zwiekszac dawki?


Trochę Jack'a idzie więcej, bo to organizm się tradycyjnie przyzwyczaja, ale to przy samej końcówce. Super Pompa nie zwiększałem... Ogólnie to właśnie tak w ósmym tygodniu czuję, że czas na zmiany. Pierwszy miesiąc za to klepie mnie na okrągło normalna dawka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
Dobre miksy przedtreningowe dla bogatych/spragnionych wrażeń :

Unsto porcja + 5g cytrulliny = super sprawa , unsto jednak daje wszystko czego można oczekiwać , oprócz maksymalnej pompy.
Game Day (AMP) + 0,5 porcji unsto = Super Sayan , chęc podnoszenia wszystkiego , krótkie przerwy, żyły i pompa (gplc , + azotany z unsto), ćpalnia ostra , po treningu lekki zjad na 30min myślałem że zasnę ale przeszło, brak problemów z Gera Dickiem i apetytem. Wady takie że od wczoraj (bo wczoraj taki miks wpadł) mam niesamowitą zgagę , zaczeła się jakoś 15min po wypicu tego miksu. Obstawiam ze smak Tigers Blood z GD mi nie służy
IHS HIGH KICK + UNS LOADER II (wersja z dendrobium, bo ponoć jest teraż już bez) - jedno z ciekawszych kombinacji jakie można uzyskać z polskich supli , moje ulubione połączenie dające pompe, pobudzenie , super skupienie i bardzo dużą wydolność.
Lubiłem takie walnąć w ciężkie dni przy nogach/plecach .

Show time 2.0 + Double impact (10g) lub Iron pump = Dobre pobudzenie i super pompa, w miksie z Iron pumpem jest konkretniej, lepsze skupienie i pobudzenie i beta alanina że uszy płoną .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 14080 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 56924
Ciekawie to wyglada. Metalix a jak ogolnie dzialaja na Ciebie tego typu preparaty? Ciezko zeby Cie cos "kleplo" czy raczej dobrze odczuwasz pre?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4528 Napisanych postów 35802 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263155
U mnie przed treningowo dobrze sprawdzają sie opcje:
1) kofa (4+) + ba (XXL) + agmatyna (UNS) + cytrulina (UNS) + argi (SFD)
2) show time + agma + cytrulina (lub poprostu ST + DI)
W obu opcjach lubie też sypnąć porządna porcje BCAA

Ogólnie przeszła mi faza na wszelkiego typu "ćpalnie" i "mózgoj**y" .... swoje popróbowałem, wystarczy póki co
Akutalnie starcza mi to co wyżej

Po treningu różnie z tym bywa... przykładowo kombinacje typu Kreatyna + beta alanina do tego w zależności od środków, celów, posiadania obecnie supli itd może wpadać bcaa, białko, czasem węgle

Kontuzje Cissus + Nutrend Flexit / Animal Flex

Przed snem Melatonina + ZMA + Arginina





Zmieniony przez - K_PS w dniu 2014-11-15 23:01:06

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 14080 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 56924
K_PS jakie dawki agmy i ba? Co do srodkow typu gera to masz racje, kilka stestowalem i czasmi efekt byl odwrotny, trening byl gorszy niz bez, nie w kazdym przypadku ale przewaznie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tani&niezły gainer - Activlab MassUp?

Następny temat

SWANSON FUCOXANTHIN

WHEY premium