SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nastula: "(...)chciałbym walczyć z Japończykiem" - wywiad...

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4277

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2261 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11093


...oto fragment wywiadu z Pawłem z którym rozmiawiał Piotr Franaszczuk
(magazyn "Sport Dla Wszystkich" - sierpień 2006, 7zł)

"(...)Piotr Franaszczuk: Masz kontrakt na pięć walk. Trzy już za Tobą. Podejrzewam, że bardzo chciałbyś rewanżu z Mino?

Paweł Nastula: Tak, chciałbym - może jeszcze nie teraz, najpierw chciałbym się troszkę obić i może wtedy.

PF: Podejrzewam, że po tym zwycięstwie nabrałeś ochoty na przedłużenie kariery?

PN: Nie, spokojnie, ta jedna walka jeszcze o niczym nie świadczy...

PF: Ale zwycięstwo było Ci potrzebne?

PN: Bardzo było mi potrzebne, jestem mocny psychicznie, ale trzecia porażka mogłaby trochę mnie zdołować. Bardzo długo przeżywałem drugą walkę z Aleksandrem, która była do wygrania gdybym inaczej ją rozegrał, bo pierwsza wiadomo nie ma o czym mówić, nie miałem szans i chociaż pokazałem się dobrze to jeszcze dużo mi brakowało. Dlatego spokojnie - mam przed sobą jeszcze dwie walki. Jeśli je wygram to myślę, że mogą mi przedłużyć kontrakt. A wiem, że Japończycy tego chcą. Ale muszę zobaczyć, czy będę się czuł na siłach, bo podpisać można wszystko - ale wyjść po to, żeby wyjść, przegrać i zebrać kasę to dla mnie żadna przyjemność. Kiedy się czegoś podejmuję to staram się to robić jak najlepiej i myślę, że to widać na ringu, że staram się wygrać w każdej walce.

PF: Przykłady Randy’ego Couture, czy też powrotu Basa Ruttena pokazują jedno: to nie jest wiek na kończenie kariery w mma.

PN: Oczywiście, że nie. Ale z drugiej strony dwadzieścia pięć lat wyczynowo robiłem judo i nie ukrywam, że organizm mam już trochę wyeksploatowany. Natomiast tu jest inna praca, szczerze mówiąc mniejsze kontuzje niż w judo, bo w judo jest mnóstwo skręceń kolan, łokcie, barki przy rzutach, przy upadkach, gdy trzeba się było wybronić - wtedy częściej miałem problemy z organizmem. Mnie mma ciekawi zwłaszcza, że cały czas się uczę: boks, kickboxing...to mnie rajcuje i wciąga. Gdybym miał mieć podobny kontrakt, ale w judo to bym się nie zdecydował, w judo jakoś się trochę wypaliłem - zdobyłem wszystko, co było do zdobycia i nie miałem już jakiejś większej motywacji. A tutaj, w mma jest co innego, nauczę się jeszcze dużo rzeczy - podoba mi się.
(...)"

cdn

p.k.u.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Złamaną (lub pękniętą czy tam nadłamaną) kość udową i pozrywane więzadła w kolanie. Minimum pół roku zanim wznowi treningi. Do tego rehabilitacja... Nie sądzę, żebyśmy Yoshidę zobaczyli w tym roku ani na początku przyszłego. A szkoda, bo myślałem że w końcu zawalczy z Pawłem... Może na następnym kontrakcie Nastka...?

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2261 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11093


PF: Jak trenujesz? Jak wygląda Twój cykl przygotowań?

PN: Teraz nie trenuję – odpoczywam po walce. Ale normalnie jest to dwa razy w tygodniu boks, cztery – pięć razy w tygodniu mata – stójka z parterem. Oprócz tego treningi wydolnościowe na rowerze. Ogólnie – dwa treningi dziennie, w soboty jeden trening i niedziela wolna.

PF: Czy stosujesz suplementację a jeśli tak, to jaką?

PN: Oczywiście, bez tego nie dałbym rady. Białko, węglowodany – wszystko, co daje energię. Dużo tego jest – musiałbym długo wymieniać.

PF: Czy Japończycy mówią coś o terminie kolejnej walki?

PN: Dali mi czas, żeby odpocząć dwa tygodnie, ale do końca tego miesiąca będę musiał zdecydować, co z następną walką. Terminy to 10 września, 1 listopada – w Las Vegas i 31 grudzień. Może wystartuję na wszystkich trzech? Zobaczę jak mi pójdzie na następnej. Chyba wolałbym startować we wrześniu. Dobrze się czuję, miałbym cały sierpień żeby się przygotować. Powiedziałem w wywiadzie dla prasy japońskiej, że chciałbym walczyć z Japończykiem.

PF: Myślisz o Yoshidzie?

PN: Na pewno byłby jednym z lepszych zawodników, z którym mógłbym walczyć. Biłem się już z przedstawicielami teamu brazylijskiego, przedstawicielem teamu rosyjskiego i teraz brakuje jeszcze teamu japońskiego. Moja walka z tego, co słyszałem była w Japonii bardzo dobrze odebrana, widowiskowa i emocjonująca – druga po walce Silvy z Fujitą.

(...)"

[zdjęcie: Nastula-Edson Drago (1lipiec'06)]

p.k.u.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2261 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11093


źródło: "Sport Dla Wszystkich" Sierpień '06 - http://www.sdw.pl/nowy.php

p.k.u.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15894
Nastula jeszcze się rozkręci Pokaże na co stać Polaków..

Zwycięsca może być tylko jeden!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 400 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9058
Baby super ze chcialo Ci sie przepisywac to dla nas:*
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Dzięki wielkie Baby
Fajnie by było jakby Paweł przedłużył kontrakt z Pride

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 412 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7408
dobra robota Baby

Możesz mieć lepsze i gorsze dni, ale bez względu na to co się dzieje, musisz trenować.Wtedy są rezultaty! Joe Moreira

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
no dobra jak tak wszyscy chwalicie,to ja nie będę gorszy.DOBRA ROBOTA BABY

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
ładnie dziewusiu :)

a powaznie - bardziej by mo pomógł ergometr wioślarski niż rower :)

a tak w ogóle t oczemu on w trakcie cyklu treningowego wcale nie biega? a może tylko o tym nie pisze?

Zmieniony przez - Cretino w dniu 2006-08-02 21:45:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6077
chodzi o jego kolana
z tego co sie orientuje to sa w tragicznej kondycji - letkotki wiazadla ...
rowerek i wlasnie ta maszynka do 'wioslowania' z wiadomych przyczyn nie obciazaja stawu kolanowego w wiekszy sposob.
ja dzisiaj drugi dzien po artroskopii, zaiste powiadam wam dbajcie o kolana

Nic nam nie zrobisz! Masz prawo wybierać,
Możesz nam pomóc, możesz nas wybawić
Lub czekać dalej i śmierci zostawić...
Śmierć nie jest straszna - umiemy umierać.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Dlatego nie biega też bo są cykle treningowe,
gdzie bieganie nie jest potrzebne.
Kiedyś miałem taki okres w życiu,
że jedyna forma ruchu to były sparingi na tatami.
Nie zauważyłem spadku wydolności ...

Jezeli chodzi o obciążenie kolan to wydaje mi się,
że podczas randori są bardziej narażone na kontuzje i przeciążenia niż podczas biegu.

My baby shot me down ...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wywiad z Mino (lipiec)-o Pride, rywalach, treningu

Następny temat

Wywiad Video z Markiem Colemanem

WHEY premium