SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nasiona Chia - dawkowanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 959

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1126
Hej.
Chia jest jednym z moich codziennich produktów w diecie. O wartościach, wytwarzaniu itp. można sporo wyczytać w internecie, jednak zastanawia mnie jednak jedna informacja, która lubi się powtarzać od czasu do czasu, a mianowicie maksymalna ilość spożywana w ciągu dnia. Pełno informacji o max 15g/dzień.
Czy ktoś jest mi w stanie napisać dlaczego jest takie maksimum? Dodam, że jem nasion ze 2x więcej w ciągu dnia i póki co źle się nie czuję ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2848 Napisanych postów 51031 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 344043
Podejrzewam, że takie zalecenia pojawiają się ze względu na wysoką zawartość błonnika, który w nadmiarze może dawać podobne "efekty" jak jego niedobór.

POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGÓW ONLINE . KONTAKT: koniu151.sfd@gmail.com

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1126
Czyli jak sugerowane max to 15g, a ja dziennie jem 30g to "mocno" może mi to zaszkodzić? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4449 Napisanych postów 66314 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 694939
Zależy ile masz błonnika w diecie. Warto zwrócić na to uwagę, aby taki dodatek zamiast pomóc nie spowodował problemów.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta odchudzająca - proszę o sprawdzenie

Następny temat

Wiele pytań o dietę i nie tylko :)

Wheya