SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nagniotki - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 65016

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 129 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1861


Witam !
Od chyba kilku miesięcy mam takie coś na palcu u nogi, zaczęło się robić coraz większe więc postanowiłem spytać się tutaj na forum (może ktoś miał coś takiego). Myślę że to może być jakiś nagniotek naklejałem na to specjalne plastry, moczyłem nogi w wodzie i próbowałem to zetrzeć pumeksem> Trochę się pomniejszyło ale nadal nie znikło. Dodam, że na palcu obok też zaczęło się robić coś takiego ale jeszcze nie jest takie rozwalone. Może mi ktoś powiedzieć co to jest i jak się tego pozbyć ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Nagniotki są zmianami pojawiającymi się najczęściej na stopach lub palcach stóp. Są to twarde zgrubienia o żółtej barwie. Często pojawiają się one w miejscach, gdzie stopa lub palec uciska na niewygodne obuwie. Dlatego też tak bardzo istotny jest jego odpowiedni dobór. Nagniotki potocznie nazywane są odciskami, ponieważ powstają właśnie w wyniku odciśnięcia danego miejsca na stopnie permanentnie o niewygodny element obuwia.

Początkowo powstawanie jest z reguły nieodczuwalne. Jednak wraz z biegiem czasu, mogą one powodować coraz większe problemy z poruszaniem się. Dlatego tak bardzo istotne jest pozbycie się ich odpowiednio wcześnie. Przy okazji również wpływają na estetykę wyglądu stopy, co również ma istotne znaczenie.

Posiadają one tzw. czop rogowy, który przyjmuje postać stożka, wrastając niekiedy głęboko w stopę, a pozbycie się nagniotka uzależnione jest od jego wyeliminowania.

Wśród domowych sposobów usuwania nagniotków wyróżnić należy wymaczanie stóp w gorącej wodzie, z dodatkiem soli. Po to, aby twarda okolica nagniotka zmiękła. Następnie ścieramy górną warstwę i nakładamy dostępny w aptece żel do usuwania odcisków. Zabieg taki powtarzamy codziennie, tak długo, aż odcisk będzie na tyle miękki, że bez problemu wyciągniemy czop rogowy. Pozwoli to na stałe pozbyć się nagniotka.

Pozbycie się nagniotka często jest dość trudne i zabieg powtarzać należy wielokrotnie. Jeżeli nie jesteśmy sobie w stanie z tym poradzić, można udać się do gabinetu lekarskiego lub kosmetycznego, gdzie w wyniku zastosowania specjalnej frezarki, lasera lub chirurgicznie zostanie on usunięty.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 129 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1861


Jeszcze dodaje to na mniejszym palcu.. sorry za jakość ( nie wiem jak dodać 2 zdjęcia do jednego posta)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2533
Według mnie jest to grzybica i powinieneś pojść do lekarza.

Dąż do takiego wyglądu o jakim marzyłeś, a nie do takiego który ci narzucono

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 129 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1861
Dodam, że jest to bardzo twarda warstwa skóry, czytałem trochę i może to być też nagniotek może jak nacisnę na to to boli :/
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 426 Wiek 21 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21823
To jest odcisk prawdopodobnie , bo miałem coś podobnego na palcu od nogi ... na najmniejszym palcu nogi. Wszystko przez buty w pracy (firmowe) po ponad 7 miesiącach nie ma już śladu po tym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 129 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1861
ale robiłeś coś z tym czy samo zeszło ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6984
Tez miałem coś podobnego. U mnie to była ewidentna wina butów. Po zmianie obuwia problem ustal po pewnym czasie. Czasem jest to wina złego uszycia od wewnątrz lub już zużycia wkładki, podeszwy. Ja bylem szczęśliwym posiadaczem 4 odcisków
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 426 Wiek 21 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21823
Nie nic nie robiłem. Nie przeszkadzało mi to bo było w okresie zimowym. Co innego by było gdybym nabawił się tego w lato. Także nie masz się czym obawiać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 53
* witaminak - widział(eś)(aś) kiedykolwiek jak wygląda grzybica? ;// chyba nie!!!

marcelonip - to co masz na mniejszym palcu to zwyczajny odcisk powstający od nieodpowiedniego obuwia a to co jest na dużym palcu to brodawka jest w bardzo niskim stadium więc łatwo ją wyleczyć. domowe sposoby są nieskuteczne więc idz do lekarza, albo ci to zamrozi albo przepisze masć ktorą bedziesz musiał zaaplikować i dobrze zakleić plastrem. Nic groźnego ale lepiej się tego jak najszybciej pozbyć gdyż może się rozprzestrzeniać. A przyjemności w posiadaniu tego nie ma:)
Pozdrawiam
1

Poznaj swoją wartość i zacznij się docieniać .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 29428 Napisanych postów 62871 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 902304
dokladnie jw jak widac czarne kropki w centrum zgrubienia to jest to brodawka/kurzajka ja smarowalem brodacidem po jakims czasie obumarla i wydrapalem ze stopy. jak nie zaczniesz szybbko z tym walczyc to bedzie sie rozprzestrzeniac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 597
mnie to rowniez wyglada na brodawke, zarowno na palcu u nogi jak i na palcu u dloni...
...jesli chodzi o domowe sposoby..: ja jedem taki mialam i w moim przypadku dzialal pewien..mozesz sprobowac..
skorke od cytryny moczylo sie przez 3 dni w occie, potem ta skorke, kawalek przykladalo do "kurzajki" i przytrzymywalo plastrem. Taki opatrunek nosilo sie 2 godz dziennie, po czym brodawka ulegala "odparzeniu" i po pewnym czasie schodzila...
Mozesz tez udac sie do dobrego gabinetu kosmetycznego na elektrokoagulacje... ale i tak proponuje najpierw isc do dermatologa;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Z szyta glowa czy mozna grac

Następny temat

Ból nerki

WHEY premium