SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadciśnieni 140 na 70?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 21495

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 203 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9396
Witam. Właśnie wróciłem od kardiologa, (badania do karty sportowca) i stwierdził że mam wysokie ciśnieni 140 na 70, po wysiłku (20 przysiadach) miałem 180 na 90, 1 tyg wcześniej miałem 160 na 80,ale wtedy biegłem na badanie;). Zalecił mi kontrolować ciśnienie. Trochę sie martwie, ponieważ zawsze miałem ciśnienie ok 120 na 60 lub nawet niżej. Staram sie unikać tłustych potraw, nie używam soli, nie smaruje niczego masłem ani margaryną, nie pale, żadko pije alkohol. Trenuje 3-4 razy w tyg. Vale Tudo, ok 3razy na siłce. Od września nie jeździłem na rowerze,ale jak zacznie sie ocieplać zacznę.
Czy cykl masowy który wlaśnie skończyłem i to że w ciągu ostatnich 5 miesięcy przytyłem 6 kg(zawsze ważyłem poniżej 70 kg przy 174cm, ponieważ trenowałem KK i startowałem do 70 kg, teraz przeniosłem sie na VT i chce startować do 75kg) i brałem kreatyne, gainera i carbo, mógł przyczynić sie do wzrostu ciśnienia? Jak mogę je zbić, czy rower wystarczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Ciśnienie krwi, czyli ciśnienie tętnicze jest naporem wywieranym przez krew na ściany naczyń tętnic. Mierzone jest ono w największych tętnicach naszego organizmu. Mierzone z reguły jest na ramieniu. Może ono ulegać zmianom wynikającym z:

- cyklu pracy serca,
- pory dnia,
- aktywności,
- stosowania używek,
- stanu psychicznego,
- stanu zdrowia,
- wieku.

Z tego też względu Twoje ciśnienie mogło odbiegać od normy, która określana jest jako 120 na 80 mm HG dla osoby zdrowej i młodej. Jeżeli ostatnio przytyłeś kilka kg, to bez wątpienia może mieć to wpływ na podwyższenie ciśnienia. Szczególnie w sytuacji stresu i po wysiłku. Postaraj się odżywiać zdrowo, prowadzić aktywny tryb życia i ewentualnie zrzuć nadmiar tkanki tłuszczowej. Jeżeli nie masz w domu ciśnieniomierza, to możesz udać się do lekarza rodzinnego, który dokona pomiaru, dzięki czemu będziesz mógł kontrolować jego wartość.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1261
Moze przed badaniem miałeś jakis wysilek fizyczny lub cos w tym stylu stad masz ciśnienie wyższe.
140/70 to jeszcze nie tragedia chodz wg WHO (Narodowa Organizacja Zdrowia) jest to przedzial podejrzenia o nadciśnienie.

Postaraj sie sam mierzyć sobie w domu ciśnienie przed jakimkolwiek wysiłkiem i zobaczysz ile masz. Szybkie nabranie masy mogło je trochę podnieść ale przy twoim trybie życia (duzo sportu) powinna nastąpić szybka adaptacja.

"ludzie normalni dostosowuja sie do rzeczywistosci,
ludzie nienormalni dostosowuja rzeczywistosc do siebie,
dlatego postep zalezy od ludzi nienormalnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 203 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9396
Raczej nie byłem po żadnym wysiłku, po EKG czekałem ok 45 min w poczekalni do kardiologa. Byłem trochę zdenerwowany, nie wiem dlaczego, ale stresuje sie przed tego rodzaju badaniami(po przyjściu do domu miałem 130 na 60). Tylko zastanawia mnie czy to nie będzie miało wpływu na wydanie karty sportowca, ponieważ kardiolog napisał na karcie badań "kontrola ciśnienia tętniczego" i dodatkowo to podkreślił:/ i kazał mi kontrolować ciśnienie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1261
Zalezy od klubu. Jak mowilem 140/70 to nie tragedia (szczegolnie, ze jak piszsz masz 130/70 w domu) wiec raczej nikt tak restrycyjnie do tego nie podejdzie. Natomiast dla wlasnego dobra wazne zebys kontrolowal sobie cisnienie i uwazal, zeby podczas wysilku nie doszlo do 200-210/100 (bezwzgledne kryterium przerwania wysilku)

"ludzie normalni dostosowuja sie do rzeczywistosci,
ludzie nienormalni dostosowuja rzeczywistosc do siebie,
dlatego postep zalezy od ludzi nienormalnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kreatyna az tak nie wplywa na wzrsot ciesnienia

jak bedzie 145/95 to idz do lekarza

Zmieniony przez - trance4eve w dniu 2006-04-21 20:37:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 203 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9396
A skąd mam wiedzieć czy podczas wysiłku, np. gdy jade rowerem, mam np 210 na 100?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 203 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9396
Wieczorem ok 20, jak mierzyłem sobie ciśnienie to miałem 127 na 65, byłem 1h po 2h na rowerze i 1h treningu w parterze.Czy wieczorem cisnienie jest niższe?
Sorry, że pisze post pod postem, ale nie mogę znaleźć opcji edytuj.
--JUż znalazłem edycje;)

Zmieniony przez - szuwar333 w dniu 2006-04-21 23:10:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1261
Mozesz zrobic sobie test wysilkowy albo po prostu starac sie mierzyc cisnienie po wysilku i patrzec jak ono wyglada.
Ale z tego co piszesz to widac wszystko jest ok, masz tylko lekkie skoki pod wplywem emocji jak pisales wyzej.

"ludzie normalni dostosowuja sie do rzeczywistosci,
ludzie nienormalni dostosowuja rzeczywistosc do siebie,
dlatego postep zalezy od ludzi nienormalnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 203 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9396
Przez kilka dni postaram sobie kontrolować ciśnienie, tak dla pewności.
A jak mam przekonać lekarza, że ciśnienie mam dobre tylko, że podczas badania trochę sie stresowałem:/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 2274 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31242
Powiem ci tak. Nie zamartwiaj sie bo miałem to samo. I jestem pewien ze to po kreatynie, ciśnenie rzedu 160/100 utrzymywało mi sie bardzo długo. około 4 miechy :-/ czułem sie dobrze i nie czułem tego ze mam nadcisnienie. tez chodziłem po lekarzach i troche sie srałem z tym ale teraz jest wszystko ok. 120-130/ 70-80. Retencja wody po cyklu z kreatyny i nadcisnienie gototwe nie peniaj. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 203 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9396
Mierząc samemu mam ok 125-128 na ok 65, czyli wszystko w porządku;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zwisajaca skora twarzy

Następny temat

Problem ze stawami .Sogi za pomoc

WHEY premium