SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Muay Boran a Muay Thai

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5528

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
ustawieniem nóg i czasami gardą.
w "tradycyjnym" boksie tajskim garda jest szeroka, żeby mieć możliwość uderzania łokciami. W sportowym, obecnie uczonym, raczej stawia się na normalną szczelną gardę bokserską.

czytałeś w ogóle jakieś tematy na forum? było już conajmniej kilkanaście takich pytań, które Ty zadajesz.

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
AD.sfd
ale to dzisiejsze muay thai wygląda zupełnie inaczej niż to na filmie ong bak?...
Zależy Ci na sztuce walki czy trikach filmowych
Najsensowniejsza odpowiedź:
XTREMEMMA
Muay boran tak na prawdę nie istnieje, wyewoluowało z niego muay thai.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czy na treningach muay uczą tych ''form kata'' z muay boran??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
nie spotkałam sie z tym nigdy, a byłam w kilku klubach muay thai

może Ty po prostu znajdź sobie szkołę kaskaderów uczących walki pod kątem trików filmowych? bo obawiam się, że poza sportowym muay thai nic innego w klubach nie znajdziesz.

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
AD.sfd
czy na treningach muay uczą tych ''form kata'' z muay boran??
Nie, nie i jeszcze raz nie.
A dlaczego? Bo osób o takim zainteresowaniu jak Ty nie niewiele.
W Łodzi jest szkoła Muay Boran. W Krakowie i okolicy - nie słyszałem a Lady i ja dość dobrze znamy środowisko Muay Thai.

Zmieniony przez - MMA w dniu 2013-02-21 11:48:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
AD.sfd mogę wiedzieć po jaką c,h.ol.erę kombinujesz? W innym temacie już się wypowiadasz na temat TKD i Karate https://www.sfd.pl/Taekwondo_lub_Kyokushin-t921073.html a z tego co piszesz chodzisz już na kicka i MMA od roku więc po co Ci inny styl skoro w tych dwóch masz wszystko to co najskuteczniejsze?! Mówisz, że interesują Cię paski, czyżbyś dostawał na treningach wyeb i potrzebujesz kawałka szmaty do leczenia kompleksów? Ja wywnioskowałem z tego że brakuje Ci skuteczności więc zamierzasz iść w poklask i widowiskowość... może lepiej od razu iść w capeire albo akrobatykę? :|

Do czego dążę? Masz podać prawdziwy powód Twojego kombinowania a nie zawracasz głowę w 2 działach, może doradzimy coś bardziej sensownego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1388 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3720
Spokojnie dajmy mu obejrzeć wszystkie części Ong Bak niedługo będzie miał chęć zostania wampirem :D Poczytaj inne tematy i nie zadawaj pytań czy jak pójdziesz na Muay Thai to będziesz uczyć się łokci jakby nie było łokci i kolan to chyba Kick nie ?

Caly Czas zastanawiam sie z czego jest panierka przemka

Spamers Squad A Jak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
juz jestem wampirem teraz chce zostać wilkołakiem ale brakuje mi w tym muay thai
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45904
weś chłopie już się opanuj i nie spamuj te muay boran nigdzie nie trenują i tyle a Ty nadal swoje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 522 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3689
Lady M
ustawieniem nóg i czasami gardą.
w "tradycyjnym" boksie tajskim garda jest szeroka, żeby mieć możliwość uderzania łokciami. W sportowym, obecnie uczonym, raczej stawia się na normalną szczelną gardę bokserską.
.

nie prawda. trenuje boran /mt, jeżeli chodzi o garde to własnie w boran jest ona najszczelniejsza ponieważ boran powstawał w czasach niewolnictwa? tych tajów i większosc technik była oparta na tym że mieli związane ręce dlatego w boran mamy np. uderzenia oburącz, to takw skrócie.
trudno znalesc szkołe boran ponieważ nie ma zawodów w tej dyscyplinie i wiekszosc trenerów szkoli podopiecznych pod zawody wiec tutaj mamy ograniczony zakres działań, co do kopnięc w kicku ktos wczesniej pisał ze kopiemy stopą to też nie jest prawda, kopiemy piszczelem chyba ze mamy nieogarnietego trenera który o tym nie wie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sparingi, a staż?

Następny temat

Do góry czy na dół

WHEY premium