SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moja suplementacja - proszę o komentarze i sugestie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1021

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siemanko, mam małe pytanie odnośnie mojej przyszłej suplementacji. Mam takie suple:
ponad 500g kreatyny VITALMAX
2,5kg HI TEC PROTEIN (80,7g białka, 5,8g węgli, 2,5g tłuszczu na 100g)
3kg CARBO PUR (97g węgli na 100g)
240kap. BCAA TREC (z tauryną i wit. B(6) - BCAA jest 550mg w kap.)

Diete ułożę sobie wg postu: https://www.sfd.pl/temat131379/ ....4g białka na kg ciała i 6-8g węgli na kg ciała i gdzieś koło 4g tłuszczy na kg. Teraz mam takie pytanie kiedy najlepiej spozywać to białko z supli i węgiel z supli?? Posiłki będe jadł w godzinach 7:30, 10:30, 13:30, 18:15, 21:15 i ostatni ok 23:30. Kreatynę jem ok 15:30 (czyli na 30min przed treningiem) i tuz po zakończeniu treningu. BCAA 15min przed kreatyną (czyli 45min przed treningiem). Ostatni posilek to generalnie białko (z jak najmniejszą ilością węgli).

Osobiście uważam, ze najlepiej jakbym białko spozywał do każdego posiłku po ok 20g. Węgle (ok 25g porcja) przy posiłkach o godzinach: 7:30, 10:30, 18:15 i 21:15. Czy to jest dobrze czy raczej macie jakieś inne propozycje?

PS tak, chce sie dostosować do tego postu DEZIR'a - czyli pierwsze 13 dni białko nie przekracza 1,5g na kg ciała dziennie, 14stego normalnie 2g, a później tak jak już pisałem wcześniej (i wtedy pierwszy tydzień nasycenia kreatyną, później cztery tygodnie podtrzymania).

dokładną dietę rozpisze sobie jak będe miał EXCEL'a (nie moge znaleźć CD z Officem ). Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam, oczywiście wszystkich, którzy pomogą nagrodze SOG'ami .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 136 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5625
No wiec zaczynamy...po pierwsze nie sporzywaj bialka do kazdego posilku sporzywaj je w 2 porcjach w ciagu dnia a w posilkach dostarczaj bialka z produktow ktore bedziesz jadl:
-1 porcja ok. 35-40g zaraz po treningu(lub ok.30 min po jesli sporzywasz kreatyne) lub w dni wolne w czasie gdy Twoj posilek bedzie ubogi w bialko.
-2 porcja ok. 35-40g 30 min przed snem

*Moim zdaniem dostarczanie bialka z odzywek wiecej niz 2 razy dziennie (tj.80g) mija sie z celem.

BCAA bierz razem z kreatyna 30 min przed treningiem.

Kreatyne mozesz brac tak jak pisales 30min przed i zaraz po treningu(2*5g kreatyny+CARBO) lub rano i przed treningiem wtedy po treningu bedziesz mogl odrazu wypic bialko+Carbo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki za podpowiedź, ale chyba jednak dodam jeszcze jedną porcję białka na śniadanie . Co o tym sądzisz?? SOG już poleciał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 136 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5625
Skoro nie mozesz dostarczyc ok.30g Bialka podczas posilku sniadaniowego to ostatecznie mozesz wziasc odzywke chociarz ja pozostaje przy swoim ze 2*40g dziennie z odzywek reszta z posilkow. Zrobisz jak uwazasz i jak bedzie Ci wygodniej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tanie białko!!

Następny temat

Jaka odzywka białkowo-węglowodanowa?

WHEY premium