SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Moja przygoda z siłownia :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 716

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 25
Witam, dopiero zaczynam swoją przygodę z siłownią i zaczyna mi się to podobać, zauwazyłem że mam lepszy nastrój i samopoczucie. Ćwiczę już od 2 tygodni, wyczytałem w internecie zeby na początku ćwiczyć wszystko by rozruszać mięśnie i tak też właśnie czynie. Za dwa tygodnie zamierzam ćwiczyć na siłe i zrobiłem sobie taki plan:

Poniedziałek - Klatka piersiowa

Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej i skośnych
Wyciskanie sztangielek na ławce płaskiej i skośnych (głową do góry)
Rozpiętki na ławce płaskiej i skośnej (głową do góry)
Przenoszenie sztangielki zza głowy w poprzek ławeczki poziomej
Rozpiętki na maszynie
Wyciskanie poziome w siadzie na maszynie

Wtorek - Barki

Wyciskanie sztangielek
Wyciskanie sztangi sprzed głowy
Wyciskanie sztangi zza głowy
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia do klatki piersiowej

Środa - Plecy

Podciąganie na drążku w szerokim chwycie i normalnym
Przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim
Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem
Podciąganie stangielek/ sztangi w leżeniu na ławeczce płaskiej i skośnej (głową do góry)
Przenoszenie sztangi/sztangielek zza głowy na ławeczce poziomej

Czwartek - Bicepsy

Uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku
Uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na ławce skośnej
Uginanie ramion ze sztangą stojąc nachwytem i podchwytem
Wyciskanie sztangielki/sztangielek lub sztangi leżąc lub w siadzie prostym
Pompki na uchwytach

Piątek - Brzuch

Unoszenie nóg w zwisie na drążku
Unoszenie nóg w podporze
Skłony tułowia z linka wyciągu klęcząc
Skręty tułowia

Sobota - Nogi

Przysiady ze sztangą na barkach
Przysiady wykroczne (krok do przodu)
Wypychanie na suwnicy
Wysoki step ze sztangą
Uginanie nóg w leżeniu

Wszystko w małymi ciężarami a w dużych seriach. Zamierzam tak ćwiczyć przez miesiąc, dopiero potem zrobie sobie trening na mase.

Czy to dobry trening sobie zrobiłem na początek? Mam 183cm wzrostu i 86kg wagi :)

Tylko jest jeden problem, bo na jednej stronie pisze by nie robić na początku rozpiętek a na drugiej by je robić, tak samo z dieta na jednej stronie pisze by jeść 5 posiłków dziennie ale omijać weglowodany a na drugiej pisze by jeść dużo węglowodanów, ogłupieć idzie. :)

Chciałem jeszcze się dowiedzieć jaka odżywka by była dobra na początek, kiedyś piłem dużo piwa i mam troche brzucha chciałbym jakąś odżywke która by mi pomogła w budowaniu mięśni i zrzuceniu zbednego tluszczu z brzucha.

Dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi i pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 422 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 20143
jak dajesz rade robić ten trening to znaczy że sie op*****lasz i nie jest w tym nic z treningu siłowego (za małe ciężary, za lekki wysiłek, za dużo serii, za dużo powtórzeń, zła kolejność np. biceps po plecach)

węglowadany tylko rano, a w dni treningowe we wszystkich posiołkach przed treningiem i w pierwszym posiłku po treningu (o ile nie masz fizycznej pracy czy innych sportów).

Zmieniony przez - flash616 w dniu 2014-07-13 10:26:01

Zmieniony przez - flash616 w dniu 2014-07-13 10:29:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 25
Za małe ciężary to może nie, nie bede sie przeca bawił w klocki, ostatnie serie robie tak na styk i padam. :D Ale dobrze myśle by na początek był dobry trening siłowy żeby mieć siłe potem na dzwiganie ciężarów powiedzmy w treningu na mase? A mógłby mi ktoś pomóc ułożyć taki plan zeby było dobry, byłbym wdzięczny :)

Zmieniony przez - Osmium w dniu 2014-07-13 12:23:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 21 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 409
Z tego co słyszałem tu planów nie układają trzeba sobie radzić samemu co najwyżej dać od oceny a oni ci poprawią :P Chyba że masz $ to inna sprawa :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 20118 Wiek 15 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 184230
Plany są już ułożone, naście albo dziesiątki w podwieszonych tylko trzeba chcieć ruszyć dupsko i coś przeczytać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

szóstka Weidera

Następny temat

[FBW] Ocena, pytania