SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moderatorzy odpowiadają na pytania internautów - 13.05.2010

temat działu:

Aktualności - Kulturystyka i Fitness

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16331

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Spacer w plenerze nie musi być powolny.
Ale jak widać tylko do tego potrafisz się odnieść. Najwyraźniej porównanie liczb nie sprawia ci trudności, w przeciwieństwie do wyciągania wniosków z tekstu.

Zapraszam 10.06 do Aplauzu, pogadamy razem z Darkiem i Krzyśkiem Selentą wtedy bedziesz mógł się pochwalić swoją wiedzą. Junior weźmie kamerkę i nakręcimy kolejny odcinek TV.SFD.
Będę ja, Junior z kamerką, Darek i Krzysiek ... to będzie go można nazwać: Wiad1234

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 53 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
Nie wiem czy "od 10 lat" można uznać za "aktualnie". Podejrzewam, że to więcej niż Twój kolega Junior ćwiczy jeśli ta liczba przy nicku to jego wiek. Znowu manipulujesz... nieładnie. Co do Darka... Wypowiadasz się jak ekspert, na takiego się kreujesz, więc uważam, że Cię ośmieszył, bo powiedział to, co jest oczywistym dla większości facetów 100+ kg. Podejrzewam, iż nie miałeś nigdy takiej masy na sobie (mięśniowej oczywiście) i stąd Twoje teoretyczne rozważania. Wiesz... jeśli ktoś się będzie kreował na wielkiego matematyka, a potem twierdził, że 100 to więcej niż 500 to według mnie się ośmieszy, nawet jeśli będziecie kolegami, przyjaciółmi czy kochankami. Ale luzik.

Dzięki za gratulacje. Faktycznie mam dużo czasu. Jak mówił Piotr - trening średnio trwa pół godziny
Słowo "spacer" wystąpiło tylko raz w Twojej tabeli. Podobnie jak pływanie. Musiałbyś pewnie zapierniczać z 10km/h, by dorównać (przeciętnemu, bo też może mieć różne tempo) pływaniu. Nie wiem dlaczego tak trudno się przyznać do błędu. Boli czy co?

Stare porzekadło adwokatów mówi: wystarczy złapać świadka raz na kłamstwie, by całe jego zeznanie straciło wiarygodność. <--- do przemyślenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3215 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20315
Jeszcze tak na koniec wracając do spraw układu ruchowego (choć nie wiem czy jest sens o tym pisać, skoro nie mówisz nic o konkretach, rzucasz zasłyszanymi sloganami) - układ ruchowy to nie tylko siła mięśni, na którą się powołujesz. W celu zachowania zdrowia i równowagi dużo ważniejszy jest balans strukturalny, czyli porównywana siła antagonistycznych par mięśni oraz likwidowanie przykurczów czy niwelowanie zbyt dużego rozciągnięcia mięśni.

Ludzie uprawiający sport zawodowo często powtarzają dany wzorzec ruchu, wzmacniając i rozciągając jedne grupy mięśni, a zaniedbując i przykurczając inne. Dłuższe zaniedbanie w tej kwestii prowadzi do zwyrodnień i urazów.

Take-home message: Nie chodzi o wyjątkowo dużą siłę mięśni i ich stopień wyćwiczenia, tylko o równowagę strukturalną (zachowując pewien minimalny - lub większy - poziom siły, który pozwoli właściwie funkcjonować i chronić układ ruchowy).





Wypowiadasz się jak ekspert, na takiego się kreujesz, więc uważam, że Cię ośmieszył, bo powiedział to, co jest oczywistym dla większości facetów 100+ kg. Podejrzewam, iż nie miałeś nigdy takiej masy na sobie (mięśniowej oczywiście) i stąd Twoje teoretyczne rozważania.

czysta demagogia... Popatrz na bokserów, zawodników mma, judoków, zapaśników wag superciężkich. Wytrzymałość zależy od rodzaju treningu a nie tylko od wagi. Mówiąc, że osoba ważąca ponad 100 kg zawsze będzie miała problem z wejściem po schodach czy zawiązaniem butów, to jednak kompromitacja z Twojej strony.

Zmieniony przez - junior__23 w dniu 2010-06-29 11:44:59

Ile do... czyli liczniki do wydarzeń http://ile-do.pl.pl
oraz
Kuchnia wietnamska na http://pyzamadeinpoland.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Akurat wybrałeś spacer z przymiotnikiem "powolny" i uczepiłeś jako jedynej linii argumentacji, co jest w tym przypadku manipulacją.
Celem sprostowania, mogę dopisać że przeciętnie te aktywności się nie różnią, a spacer zamienię na marsz w plenerze. Może być?
Co do zasady nie mijam się z prawdą, więc operowanie określeniem "kłamanie" wsadź sobie do kieszeni.

Ostatnim zdaniem strzeliłeś sobie w stopę i tym samym zakończyłeś naszą polemikę.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Usunięty przez Mawashi za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 53 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
"Ludzie uprawiający sport zawodowo często powtarzają dany wzorzec ruchu, wzmacniając i rozciągając jedne grupy mięśni, a zaniedbując i przykurczając inne. Dłuższe zaniedbanie w tej kwestii prowadzi do zwyrodnień i urazów. " - taaaak? A ja już myślałem, że wśród zawodowców nie ma urazów Tak się nakręciliście chłopaki, że już sami sobie przeczycie.

Tak naprawdę Juniorze, gdy osiągniesz pewien etap zaawansowania to zobaczysz, że mięśnie mogą więcej, ale stawy już nie. Przy tych przysiadach, o które tak walczycie to nie uda Cię będą boleć, ale kolana. Przy wyciskaniu nie klata, ale łokcie i nadgarstki. Wtedy zrozumiesz, że Twoje ramię powiększyło się o 20cm w stosunku do tego, co miałeś na początku drogi, ale łokieć niekoniecznie. Stąd urazy i zwyrodnienia przez niebotyczne ciężary. I nawet opaski wszelkiej maści niewiele pomagają, podobnie jak coraz popularniejsze suplementy na stawy dla sportowców (ciekawe po co, skoro wszyscy tacy zdrowi przy treningu oporowym). To jak w silniku. Zwiększ mu pojemność, wymień tłoki, splanuj głowicę i... nie zmieniaj wału i pierścieni na nim. Zobaczymy jak daleko pojedziesz. Szczególnie na maksie.

Tyle praktyki, "wiedzę" pozostawiam Wam chłopaki. powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
a jaką praktykę posiadasz?

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3215 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20315
Brak mi słów

Odkryłeś właśnie, że 500 kg na plecach w przysiadzie czy 400 kg w wyciskaniu nie jest dla człowieka naturalne i w niektórych przypadkach może doprowadzić do urazu (powodem niemalże zawsze wtedy są błędy techniczne). Odkryłeś, że sport na poziomie PRO nie zawsze jest w 100% zdrowy. Brawo! Jestem w szoku!

Ile do... czyli liczniki do wydarzeń http://ile-do.pl.pl
oraz
Kuchnia wietnamska na http://pyzamadeinpoland.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 53 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
makwashi: OK zamień na marsz w plenerze Dobrze, że nie na wchodzenie po schodach w plenerze, bo byś jeszcze inną teorię udowodnił Bawisz mnie niesamowicie.

Junior: Niech zgadnę. Z nas dwóch tylko ja przekraczam znacząco 100kg? I kto tu mówi o demagogii? Być może nie zawsze będzie miała. Znowu brak czytania ze zrozumieniem albo celowa manipulacja. Napisałem, że to oczywiste dla większości facetów 100+. Większość, to nie wszyscy. I myśląc 100+ niekoniecznie zakładam 101 Dla uściślenia. Natomiast (w zależności od organizmu) im większa waga tym większe problemy dnia codziennego, o czym mówił Darek. Przy czym dla danego, konkretnego organizmu zależność jest widoczna. Jeśli ktoś dziś waży 100kg, a za rok 110 to na pewno (szczególnie latem, gdy jest upał) odczuje to na sobie (zadyszka i nadmierna potliwość na dzień dobry). Ja wiem o czym Darek mówi, on też wie, co ja mam na myśli, a moderatorzy klasycznie - ni w ząb

Junior: to Ty odkryłeś, bo kilka postów wcześniej moderatorzy twierdzili, że trening oporowy jest panaceum na wszystko. Jeszcze chcieli nazwisk komu z zawodowców coś strzeliło, bo wszak według nich wszyscy zdrowi
A co do techniki to z pewnością facet dźwigający wspomniane przez Ciebie (znów teoria jednak po Twojej stronie) ciężary z pewnością jej nie opanował

Zmieniony przez - Wiad w dniu 2010-06-29 12:04:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3215 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20315
To, ze masz problemy z chodzeniem po schodach i pocisz się jak świnia w lato nie oznacza, że wszyscy dobrze zbudowani faceci tak mają. Tak jak mówiłem - to kwestia wydolności, otłuszczenia, rodzaju hipertrofii.

Oczywiście nie wiesz ile ważymy/ważyliśmy, nie znasz nas osobiście, a wypowiadasz kategoryczne stwierdzenia na ten temat.




Tyle z mojej strony.
To tylko Internet i nie widzę sensu prowadzenia pozamerytorycznej dyskusji, z której ani my ani forumowicze nic nie wyniosą.

Zmieniony przez - junior__23 w dniu 2010-06-29 12:06:45

Ile do... czyli liczniki do wydarzeń http://ile-do.pl.pl
oraz
Kuchnia wietnamska na http://pyzamadeinpoland.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PRZEPISY REGULAMIN w KULTURYSTYCE i FITNESS

Następny temat

Darek Karpiński 02.06.2010 19h

WHEY premium