SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Wielokrotnym - 26-27.09.2015r. Tychy

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34002

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 675 Wiek 52 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5602
W Opolu w poz. górnej startowały dwie osoby, ja i jedna dziewczyna ode mnie. To jednak nie jest odniesienie, gdyż ci którzy startowaliby w poz. górnej nie przyjechali z różnych powodów. Spytam tak, kto z Wrocławia bardzo silnego środowiska, które najbardziej rozpropagowało tą konkurencję startowałby w poz. klasycznej gdy można w poz. górnej? Zobacz Grzegorz inny argument w konkurencji olimpijskiej np jak pchnięcie kulą, technikę obrotową stosują nieliczni ale nikt nie wspomina o jej zabranianiu, są dwie dozwolone. Nie mieszajmy w to ławki dla niepełnosprawnych i przywiązywania pasami...


Zmieniony przez - Coach Ozimek w dniu 2015-07-21 13:07:38
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 253 Napisanych postów 551 Wiek 52 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11018
amen

..siła i rowność..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Tak w Opolu pozycja była do wyboru i chwała.Ale ja mówię o zamieszaniu _- najpierw inf.o 1/2 CC po czym zamiast tego 100kg póżniej ponownie wróciło 1/2CC ale dla mnie i Michała inf. ukazała się za póżno dla załatwienia wolnego a reszta naszego towarzystwa stwierdziła że bez nas nie jadą.Gdybyśmy dojechali było by 8 osób dodatkowo startujących w pozycji górnej.
Grzegorz dlaczego miał byś umywać ręce to referendum w Kołobrzegu nie ma sensu bo nie będzie w większości tych którzy startują tylko w pozycji górnej.W podciąganiu na drążku też mają dwa chwyty /podchwyt i nachwyt/i co najważniejsze żeby ludzie chcieli ze sobą rywalizować mając swobodę wyboru.

A jeżeli chodzi o pozycję leżąc to całkiem ciekawy pomysł tu dopiero była by pełna integracja z niepełnosprawnymi ale musiało by to być obciążenie stałe .Ja napewno pojawił bym się na takich zawodach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Coach Ozimek powiedz mi na przykład, jak wyciskałeś w Opolu i trzymałeś nogi u góry to z początku robiłeś spokojnie bez włączania nóg, ale później zaczęło się bujnie nogami, myślę chociaz nie do końca,że być może pomaga to Tobie. A druga sprawa kto tak naprawdę ćwiczy na co dzień wyciskanie wielokrotne jak już wcześniej wspominałem, mało osób może z 10-20, a tak to większość robi z doskoku.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 675 Wiek 52 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5602
Nad bujaniem nóg mogę już zapanować. Co do drugiego Twojego zdania, to nie rozumiem związku ile osób ćwiczy ww do możliwości dwóch pozycji, a ćwiczy regularnie na pewno 20x więcej niż napisałeś (w moim malutkim Ozimku to 10 osób znajdę).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 438
moim zdaniem powinny być dozwolone 2 pozycje i każdy niech sobie wybierze w jakiej mu jest wygodnie (niektórzy np. nie mogą z przyczyn zdrowotnych wyciskać stylem klasycznym )a na bujanie nogami wystarczy podsunąć jakieś większe pudło żeby o nie nogi oprzeć i po sprawie



Zmieniony przez - piotex w dniu 2015-07-21 17:25:34
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
"...kto tak naprawdę ćwiczy na codzień wyciskanie wielokrotne..." U ta słaba orientacja trochę mnie teraz podłamała:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 503 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10258
Tak czytam wasze wypowiedzi,jeśli chodzi o mnie to co za różnica jak kto wyciska czy klasycznie czy z nogami u góry,jak komu spasuje jedna pozycja to ją wybiera. W wyciskaniu klasycznym jedni wyciskania szeroko a inni wąsko i nikomu to nie przeszkadza.wg mnie obie pozycje powinny być dostępne
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 253 Napisanych postów 551 Wiek 52 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11018
ja ćwiczę na codzień ww, myślę też, że nie warto z lekceważeniem pisać iż tego nikt nie robi poza kilkoma osobami. .dzięki nim (niech moc będzie z nimi) ja złapałem bakcyla i staram się go przekazywać dalej..istnieje więc szansa, że liczba osób na codzień ćwiczących ww będzie rosła aż zaleje cały znany nam wrzechświat !


Zmieniony przez - meftem w dniu 2015-07-21 22:18:10
1

..siła i rowność..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
meftem
Moc z Tobą zalejemy znany i nieznany wszechświat bo możemy długo cisnąć:)
Tak poważnie to zobaczcie ile zawodów WW zaczęło się odbywać i jakie wysokie wyniki padają na nich tego nie robi się od tak z doskoku to robią ludzie do tego przygotowani.Ale zostawmy te licytacje na ilości a zastanówmy się nad zapisem regulaminu opisującego pozycje "górną"żeby choć trochę przekonać "klasyków" bo faktycznie trzeba wprowadzić obostrzenia regulaminowe do posługiwania się pozycją "górną".Pierwsze zastrzeżenie jest - "bujanie".O jaki ruch chodzi przybliżanie i oddalanie kolan w kierunku klatki?Czy przesadną ruchomość podudzi?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sztanga na Molo - Puchar Polski w Wyciskaniu Wielokrotnym - Kołobrzeg 15.08.2015r.

Następny temat

MP J16 i 20 w TSK, MP Weteranów w TS, PP w TS - Kielce 19-21.06.2015r.

WHEY premium