SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MP Nauczycieli w WW 6.04.2019

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 12232

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 675 Wiek 52 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5602
Wycwiel Twoje wyciskanie na pierwszym filmiku od tego na drugim różni się tylko tym, że to drugie wykonywane jest wolniej. Na jednym i na drugim wykonanie idealne. Na tym niby nieprawidłowym doskonale widać wyprost i nawet akcent, gdyba tak wszyscy wyciskali to nie widzę problemów dla sędziego. Spowolnienie ruchów spowoduje na pewno słabsze wyniki u każdego. Taka moja sugestia, ale dostosuję się, w końcu wracam po niebycie i z tego się cieszę...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7299 Napisanych postów 12495 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87769
A miały się różnic tym że na pierwszym nie widac wyrażnego zakończenia ruchu a na drugim widać
Poważnie to starałem się wykonać na obu szybko bo wiem że tempo wykonania powoduje dyskusje . Na pierwszym filmie szczerze mówiąc mogłem jeszcze szybciej wykonać ruchy ale obawiam się że trudno by było w ogóle zaobserwować wyprost w stawie łokciowym nad którym i tak mozna się zastanawiać czy rzeczywiście był.Drugi film chyba nie stwarza problemów z widzeniem zarówno wyprostu jak i zakończenia powtórzenia.
My jako WSWW będąc organizatorem lub współorganizatorem zawodów posługujemy się regulaminem który mówi wyraźnie że zaliczane są powtórzenia z wyraźnym zakończeniem powtórzenia.
Zauważyłem też że często nowi organizatorzy zawodów WW sięgają po taki zapis regulaminu ( jakim posługuje się WSWW) choć nie zawsze im to wychodzi to jednak próbują co świadczy że widzą różnicę i chcą wprowadzać takie rozwiązanie w sędziowaniu swoich zawodów.
Uważam że trzeba sie przestawić na taki właśnie sposób wyciskania który nie wymaga od sędziego max skupienia przy wpatrywaniu się w każde powtórzenie i rozwiązuje tez sprawę zawodników z tzw. niedoprostem .
iti jako sędzia główny odpowie na każde pytanie czy wątpliwość będzie nas oceniał dokładnie tak jak podczas MP w WW z ciężarem stałym ( oczywiście organizowanych przez WSWW ).



Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2019-03-07 16:19:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 503 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10260
Zgadzam się z Coachem Ozimek,jak dla mnie obie próby wycwiel były dobrze wykonane, jedno tempo wolniejsze, drugie szybsze ale technika piękna, hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5939 Napisanych postów 9100 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345989
adas7911
Zgadzam się z Coachem Ozimek,jak dla mnie obie próby wycwiel były dobrze wykonane, jedno tempo wolniejsze, drugie szybsze ale technika piękna, hehe


Jak to u Wycwiel-a ,Wycwiel tylko gdy chce żle wykonać to nie potrafi
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 503 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10260
Dokładnie, chyba musi wziasc inna osobę do pokazu :) :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7299 Napisanych postów 12495 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87769
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 503 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10260
Tadeusz różnica jest znaczna,wszystko jasne i czytelne
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 253 Napisanych postów 551 Wiek 52 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11024
wolno robić wolno
1

..siła i rowność..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7299 Napisanych postów 12495 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87769
Nie robić wolno ( czy na drugim filmie robiłem wolno ) tylko z wyraźnym zakończeniem powtórzenia
Takim tempem jak na drugim filmie można zrobić ponad 200 powt.wystarczy umieć je odpowiednio długo wytrzymać .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3008 Napisanych postów 2649 Wiek 48 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29859
Oba filmy odnoszą się do zamieszczonego regulaminu i różnią się zdecydowanie wykonaniem co jest w opisach przy każdym z nich.
Pierwszy film pokazuje nam wykonanie ruch po ruchu czyli nazwijmy to "strzelaniem z łokcia" czy jak wolicie z "akcentem" , ale nie każdy jest z pełnym wyprostem a wręcz żaden który ten zawodnik akurat możne wykonać bez problemu .Tak więc odnosząc się do regulaminu można zaliczyć tu jeden ruch czyli ostatni .
Drugi film pokazuje nam wykonanie pełnego ruchu z "chwilowym zatrzymaniem" w fazie końcowej z oddzieleniem go od kolejnego co jest bardziej przejrzyste , sprawiedliwe jak i prostsze do liczenia.
Uważam również że "spowolnienie" jak było napisane nie spowoduje do końca zmniejszenia ilości ruchów w boju ponieważ jak do tej pory nie widziałem nikogo kto wykonałby bój w jednym tempie bez żadnego zatrzymania się na "chwilę odpoczynku" w czasie pięciu minut .
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kalendarz PZKFiTS, EPF, IPF w WL, TS, WLK, TSK - 2019

Następny temat

Pytania o zawodach w trójboju.

WHEY premium