SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Letrozol - zastosowanie medyczne na TRT a wiedza kolegów z siłki

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1115

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 54 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
Zastanowiło mnie ostatnio dlaczego lekarze preferują letrozol zamiast eksemestanu. Spotkałem się z kilkoma opiniami, iż lekarz gościowi na TRT przy dawce testu 70-100mg/week zaproponował nawet 2-3 tabletki letrozolu na tydzień. Wiadomo, że taka dawka wyzeruje estro. Jak myślicie - z czego to się bierze? Z symeksem nie ma problemu w aptekach.

W opinii kolegów z siłki letro tylko przed zawodami lub do testu rzędu 1-1,5g testosteronu lub więcej. Co więcej - letro jest tabletką niepodzielną tzn. producent nie gwarantuje, że gdy ktoś sobie rozłupie na 2 czy 4 to w każdej cząstce będzie dokładnie 1/2 lub 1/4 dawki. Wiem, że są koncepcje rozpuszczania w alko i mikrodozowania, ale to też patent spoza środowiska lekarskiego. No i mieszanie alko z lekiem dla osób z nowotworem to tak średnio...

Zastanawiam się... Jeśli pacjent ma 60-70 pg estro w normie do 40... i łyknie tabletkę letro (2,5mg) to kiedy może "odbudować" swój estradiol do tych 60-70? W moim przekonaniu przy podawaniu tabletki co 2-3 dni wyzerowanie będzie skuteczne.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12077 Napisanych postów 160535 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234798
Problemem jest to że być może patrzymy na sposób leczenia zaproponowany przez lekarza poprzez pryzmat koksowania i to stanowi duże ograniczenie dotyczące naszej wiedzy. Być może faktycznie tak duża dawka elektrozolu ma za zadanie mocno pobudzić przysadkę do pracy a dodatek testosteronu ma za zadanie utrzymać Pozostałe funkcje na optymalnym poziomie żeby po prostu faktycznie nie doświadczać mocnego spadku estrogenów. Niestety ja mogę sobie tylko pogdybać bo moja wiedza w tym zakresie jest bardzo niewielka

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 102 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2499
Trochę brzmi podejrzanie co mówisz letro jest najsilniejszy i z doświadczenia tak jak mówisz 2/3 tabsy to 0 estro wydaje mi się ze bez wyjątku tak się stanie jeśli dawki są rzędu trt.

Tutaj w tej tezie nie pasuje mi jedno lekarz przepisuje za każdym razem takie dawki ludzie wtedy idą na badania i estro jest 0 i przy ponownym pacjencie znów to samo? Tak samo brzmi to jak by każdy lekarz zajmujący się trt działka w ten sam sposób osobiście nie znam żadnego takiego przypadku u osoby na trt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Aleks Moderator
Ekspert
Szacuny 3784 Napisanych postów 18461 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 205606
Michałek83 z tego co wiem to wrzucał wyniki badań lh i fsh po użyciu letro, tylko nie pamiętam czy on był na trt czy na odbloku.
2

Chcesz byc naprawde wielki.... to skup sie na swojej diecie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 54 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
Aleks miał koncept, że zerowe e2 to większe wydzielanie LH. Wyobrażam sobie zatem, iż lekarz nie chcąc dawać kolejnej iniekcji z HCG może zaproponować małą tableteczkę, która da podobny efekt. Plus ew. prewencja gino. Lekarz niekoniecznie musi zakładać, iż pacjent ćwiczy, a zatem kwestia ścięgien, stawów niekoniecznie jest istotna.

Nawet tu na forum znajdziesz ludzi, którzy będąc na TRT dostali receptę na letro. Nie jest to takie rzadkie - wbrew pozorom. Trochę właśnie pod tym kątem przeglądam net.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 102 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2499
A to zmienia postać rzeczy. Podejście sportowe a medyczne to inne światy. I w takim celu ma to sens
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 54 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
Może masz rację... Z drugiej strony... Jeśli ktoś dobrze znosi zerowe estro... Czasowo raczej niż stale... To teoretycznie może być z tego mnóstwo profitów. W innym wątku pojawił się autor, którego endo- wrzuciła na 2,5mg ED przez 2 miesiące. Potem EOD. Wydaje się, że całkiem dobrze zniósł... Umówmy się - jeśli alternatywą ma być HCG to niesie ono ze sobą też wiele minusów - kłopot z HCG w HCG w przypadku underów... z rozrobieniem, przechowywaniem, wzrostem estro i konsekwencjami, iniekcjami podskórnymi (częste guzki, podrażnienia)...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 102 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2499
Ja osobiście często miewałem problem z zerowym estro, dawka 12,5 mg symexu robiła mi podłogę. Masteron to samo dlatego ja używam bolda w małej dawcę i u mnie się to sprawdziło.

Dziwi mnie to bo idąc na trt chciał bym czuć się dobrze wiec posiadanie estro na 0 wyklucza to
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 54 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
Ja nie twierdzę, że każdy lekarz każdemu pacjentowi... Może być tak, iż podejmie próbę - jeśli się uda to będąc na TRT zwiększy stosunek testo- estro-, pobudzi przysadkę, jądra... będą profity. Jak nie... zawsze można zrezygnować. Od biedy wykorzystując resztkę letro do kontroli e2.
Wiem, że dla większości zastrzyki to nie problem, ale medycyna unika. Zatem dostaniesz antybiotyk w tabletce, a nie iniekcji (jeśli się da)... androtop zamiast prolongatum... letrozol zamiast HCG... Na cukrzycę też są tabletki... jeśli się da bez iniekcji insuliny... Ot, takie koncepcje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Aleks Moderator
Ekspert
Szacuny 3784 Napisanych postów 18461 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 205606
Zostaje jeszcze sprawa libido,potencji na wyzerowanym estro...

Chcesz byc naprawde wielki.... to skup sie na swojej diecie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 54 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
I to mnie ciekawi. Jednym z powodów TRT jest właśnie słabe libido. Podbijać test prolongatum i jednocześnie zerować estro... hmm... Ale może na niektórych działa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12077 Napisanych postów 160535 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234798
Witaj.
Muszę ci powiedzieć że również nieraz spotkałem się z tego typu dawkowaniem metrozolu w przypadku trt. Oczywiście wszystko zależy od tego jaki jest cel terapii hormonalnej zastępczej testosteronem Jednak jeżeli jest to działanie stricte podnoszący jakość życia, wpływający na poziom testosteronu to wydaje mi się że tak duże dawki letrozolu będą tutaj błędem. Oczywiście co innego w przypadku gdy chcemy przeciwdziałać jakimś mechanizmom które dodatkowo prowokowane są przez estrogen i tutaj temat układu hormonalnego będzie bardziej skomplikowany do ogarnięcia.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Testosteron a przysadka

Następny temat

Wpływ dużego spożycia płynów na przyrosty podczas cyklu

WHEY premium