SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lekki wzrost masy mięśniowej i utrzymanie wagi. - moje posiłki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 930

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 540 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11841
Witam!

Jestem po redukcji 30KG w rok.
Mam 182cm, wazę obecnie 69kg. chcę dobić do około 75 i utrzymać, jednak tą różnicę powinna wypełnić oczywiście masa mięśniowa, a nie tłuszczyk :)

Ćwiczę codziennie tak dla ogólnego rozruchu 15 min rano i wieczorem.
Do tego zaczynam układać plan treningowy na mięśnie (temat w dziale ćwiczenia w domu)
Co drugi dzień mięśnie brzucha, naprzemiennie z ćwiczeniami siłowymi (pompki, drążek, hantle 6kg) tak max 30min.
Temat ćwiczeń jak już wspomniałem mam w osobnym poście.

Tutaj chciałbym Was zapytać o jedzonko.


Jem zdrowo, żadnych fast food, chips itp.

4-5 posiłków dziennie.

Rano płatki owsiane 70g, banan/jabłko lub miód, lub 1/2 łyżeczki masła orzechowego 97% orzechów, czasem mleko zamiast wody.

II śniadanie w pracy razowiec 5kromek z białym twarogiem (około 100G) zmieszanym z jogurtem naturalnym, jakiś filecik z indyka/kurczaka na to, czasem żółty ser plasterek. Przynajmniej 2 razy w tyg zamiast kuraka ryba makrela/śledź/tuńczyk

deser - jogurt naturalny 180G + jabłko / marchewka / grapefruit itp

obiad - ryż/makaron/ czasem kasza/ sporadycznie ziemniaki 2-3szt., dużo surówek, warzyw na patelnię gotowanych na parze, zieleniny, mięsko najczęściej drób

Kolacja - serek wiejski 200G/ lub tuńczyk z wody/makrelka/ śledź z wody.


Staram się nie przekraczać dziennego zapotrzebowania (dla mnie wyliczenie daje około 2600 kalorii) zarówno w kalorie , jak i węgle, tłuszcze. Białko wg wyliczenia 2,5/kg masy ciała wychodzi mi około 170g na dobę, reszta w normie.

Czasem wieczorem piwko, max 2, ale sporadycznie i na pewno nie w dni w które ćwiczę.


Z odzywek przyjmuję 2xdziennie rano i wieczór białko 30G (obecnie Fitmax - Whey Protein 81Plus - mam dużo to muszę zjeść to, później pomyślę o czymś moze lepszym).


Co dodać do diety? Z czego zrezygnować? Co zamienić w posiłkach?

Z góry dzięki za pomoc.

Still in progress..

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Makrela wedzona

Następny temat

Redukcja

WHEY premium