SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

L-Karnityna

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2252

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 40
kanap
karnityna nie jest zła
- transportuje cząsteczki tłuszczu do mięśni gdzie ulegają przemianie w energię, dzięki temu pozwala zaoszczędzić zapasy glikogenu w mięśniach, na jednym z filmików na koncie siatkarze Skry Bełchatów widziałem że w torbie mieli Multipower - L-carnitine liquid Forte.
- w książce "suplementy dla sportowców" przy karnitynie autorzy napisali że niedawno przeprowadzonych badań wynika iż karnityna "wpływa na regenerację oraz wzrost komórek mięśniowych, który wynika z jej oddziaływania na układ hormonalny"
książka z 2007roku, wydanie polskie z 2010

ma tym linku co podałeś jest napisane że środek nie jest dla dzieci a ty się chwalisz że masz 14lat !!!
problemem z karnityną jest słaba wchłanialność 5-15% reszta jest eliminowana z organizmu

Zmieniony przez - kanap w dniu 2013-03-12 19:09:15




Dlatego pisze czy moge sobie cos uszkodzic kolego !! Co z tego że mam 14 lat !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 40
Na napojach energetyzujacych tez jest napisane nie dla dzieci a nic to nie daje więc ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
20 kapsułek przed treningiem to na 4 treningi Ci starczy, olej to.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 434 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38661
Jak jest napisane że dla osób pełnoletnich to dla osób pełnoletnich.
"Suplementacja karnityną może niekorzystnie oddziaływać na aktywność tarczycy".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
https://www.sfd.pl/L_Karnityna_nie_spala_tkanki_tłuszczowej-t675998.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 434 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38661
to są jedne z badań w książce o której wspomniałe też są przytaczane wyniki badań i obok tych z których karnityna nic nie dała są tez takie:

"Szafthauser 2000 ... otrzymane w badaniach grupy osób otyłych. Pozostały one przez cztery tygodnie na diecie 1200 kcal z jednoczesnym, regularnym uprawianiem sportu i zażywaniem 3g l-karnityny lub placebo. Utrata masy ciała była o 30% wyższa dzięki karnitynie"

"U bardzo dobrze wytrenowanych koszykarzy przyjmowanie przez 8 tygodni 2g płynnej l-karnityny trzy godziny przed treningiem pozwoliło zmniejszyć zawartość tłuszczu w ciele o 2,5% (Zając, 2001). Placebo nie przyniosło żadnych efektów. ..."

?t=1m46s" class="link" target="_blank">Film z treningu Skry Bełchatów w torbie płynna l-karnityna Multipower - L-carnitine liquid Forte
1:46s

Zmieniony przez - kanap w dniu 2013-03-12 19:44:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 40
To koledzy powiedzcie mi czy warto to brac a jak warto to ile kapsujeg przed wysilkiem a jak nie to ja nie wiem to mam z tym zrobic wydalej 30 w bloto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 434 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38661
wydałeś 30 zł w błoto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 40
kanap
wydałeś 30 zł w błoto


kolego myslisz ze to nic nie daje ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ale czego się spodziewasz że weźmiesz parę tabletek i schudniesz 5kg, mozesz i 500 zł na suple wydać ale bez odpowiedniego odzywiania i treningu nic nie dadzą.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Posiłek potreningowy- dopytanie

Następny temat

Styl i cel ćwiczeń pomocy !

WHEY premium