SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krav maga pytania

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7946

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
jak nie znajdziesz to ja ci poszukam
ale czego mi poszukasz? tego jak kraverzy zbierali bęcki? Nie musisz,widziałem na tych turniejach.
Tego jak kraverzy wygrywali turnieje mieszane? chętnie,poszukaj,bo nie znalazłem.

Poza tym, skąd to założenie, że człowiek, który trenuje krav-magę nie poradzi sobie z kimś kto coś w ogóle trenuje :) czy ktoś to zweryfikował skoro nie ma turniejów krav-maga lub mieszanych z krav-magą ?


Załozenie sobie sam wymyśliłes.
Ja pisałem jedynie ze pierwsze turnieje pokazały ze wcale nie jest to taki "och, ach" system jakim go tu widzicie i że tych turniejów wcale kraverzy nie wygrywali, a przeciez na nich walczyli(i co ważne to nie były turnieje takie jak dziś,gdzie ograniczeń jest tyle ze nazwa "walka bez reguł" mija się z prawdą).

Tak prawdę mówiąc kolego to ktoś kto trenuje krav mage czy ogólnie pojęty street fighting to człowiek, który uczy się kilku dyscyplin naraz. To judo, bjj, sambo, muay thai, karate, kung-fu, kick boxing, boks i aikido. Techniki parterowe i obalanie w krav-madze to przecież judo i bjj. Trójkątów czy różnych kimur nie nauczyłem się na bjj, ale na krav-madze i kapapie więc nie rozumiem ?

sam wcześniej pisałes ze to system bazujący na najprostszych i najskuteczniejszych chwytach/ciosach... Przerabianie wybranych elementów,tych najprostszych, z boksu to jeszcze nie trenowanie boksu..
Z ciekawosci,czego się uczycie z kung-fu?

Problemem twoim jest, że myślisz, że jakby na ring wyszedł bardzo zaawansowany zawodnik trenujący krav-magę ( gdzie również są kolesie duzi i zbici vide Dariusz Waluś czy wielu innych ) i zawodnik bjj to byś oglądał coś czego nigdy nie widziałeś :)

Problemem Twoim jest brak obiektywizmu. Zakochany jesteś w kravce.
A taką walkę wygrałby ten który pierwszy skutecznie zastosowałby swoją technikę(nie ważne czy byłby to kraver czy ten od bjj)

Ciągle ten system jest dla ciebie obcy i ciągle masz złe skojarzenia

znów sie mylisz. Skojarzenia mam neutralne dopóki nie pojawiają się hasełka w stylu "najlepsze,najskuteczniejsze i w ogóle najzaj**istsze". Wtedy rozpoczynam swoją krucjatę rozmydlania zaślepionemu oczu.

A może mówi ci coś nazwisko Paweł Jóźwiak ?

kojarze, bo osobiście nie znam. To nie jedyny przypadek czlowieka który z ogromna bazą sw zabrał isę za system. Jak mam być szczery to tak wlaśnie powinna wyglądac ścieżka kariery instruktora.
Nie wiem jednak czy wiesz jak wielu pseudoinstruktorow po kilkumiesięcznych kursach otwierało jakieś dziwne szkoly pod szyldem combatowym(nierzadko też kraverskim)

Masz swoje poglądy, miej je jak najbardziej, ale nie ośmieszaj systemu i ludzi, którzy go trenują bo nie masz pojęcia o czym mówisz

to teraz pokaż mi cytat w którym ośmieszam ludzi trenujących krav magę. CYTAT. Twoje domysły i błędna interpretacja mnie nie interesują.

To nie jest słodkie pierdzenie, treningi są bardzo ciężkie, a rzeczy, które się uczysz są proste i naprawdę skuteczne

to Ty pierwszy napisałeś ze na kravce na pewno zgubisz wiecej wagi niż na mma.
Trenowałes kiedyś mma czy tylko Pudzillę w TV oglądnąłeś?

Statystyki ? A to dobre :D a pokaż mi statystykę, że ktoś kto trenował inne sztuki walki obronił się w 100 % :) walka na ringu się nie liczy, ulica to inna bajka, zero reguł, bez sędziego, 2-3 napastników, nóż, pałka itd. weź te statystyki bo wiesz co.

Zaczynałem Cię mieć za rozsądnego ale się nieco teraz pogrążyłeś. Kto pisał o tym że coś jest najskuteczniejsze,ja czy Ty? TY,umiesz to potwierdzić? NIE,bo się nie da
i co robisz? próbujesz dość nieumiejętnie odwrócić kota ogonem żebym ja jakąś statystyke pokazał że innee sztuki walki daja gwarancję lub nie obrony w 100%... tylko po co? To ja wyskoczyłem z twierdzeniem że coś jest najlepsze?

A jak cię atakuje 2 gnojów to co zrobisz ? Krav-maga uczy walki z kilkoma przeciwnikami naraz, nigdzie nie znajdziesz takich ćwiczeń

a co Ty robisz? Walczysz z kilkoma?

Każdy combat, street fighting uczy cię walki nie fair bo taka jest ulica. Na ulicy napastnik nie będzie się zastanawiał czy ci złamie szczękę, poskacze po głowie dla zabawy i zrobi z ciebie warzywo, ożeni kosę czy po prostu kopnie między nogi.


trenowanie stricte pod ulice jest charakterystyczne raczej dla początkujących którzy idą na jakieś sw/systemy bo czują się niepewnie. W miarę zdobywania wiedzy,stażu zauważają ze to droga do nikąd.

To piszesz teraz chyba o jakichś pokemonach z twojego świata lub dzieciach bez wyobraźni z mojego...

nie, piszę o dość częstych przypadkach początkujących.

Co wy jesteście tacy cięci na tą krav magę???

Odpowiem za "ja". Nie jestem cięty na kravkę. Jestem cięty na brednie w stylu że coś jest najlepsze,najskuteczniejsze.
Tak samo bym reagował jakby mi się zjawił tutaj adept zaślepiony "bóstwem" zwanym bjj czy kick-boxing.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1728
Ale sam podrzucasz drewna do ognia;)

Są tylko dwie rzeczy, które jednoczą ludzi- strach i interesy.
N. Bonaparte

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
dlaczego? bo uważam że kravka swe szczyty popularnosci osiągnęła dzięki marketingowi?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1313
QUEBLO
dlaczego? bo uważam że kravka swe szczyty popularnosci osiągnęła dzięki marketingowi?


no to myśl tak dalej :)

I po raz kolejny się pytam. Gdzie moje zaślepienie do km ? Przecież cały czas powtarzam, że jestem otwarty na różne style i różne SW i combaty.

Co do kilku przeciwników - na pewno będę walczył jak nie będzie innego wyjścia. Nie wiem co z tego wyniknie. Postaram się najpierw skasować jednego na dobre by było lżej lub uciec.

Tak krav-maga to najlepsze wybrane patenty, ale jeśli myślisz, że człowiek tych ''wybranych'' patentów uczy się tam 5 na krzyż przez całe swoje życie to się mylisz :) jest tego cała masa, ale cały czas uczysz się konkretów.

Poza tym jak mówiłem, otwieraj te oczy innym bo ja nie mam z tym problemu, ale pytanie jest inne : KTO TOBIE OTWORZY OCZY NA TEMAT KRAV MAGI ? :)

Aha co do samozwańczych instruktorów to nawet jeśli to i tak nie znajdziesz ludzi, którzy ucząc się kilka miesięcy otwierali jakieś swoje sekcje :D proszę !!!

Pozdrawiam i poćwicz troszkę krav mage, na pewno znajdziesz w niej coś dla siebie.

Fanatyzm trzeba tępić, ale takowych tu nie ma.

so one may walk in peace ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
no to myśl tak dalej :)

ale moze mi powiesz ze to nie prawda? Jak sądzisz dlaczego kravka jest tak znana w stosunku do innych systemów? Serio sądzisz ze niby jest znacznie lepsza od innych? NIE, po prostu odpowiednia reklama uczyniła nią sławną. Niestety i stety pociągnęło to za sobą wszystkie konsekwencje.
Jak sądzisz jak sie zapytam 10 przypadkowych osób niezwiązanych w ogóle ze środowiskiem sztuk walki, ilu nich będzie znało krav-magę?(w sensie słyszało o czyms takim) myślę że ponad połowa będzie znała
jak się tych samych 10 osób zapytam co to Sambo? Z płowa się pewnie zapyta czy nie chodzi mi o brazylijską Sambę a jakbym zapytal o BAS-3 to znaczna większośc pomyśli że mówię o trzech gitarach basowych...

Co do kilku przeciwników - na pewno będę walczył jak nie będzie innego wyjścia. Nie wiem co z tego wyniknie. Postaram się najpierw skasować jednego na dobre by było lżej lub uciec.

to już wiesz też co ja bym robił.
a zapytałem bo obawiałem się odpowiedzi że walczylbyś z nimi...

Poza tym jak mówiłem, otwieraj te oczy innym bo ja nie mam z tym problemu, ale pytanie jest inne : KTO TOBIE OTWORZY OCZY NA TEMAT KRAV MAGI ? :)

zbyt długo jestem tu modem i zbyt dużo przewałkowałem już rozmów na temat kravki by mieć "zamknięte oczy na ten system"

Aha co do samozwańczych instruktorów to nawet jeśli to i tak nie znajdziesz ludzi, którzy ucząc się kilka miesięcy otwierali jakieś swoje sekcje :D proszę !!!


powiedz mi że to w żartach było... nie chce mi się wierzyć zeby ktoś trenujący kravkę nie słyszał nigdy o czymś takim...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1728
Ta rozmowa prowadzi donikąd.
Marketing?? Jaki marketing?? Człowieku dajże spokój ze swoim uporem niczym osioł na polu;)
Ja chciałem już chodzić na kravkę 2003-2004 roku ale rodzice mi nie pozwolili. Usłyszałem o niej od gościa który był ambasadorem Polski w Izraelu.
Od jakichś dwu lat dopiero zaczęto trąbić jaki to jest wspaniały system... ale to tyczy się też innych super systemów walki;/
A propo walki z paroma przeciwnikami myślę, że każdy by zwiewał no chyba że byłby nawalony albo na prochach. Jeszcze jest jedna opcja nie było by jak uciekać... To też być Misiek walczył:D

Zmieniony przez - Maverikwp w dniu 2012-01-18 01:13:37

Są tylko dwie rzeczy, które jednoczą ludzi- strach i interesy.
N. Bonaparte

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1313
QUEBLO
no to myśl tak dalej :)

ale moze mi powiesz ze to nie prawda? Jak sądzisz dlaczego kravka jest tak znana w stosunku do innych systemów? Serio sądzisz ze niby jest znacznie lepsza od innych? NIE, po prostu odpowiednia reklama uczyniła nią sławną. Niestety i stety pociągnęło to za sobą wszystkie konsekwencje.
Jak sądzisz jak sie zapytam 10 przypadkowych osób niezwiązanych w ogóle ze środowiskiem sztuk walki, ilu nich będzie znało krav-magę?(w sensie słyszało o czyms takim) myślę że ponad połowa będzie znała
jak się tych samych 10 osób zapytam co to Sambo? Z płowa się pewnie zapyta czy nie chodzi mi o brazylijską Sambę a jakbym zapytal o BAS-3 to znaczna większośc pomyśli że mówię o trzech gitarach basowych...

Co do kilku przeciwników - na pewno będę walczył jak nie będzie innego wyjścia. Nie wiem co z tego wyniknie. Postaram się najpierw skasować jednego na dobre by było lżej lub uciec.

to już wiesz też co ja bym robił.
a zapytałem bo obawiałem się odpowiedzi że walczylbyś z nimi...

Poza tym jak mówiłem, otwieraj te oczy innym bo ja nie mam z tym problemu, ale pytanie jest inne : KTO TOBIE OTWORZY OCZY NA TEMAT KRAV MAGI ? :)

zbyt długo jestem tu modem i zbyt dużo przewałkowałem już rozmów na temat kravki by mieć "zamknięte oczy na ten system"

Aha co do samozwańczych instruktorów to nawet jeśli to i tak nie znajdziesz ludzi, którzy ucząc się kilka miesięcy otwierali jakieś swoje sekcje :D proszę !!!


powiedz mi że to w żartach było... nie chce mi się wierzyć zeby ktoś trenujący kravkę nie słyszał nigdy o czymś takim...


A powiedz kto w Polsce nie wie co to jest : karate, taekwondo, judo, bjj, aikido, muay tai, boks czy kick-boxing lub kung fu :) im coś jest bardziej dostępne tym więcej osób o tym wie, słyszało lub trenowało. Sambo i bas, akurat są sportami bardzo niszowymi, a bas to już szczególnie :) sambo najczęściej przejawia się wśród instruktorów bjj, którzy przy jakiejś okazji uczyli się go. Ja na przykład na KAPAPIE poznałem trochę technik min. z SAMBO bo facet mieszkał troszkę w Rosji i tam trenował z tamtymi zawodnikami i mówił jacy to kilerzy :) no nie ma co ukrywać, każda szkoła czy sekcja czegokolwiek nie powstaje w czynie społecznym, instruktorzy chcą zarabiać, a to, że robią dobrą reklamę siebie i, że ludzie szczerze ją chwalą i jeszcze ludzie często mają ochotę spróbować czegoś nowego to stąd coraz większy wzrost zainteresowania. To ludzie dyktują popularność, pamiętam jak po filmie KLATKA strasznie wszędzie było na topie bjj, który przeżył wtedy prawdziwy renesans i wyszedł dopiero na powierzchnię jako coś- pop kulturalnego, o to jest najlepsze określenie bo SW powoli się stają co niektóre. Dzisiaj bjj zeszło troszkę z planu, a za to pod wpływem kiboli muai tai zrobiło się bardzo sławne, bo to najbrutalniejsza dyscyplina do stójki. I tak to się kręci, a krav-maga nie wiem czy jest najlepsza, powtarzam, na pewno najprostsza i najszybsza do nauczenia jak i wykonania :)

Co to tych dziwnych sekcji to powiem tak, na pewno są sekcje w Polsce tego typu bo taka jest nawet u mnie w mieście ROTFL :D gdzie dobrze wiem, że koleś nigdy nie miał nic wspólnego z krav-magą, na pewno z bjj i mma, ale z kravką to nic i podpisuje na plakatach KRAV-MAGA :D itd. nie mówię, koleś jest dobry, ale to nie jest krav-maga, ale zwykły śmiertelnik to kupi. Ale nie wierzę, nie spotkałem i nie słyszałem by sekcje ''krav-magi'' zakładali ludzie, którzy trenują miesiąc - dwa :D

so one may walk in peace ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
Queblo, użeranie się z "fascynatami" KM do niczego nie prowadzi (ale dotyczy to również osób "zakochanych" w innych sztukach/systeach walki)

Pozwolę sobie tylko doczepić się do kilku rzeczy:

To ludzie dyktują popularność, pamiętam jak po filmie KLATKA strasznie wszędzie było na topie bjj, który przeżył wtedy prawdziwy renesans i wyszedł dopiero na powierzchnię jako coś- pop kulturalnego, o to jest najlepsze określenie bo SW powoli się stają co niektóre. Dzisiaj bjj zeszło troszkę z planu, a za to pod wpływem kiboli muai tai zrobiło się bardzo sławne, bo to najbrutalniejsza dyscyplina do stójki.
CobraChoke, ochu.jałeś?

Od jakichś dwu lat dopiero zaczęto trąbić jaki to jest wspaniały system...

Totalna bzdura - to "trąbienie" zaczęło się dużo wcześniej...

gdzie G1-G2 to już koleś, który by po tobie przeszedł

A ilu znasz instruktorów z takimi stopniami, że wyciągasz takie wnioski? Zapamiętaj, że dobry instruktor technik KM to nie zawsze dobry fighter...

ulica to inna bajka, zero reguł, bez sędziego, 2-3 napastników, nóż, pałka itd. weź te statystyki bo wiesz co. Jeżeli obrona przed nożem z krav-magi się nie uda, bo oczywiście może, to obserwując rozwiązania na atak nożem z bjj, aikido czy z czegoś innego sportu to naprawdę cieszę się, że przerobiłem wiele godzin z krav-magą na nóż bo żeby wykonać tamte obrony to trzeba by występować w filmach i tam je robić. To jest dopiero totalny sci-fi. A tak przy okazji, wiesz o tym, że parter na ulicy to pewna mogiła ? A jak cię atakuje 2 gnojów to co zrobisz ? Krav-maga uczy walki z kilkoma przeciwnikami naraz, nigdzie nie znajdziesz takich ćwiczeń. Każdy combat, street fighting uczy cię walki nie fair bo taka jest ulica. Na ulicy napastnik nie będzie się zastanawiał czy ci złamie szczękę, poskacze po głowie dla zabawy i zrobi z ciebie warzywo, ożeni kosę czy po prostu kopnie między nogi.

Niektórzy instruktorzy nagminnie "straszą" swoich uczniów nożownikami, pałkarzami, którzy zapewne jeszcze działają w kilkuosobowych grupach...chyba za bardzo wziąłeś sobie to do serca



Zmieniony przez - tlusty_kot w dniu 2012-01-18 13:25:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1313
tlusty_kot
Queblo, użeranie się z "fascynatami" KM do niczego nie prowadzi (ale dotyczy to również osób "zakochanych" w innych sztukach/systeach walki)

Pozwolę sobie tylko doczepić się do kilku rzeczy:

To ludzie dyktują popularność, pamiętam jak po filmie KLATKA strasznie wszędzie było na topie bjj, który przeżył wtedy prawdziwy renesans i wyszedł dopiero na powierzchnię jako coś- pop kulturalnego, o to jest najlepsze określenie bo SW powoli się stają co niektóre. Dzisiaj bjj zeszło troszkę z planu, a za to pod wpływem kiboli muai tai zrobiło się bardzo sławne, bo to najbrutalniejsza dyscyplina do stójki.
CobraChoke, ochu.jałeś?

Od jakichś dwu lat dopiero zaczęto trąbić jaki to jest wspaniały system...

Totalna bzdura - to "trąbienie" zaczęło się dużo wcześniej...

gdzie G1-G2 to już koleś, który by po tobie przeszedł

A ilu znasz instruktorów z takimi stopniami, że wyciągasz takie wnioski? Zapamiętaj, że dobry instruktor technik KM to nie zawsze dobry fighter...

ulica to inna bajka, zero reguł, bez sędziego, 2-3 napastników, nóż, pałka itd. weź te statystyki bo wiesz co. Jeżeli obrona przed nożem z krav-magi się nie uda, bo oczywiście może, to obserwując rozwiązania na atak nożem z bjj, aikido czy z czegoś innego sportu to naprawdę cieszę się, że przerobiłem wiele godzin z krav-magą na nóż bo żeby wykonać tamte obrony to trzeba by występować w filmach i tam je robić. To jest dopiero totalny sci-fi. A tak przy okazji, wiesz o tym, że parter na ulicy to pewna mogiła ? A jak cię atakuje 2 gnojów to co zrobisz ? Krav-maga uczy walki z kilkoma przeciwnikami naraz, nigdzie nie znajdziesz takich ćwiczeń. Każdy combat, street fighting uczy cię walki nie fair bo taka jest ulica. Na ulicy napastnik nie będzie się zastanawiał czy ci złamie szczękę, poskacze po głowie dla zabawy i zrobi z ciebie warzywo, ożeni kosę czy po prostu kopnie między nogi.

Niektórzy instruktorzy nagminnie "straszą" swoich uczniów nożownikami, pałkarzami, którzy zapewne jeszcze działają w kilkuosobowych grupach...chyba za bardzo wziąłeś sobie to do serca



Zmieniony przez - tlusty_kot w dniu 2012-01-18 13:25:45


Nie ochUałem tylko takie mam odczucia na przestrzeni kilku ostatnich lat z obserwacji rynkowej i ludzi, którzy wypowiadali się na forach. To moja opinia, nie musisz jej popierać.

Większość instruktorów zaczyna nauczanie od G1-G2, ale oczywiście cały czas się kształcą na swoich warsztatach instruktorskich. Pamiętać oczywiście należy także, że nie każdy kto ma stopień G1-G2 nadaje się na instruktora i nie każdy nim zostaje i nie każdy jest fajterem extra. Wiem jedno, INSTRUKTOR krav-magai ze stopniem G1-G2 to koleś, który by sprasował każdego napastnika, nie wiem jak by się to miało do jakichś tam konfrontacji z innymi instruktorami innych sztuk walk, nie wiem, wiem jedno, że nawet koksa by taki facet poskładał, dwóch, trzech przeciwników naraz również i to by było naprawdę bolesne. Instruktorzy combatów to naprawdę przeUje. Zobacz sobie program na youtbue NIE TYLKO DLA KOMANDOSÓW i tam wypowiada się jeden z najlepszych w tym kraju, Krzysztof Sawicki, najpierw IKMF później IKMA. Zobacz jak on się rusza walcząc z dwoma przeciwnikami, to jest slow fajting, ale zobacz jego ruchy, w realnej walce facet by po prostu przyspieszył i ich zmiażdżył. Coś pięknego.

Co miałem sobie wziąć do serca :) , że dobrze jest mieć opanowane obrony na nóż, pałkę czy broń palną nawet, ataki i szantaże nimi ?

Ja to już mówiłem wcześniej, moje umiejętności nie muszą mi uratować dupska, ale MOGĄ i w tym tkwi wielkość systemów i sztuk walki bo gwarancję to mogą mieć tylko mistrzowie.

Z resztą :) powtórzę to jeszcze raz : uwielbiam combaty typu krav-maga czy kapap, ale szanuję wszystkie style, szanuję tych co trenują inne rzeczy, jestem otwarty na naukę nowych rzeczy i ciągle się ich uczę i poznaję bo krav-maga to cała masa różnych świetnych technik z różnych dyscyplin + swoje własne techniki stworzone specjalnie na potrzeby armii czy innych służb i na tym polega jej piękno, to otwarty styl, który ciągle ewoluuje :)

so one may walk in peace ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 5162 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 22175
"kazdy ch** na swój strój"
jakbym chodził pare lat na aikido i płacił ok. 150zł na miesiac to tez bym toczył dysputy jaki to jaka to jest najlepsza SW i sprawdza się na ulicy.
Bo w koncu jak to Steven Sigal napierdziala gosci w tych filmach...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

II Mistrzostwa Polski No Gi CBJJ Rules

Następny temat

wlasny wybor 108 najlepszych zdjec Sumo z 2011 roku...

WHEY premium