SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kręgosłup - siedzieć czy stać ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9352

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Odswierzam bo pytali ostatnio ...

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no to ja juz nie wiem co lepsze w moim przypadku bo ja mam skolioze i hiperlordozę i lekarz mi mówił że bym nie ćwiczył nic na stojąc.JUŻ NIC NIE WIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2953
Twój lekarz, prawdopodobnie, miał na mysli, abyś nie wykonywał ćwiczeń osiowo obciążających kręgosłup (to mogą być ćwiczenia zarówno w staniu, jak i w siedzeniu).

Uważajcie na wystające dziury w ścianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
powiedział tak że mam ćwiczyc z niezbyt duzym obciążeniem i tylko na siedząco nie wiem już sam byłem u trzech lekarzy i piepszą to samo a specjalista z mojego miastanawet nie wykrył hiperlordozy tylko skoliozę a hiperlordoże mam bardziej widoczną niz skoliozę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
???????!!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Przeczytaj co napisal Gall - mniejszy nacisk na kregoslup i najbezpieczniejsza pozycja to dwie rozne sprawy.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no właśnie jak to zrozumieć bo nie rozumiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
niewiem co by było dla mnie lepsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Stojac mniej obciazamy kregoslup ale tylko w przypadku nienagannej techniki. W innym przypadku mozna doznac bardzo niemilych kontuzji odcinka ledzwiowego kregoslupa (szarpanie, bujanie, zbyt duze obciazenie popodujace niekontrolowane wygiecia plecow).

Siedzac bardziej obciazamy kregoslup ale latwiej zachowac poprawna postawe ciala, stosujac dodatkowo dobra technike i rozciaganie plecow (swobodne zwisy na drazku) minimalizujemy efekty nacisku.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rozumiem dzięki! więc z moim przypadkiem (skolioza,hiperlordoza) co proponijesz stojąc czy siedzac na jako pozycje bardziej kłaść nacisk podczas treningu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny..

Następny temat

szukam porady

WHEY premium