SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kopnięcia w BJJ

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4484

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Przypominający kosen judo.

Puar, jeśli prześledzisz historię obu styli, to się przekonasz, że w okresie kształtowania się podwalin bjj nie było chyba żadnego kontaktu między judo "uniwersyteckim" a bjj. Maeda trenował judo wg założeń Kodokanu, a nie kosen, to akurat wiem od Boruty i nie mam powodu, żeby mu nie wierzyć.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2011-03-29 23:15:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2127
a grappling od sf różni się tym, że za grappling biorą się zwiążki zapaśnicze z tego co słyszałem, żeby też się jakoś reklamować

Zły chłopak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Jodan - twierdzę tylko, że bjj i kosen judo są podobne, a nie że zrzynali od siebie. Bo Maeda owszem, wywodzi się z kodokan.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2127
Ale wy macie problem z tym bjj i kosen judo tak samo jak byście się kłócili o kick boxing czy muay thai co było pierwsze itp.
Jest to po prostu zazdrość, że bjj cieszy się większą popularnością i tyle

Zły chłopak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281

Nikt tu się o nic nie kłóci.

Swoją drogą, Jodan, wiadomo jakie proporcje uderzeń i grapplingu były w starożytnym pankrationie? Woleli dochodzić do zwarcia, nawalać się w stójce czy byli mega wszechstronni jak dzisiaj czołówka mma?

Zmieniony przez - Puar w dniu 2011-03-30 14:20:22

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2127
Nie chodzi mi o ten temat tylko. To nie pierwszy temat w którym wspomina się o kosen judo. Ja chciałem tylko pokazać Ci jak to wygląda z mojej perspektywy.

Zły chłopak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Puar - nie mam bladego pojęcia.

calafior, tu co jeden to trenuje bjj. jaka zazdrość...?
konkurencja FILA o nazwie grappling różni się od sf o wiele bardziej niż tylko podmiotem organizującym.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2011-03-30 15:03:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
etam, nie różni się technikami ani taktyką walki od ADCC czy no-gi ibjjf
inna jest tylko punktacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2037 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17417
dzis dowiedzialem sie ze w bjj istnieja jednak kopniecia takie jak : gdy masz goscia w gardzie to pieta kopiesz w nerki i jeszcze cos takiego bylo tylko zbytnio juz nie pamietam . Podobno wlasnie za czasow najstarszych pokolen Gracie

Jak pomogłem to podziękuj . !
Jak nie to pytaj .!

" Madrym jest ten ktory umie przyznac sie do własnej głupoty"



TEST FITMAX Fire Fit podsumowanie str.6 : http://www.sfd.pl/TEST_Fire_Fit__Cyborg69-t860618.html?pow=tak&userid=304292#post5.

http://www.sfd.pl/Cyborg69_,_będzie_sie_działo_!_-t948969.html - MÓJ DZIENNIK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Royce Gracie często takich kopnięć używał. Zresztą, odbywają się turnieje karate, gdzie zabronione są na przykład dźgnięcia palcami w oczy. Ale to nadal turnieje karate. Także turnieje bjj choć są grapplingowe, to wciąż bjj

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ujarzmienie paniki

Następny temat

Brazilian Kick

WHEY premium