SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kopać - Wyzej mocniej precyzyjniej

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9770

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 42
Witam...
Od niedawna rozpocząłem treningi muay thai ,problem w tym ze od 5 lat uczeszczałem tylko na siłownie rezultat łatwy do przewidzenia na treningach czuje sie jak wielki kawałek DREWNA.

Prosił bym was o porady jakie cwiczenia na rozciaganie stosowac by poprawic ,rozwinąc zdolnosc wysokich kopnięć z wyprostowanej nogi. Na chwile obecną mam problem i z trudnoscia uderzam na wysokość kolana przeciwnika a przeciez w muay thai stosowane sa ciosy kiedy noga (okolice stopy) uderza głowę przeciwnika.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 42
lookałem ,lookałem

Cały skarbiec wiedzy..
Musze przyznać ze bardzo obszerny artykuł historii MT.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 694 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16612
W Muay Thai najlepiej, kiedy głowę przeciwnika uderza kość piszczelowa. Konsultowałeś ten problem (tzn. rozciągania) z trenerem?

Zmieniony przez - mołodi w dniu 2008-09-25 11:48:04

zdrówka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
Tj. widac Twoje nogi sa sztywne ( u wiekszosci poczatkujacych tak jest).
Wszystkie cwiczenia (rozciaganie) wykonuj powoli i bez zbyt duzych obciazen - nogi musza sie do nich przystosowac. Z czasem gdy bedziesz widzial efekty mozesz wydluzyc czas treningu oraz jego intenstywnosc.
Nie nastawiaj sie psychicznie, ze po miesiacu rozciagania bedziesz kopac na glowe zawodnika mierzacego 190cm.

Przydatne tematy dotyczace rozciagania/gibkosci.

[sk2.pl/19034] - Najczęstsze pytania dotyczące rozciągania by Marcin_VB
[sk2.pl/19043] - Elastyczność w sztukach walki by Marcin_VB
[sk2.pl/19844] - Rozciąganie Cz1 by Yokoguna
[sk2.pl/19845] - Rozciąganie Cz2 by Yokoguna
[sk2.pl/19880] - Rozciąganie by Annun So
[sk2.pl/19876] - Rozciąganie do szpagatów
[sk2.pl/19879] - Dynamika by PDG Fans



Zmieniony przez - Marcin_VB w dniu 2008-09-25 13:56:06

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 124 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1717
Od niedawna rozpocząłem treningi muay thai

No właśnie daj sobie z pół roku czasu i wtedy ponownie zapytaj . Wiadomo że po miesiącu bedziesz się poruszał jak kłoda niezależnie czy ćwiczyłeś rok dwa czy dwadziescia lat na siłce . Poczekaj !!Kopać też się nauczysz ja pamiętam że miałem problem z kopnięciem na wysokość głowy i strasznie mnie to irytowało wrecz byłem zły na trenera bo wydawało mi się że zlą technikę mi wpaja i to dlatego mam problemy . Okazało się ku mojemu wielkiemu zdziwieniu że technika była Ok ;] Teraz przy wzroście 1,9 bez problemu kopnę 15-20 cm wyżej swojej głowy jednak musiałem poczekać . A do szpagatu brakuje mi kilka cm ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1500
Przemokrk
ile czasu trenujesz ten szpagat już??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 42
Dzieki chłopaki..za odpowiedz.
Czyli reasumując rozciągac sie rozciągac sie rozciągac a wyniki same przyjdą z czasem.

A powiedzcie mi czy ewentyalnie jest jakies cwiczenie(rozciagajace) na ktore dac wiekszy nacisk ?
Ktory miesien odpowiedzialny jest w najwiekszym stopniu za wysokie i precyzyjne kopnięcie ?

Zmieniony przez - esiu.thc w dniu 2008-09-25 21:32:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 354 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20629
robienie szpagatu ma sie nijak do wysokiego kopania,chociaz jasne jest,ze trzeba byc porozciaganym w tym sporcie:) skup sie bardziej na technice przy kopaniu,praca bioder,stosuj także rozciąganie dynamiczne itd..:) pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
Trzeba rozciagac całe nogi - nie skupiac sie tylko na danym cwiczeniu. Wazne jest rozciaganie dynamiczne jak i statyczne.
Za wysokie kopnieca odpowiada technika idaca w parze z rozciagnieciem nóg.

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 42
Wybiły mi 3 miesiące jak uczeszczam na MT i rzeczywiscie tak jak mowiliscie widac postępy w kopnięciach a przede wszystkim w ich wysokośći. Ale nie ukrywam ze pewnie przyczynia sie do tego każdorazowe rozciąganie po treningu.

Tymrazem mam inne pytanie chodzi o moc
Mianowicie doradzcie mi czy podczas cwiczenia technik przykładać równiez uwage do tego elementu.
Nie chciał bym by za kilka miesiecy okazało sie ze potrafie uderzać kombinacje poprawnie technicznie ale nie skutecznie bo moc zbyt mała.
Co o tym myślicie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
Trenujesz dopiero 3 miesiace. Skup sie na technice i precyzji kopnieć. Wraz z techniką i dalszymi treningami siła kopniec bedzie wzrastac.

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 953 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15062
Człowieku powtarzaj kopnięcia setki razy dziennie, kop na tarcze a najlepiej trenuj 2 razy dziennie a zobaczysz szybko róznice

Ojca oszukasz, Matkę oszukasz, Życia nie oszukasz...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podręcznik do samoobrony . . .

Następny temat

sylwetka, a wso, wojsko

WHEY premium