SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs Krata na Lato 2016 - novyneo

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20143

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
novyneo
Do narodzin syna 15 dni, nie licząc dzisiejszego


Chyba znalazłbym 1000 powodów by spać, spać i jeszcze więcej spać. Późnij się już nie wyśpisz

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
_Szajba_
Chyba znalazłbym 1000 powodów by spać, spać i jeszcze więcej spać. Późnij się już nie wyśpisz

Sen jest dla leniwych, poza tym wyśpię się jak umrę

--------------

Z wczoraj: EES - Tydzień 5 Dzień 5

Rozgrzewka:
10/10@32 Around the World
10/10@24 Halo
10@16 Goblet Squat
40s Active Hang

Część główna:
2x5
OAP z Asystą
OAPU z Asystą
Pistolet z obciążeniem @16
5x10@40 2H Swing (było w "klasycznym" wydaniu bez przerw na oddech bo córa obok się kręciła i czasem łapała za odważnik udając że też ćwiczy )
Loaded Carry: Goblet 120kroków z 32kg

---------------------

Popołudniu jeszcze trochę brzucha:
x3
wszystko po 10s
Hard Style Plank
Back-pressure Crunch
Hartle Plank
Hollow Body Hold

Po kilku chwilach przerwy ...
Lalanne Push-up Hold 10s, 5s

...i na koniec...
Side Bend 5x56kg, 10x32kg

Komentarz:
Side Bend, czyli skłony w bok stojąc z obciążeniem. Nie powiem, zadowolony jestem. Dwa odważniki 32 i 24kg w ręce i daję radę te pięć powtórzeń trzasnąć. Sukces. Jednak na stałe do repertuaru takie obciążenie nie wejdzie, bo to prawie max. Za to 40kg mogę spokojnie dźwigać te kilka serii po 5 powtórzeń. Z 32kg to nawet i po "dyszce" wchodzi.
Lalanne Push-up Hold. Jeśli wiadomo jak pompki Lalanne wyglądają, to Hold jest niczym innym jak utrzymaniem w pozycji max wyciągniętej. Najgorzej się oderwać od podłogi. Wczoraj mi to chwilę zajęło, a potem było zaskoczenie, bo 10s jeszcze nie utrzymałem. Skąd ta siła? Wydaje mi się że te wszystkie spacery z obciążeniem robią dobrą i cichą robotę dla środkowej części ciała. Do tego trochę skłonów bokiem i desek i będę miał korpus ze stali
Hard Style Plank i Hartle Plank. Dobrze to pierwsze weszło. Naprawdę mocno się spiąłem w każdej serii. Druga wersja deski jeszcze lepiej. Robiłem na panelach w mieszkaniu i starałem się dosłownie ściągnąć podłogę. Wiecie o czym piszę? Hartle plank robię się tak jak klasyczny hard style z tą różnicą, że trzeba "ciągnąć" ręce do stóp a stopy do rąk, oczywiście cała praca jest izometryczna i najlepiej trochę się wyciągnąć, czyli ułożyć ręce dalej od stóp niż w przypadku klasycznego HS. Jak ktoś ma chęć to polecam, mi naprawdę przypadło do gustu. Może Pan Jan się skusi, bardzo lubi Deski
Active Hang. Progres. To ćwiczenie to też trochę praca chwytem, więc prawie jak "dwie pieczenie na jedym ogniu". Od przyszłego tygodnia dodam jeszcze Arching Active Hang. Trudniejsze, ale w najszerszy "wchodzi" jeszcze lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12143 Napisanych postów 30554 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131111
Pan Jan lubi planki dynamiczne.
Desek nienawidzę!
(Z przodu deska z tyłu deska tak wygląda ...)



Zmieniony przez - ojan w dniu 2016-06-19 09:05:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Side bend może Ci poszerzyć talię... Tak mówią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I pewnie tak się stanie. Pozornie przybędzie w pasie. Trzeba będzie wagi pilnować, a tak wydaje się że stanęła na 86kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Jeśli za szeroką talią idzie siła, to ja nic złego w tym nie widzę

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mi też, najwyżej będę miał ogromą kratę a nie kratkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
No, jeśli tak to widzicie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Miało być leniwie, ale drazekm mnie zmotywował do zrobienia brzuszków w czasie 2 minut i tak przerobiłem cały korpus. Całość jak poniżej:

Skłony 90 stopni w 2 minuty: 36 powtórzeń

3x
10s Hard Style Plank
30s Back-pressure Crunch
10s Hartle Plank
10s Hollow Body Hold
5s Lalanne Push-up Hold

.. po chwili ...

Skłony 45 stopni w 1 min: 22 powt.

.. następnie ..

3x
5x50kg Side Bend
7s L-Hang

.. i na koniec ..

60s swobodnego zwisu na drążku oburącz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
novyneo
Miało być leniwie, ale drazekm mnie zmotywował do zrobienia brzuszków w czasie 2 minut i tak przerobiłem cały korpus. Całość jak poniżej:

Skłony 90 stopni w 2 minuty: 36 powtórzeń.

Widzisz pisałem że grzeję tyły,czy Twój wynik jest dobry nie wypowiem się bo w tym ćwiczeniu jedynie z zaparciem stopami mógłbym powalczyć.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs Krata na Lato 2016 - KEBUL 74

Następny temat

Głosowanie w konkursie Krata na Lato-wszystkie etapy

WHEY premium