SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Koniec zabawy

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4076

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
ale to w nawiasie ,to nie jest nazwa cwiczenia!! to nazwa metody! a opuszczenie/podciaganie??? gdzie to ujelas?? zrozumialas, ze chodzi o podnoszenie/opuszczenie sztangi?? a co z PP wypchnieciem jej nad glowe? nie zastanowilo cie? i metoda 5x5 na czyms innym sie opiera.. tu nie stopniujesz ciezaru tylko lecisz maksymalnym dla ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
busia


z przysiadem....plytkim w porownaniu...to nie to?



Zmieniony przez - busia w dniu 2015-11-13 18:05:51


Zdecydowanie nie to.
Codziło o podciaganie/opuszczanie na drążku metodą clusters...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak pisze pusz. Przy 5 powt powinnaś jechać na 80-90% maksa. Przy tym zakresie ten ciężar musi być słuszny. Jak potrzebujesz rozgrzewki, to zrobić dodatkowo jakieś serie z mniejszym ciężaram i na więcej powt. Tam robiąc 5x30kg w rumunie się ani nie rozgrzejesz, ani nie poczujesz mięśni. Seria, która nic nie daje. Dlatego w treningach w sumie dla początkujących albo jedzie się na wyższych zakresach, albo robi piramide odwróconą. Żeby nie wchodzić na duży ciężar od razu, tak jak jest tutaj.


Zmieniony przez - jurysdykcja w dniu 2015-11-13 18:14:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
a wiesz, po co byl trening testowy? ktorego nie wiedziec czemu nie zrobilas...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 836
aha... no zastanowiło mnie, aczkolwiek tego typu cwiczeń nie wykonywałam przy dużych obciążeniach(pff, w obawie,ze urosnę)
To ja może zrobię drugi tydzień jeszcze raz...nie biorę udziałuu w konkursie przecież, wiec mogę... A co do testowego... Zakładam, PushHard, że robi się go by porównac wyniki za jakis czas. Ale jak i w wielu jak widac wypadkach, tu tez moge sie mylic! Dzięki, ja samouk. Błąd na błędzie. Ale dzięki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Żeby nie było, że to jakiś zbiorowy atak, busia, ale to nie bez przyczyny jest trening dla zaawansowanych. Zaawansowana osoba już nie powinna mieć błędów w dobieraniu obciążeń. Rozważyłabym serio jakiś trening wprowadzający przed tą przemianą. Bo możesz sobie doczytać jak robić 5x5, ale jeśli twoje ciało nigdy nie pracowało na takich zakresach i w takim trybie, to to się robi trochę niebezpieczna zabawa. Szczególnie, że w niektórych ćwiczeniach te ciężary masz spore. Wzięłabym coś, gdzie zmieniasz zakres w zależności od fazy programu, ew. Jakieś treningi z piramidką, żebyś sobie mogła np, schodzić od 15 do 6, żeby poczuć jak ciało pracuje na konkretnym zakresie itd. No ja bym tak robiła.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
ale ty nadal nie rozumiesz.....

w tym cwiczeniu ty masz sie PODCIAGAC/OPUSZCZAC NA DRAZKU!!! a nie robic cwiczenia pod nazwa "clusters".

tu jedynym ciezarem jest ciezar wlasnego ciala! 5 serii po 5 opuszcan/podciagniec (co umiesz, co wolisz).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
robi się go też po to, żeby wyliczyć obciążenia do zakresów ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 836
nie no, to juz zrozumiałam. Mój Bład. Szczęśliwie, mam drążek w domu i się podciągam, bo cwicze warsztat. ZROZUMIAŁAM ZA PIERWSZYM RAZEM ;) Jest ze mną źle, ale nie AŻ tak, luz ;P

Ale dodatkowo zostało mi wytłumaczone przez Jurysdykcję, że mam nie stopniowac ciezaru, tylko jechac na 80-90%, czego nie wiedziałam. Ja tem moje niby 5 lat siłki wiczyłam 15 powtorzen, 3-4 serie, kzda nastepna cieża od poprzedniej, ale tak,zeby dac rade 15 razy. Wiec nawyki mam złe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
no to tez ci napisalam... to nie jest trening dla ciebie...... wyszukaj innego, z rampa, piramida.. cokolwiek.. na ten przyjdzie jeszcze czas.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

azabor redukcja

Następny temat

Trening SPLIT dla Nebeski

WHEY premium