SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Koncentrat białka sojowego

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8728

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5043
Witam mam prosbe aby ktos powiedzial mi cos o tym bialku. Jest to koncentrat białka sojowego Arcon F NON-GMO.Prdukt z ziaren soi niemodyfikowanej genetycznie. Producent ADM. Holandia.
Mam dostep do tego praktycznie za darmo powiedzcie zczy jest sens to jesc ile to ma bialka.
Z gory wielkie dzieki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wcinam bialko sojowe,batony sojowe,napoje sojowe (zwlaszcza sojowo bananowe), kotlety sojowe i konserwy sojowe i powiem wam ze soja jest ZA***ISTA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 212 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7535
"Prdukt z ziaren soi niemodyfikowanej genetycznie"---moze lepiej nie ryzykowac:) niestety nie znam tego produktu wiem tylko ze lepsze od sojowego jest bialko pochodzenia zwierzecego ale jesli nie jest to zadne swinstwo to lepsze to niz nic! wiecej niestety pomoc nie moge pozdrawiam!

Tribal Gallery
www.tribal.glt.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bialko sojowe to najgorsze chyba jakie moze byc w rankingu bialek ma ostatnie miejsce. I jeszcze jedno zawierają one fitoestrogen a jak kazdy wie estrogeny to hormony zenskie promjącymi uwydatnianie cech zenskich. wiec wiesz jezeli niechcesz stracic cennych jajeczek to uwazaj
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
v3gas ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 6008 Wiek 14 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38264
przeciwnie..soja to bardzo dobre zrodlo bialka...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
wpływ roożnych źroodeł białka na atrofię mięśni szkieletowych
(na podst.: Effect of different dietary protein composition on skeletal muscle atrophy by suspension hypokinesia/hypodynamia in rats. Tada O, Yokogoshi H. Laboratory of Nutritional Biochemistry, Graduate School of Nutritional and Environmental Sciences, The University of Shizuoka, Japan.)

przy diecie opartej o 20% SPI i 20% kazeiny odnotowano podobne spadki wagi; jednakże stopień spadku wagi mięśnia płaszczkowatego łydki był mniejszy w przypadku diety opartej o SPI; koncentracja metylhistydyny i enzymoow odpowiedzialnych za rozkład tkanki mięśniowej w osoczu była wyższa w przypadku diety opartej o kazeinę
wniosek: SPI przyczynia się do redookcji proteolizy białka mięśniowego



wpływ diety opartej o SPI na katabolizm wywołany treningiem
(na podst.: Effects of a soy protein diet on exercise-induced muscle protein catabolism in rats. Nikawa T, Ikemoto M, Sakai T, Kano M, Kitano T, Kawahara T, Teshima S, Rokutan K, Kishi K. Department of Nutrition, School of Medicine, The University of Tokushima, 3-18-15 Kuramoto-cho, Tokushima 770-8503, Japan. nikawa(at)nutr.med.tokushima-u.ac.jp)

dieta oparta o SPI zapobiega degradacji białka mięśni szkieletowych prawdopodobnie poprzez hamowanie proteolizy kierowanej kalpainą; aktywność enzymoow antyoxydacyjnych i katepsyn oraz poziom glootationu nie roożniły się w obu groopach



korzyści SPI w odniesieniu do kooltoorystoow

- zawarty w SPI izoflawon daidzein może posiadać pewien normalizoojący wpływ na prodookcję hormonoow płciowych /zwierzaki w laboratorioom doświadczyły zwiększonej sekrecji testosteronu i gh oraz wzrost umięśnienia u osobnikoow męskich, zaś u żeńskich spadek owych hormonowo i utratę tk. tłooszczowej/; daidzein jest silnym fitoestrogenem, a strooktooralnie - słabym pseudoestrogenem => ~1000 razy słabszym od estradiolu; mechanizmu, w jaki działa, chyba nie trzeba wyjaśniać ;)

- SPI może redookować utratę azotu i wspomagać zachowanie dodatniego bilansu azotowego

- SPI posiada wysoką koncentrację aminokwasoow: glootaminy i argininy /wspomaganie ukł. immoonologicznego, wydzielania hgh etc./


g glootaminy / 100g
* soja 10.5g
* mleko 8.8g
* whey 4.9g

g argininy / 100g
* soja 7.6g
* wołowina 6.3g
* jajko 5.8g
* kazeina 3.7g
* whey 2.9g


korzyści SPI w odniesieniu do osoob na diecie:

- zmniejszenie zagrożenia spowolnieniem metabolizmu => wspomaganie endogenicznej prodookcji TSH, T4 i T3

- przyspieszenie utraty tk. tłooszczowej

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5043
a cha zapomnialem napisac chyba o najwazniejszej rzeczy ze to bialko wykozystywane jes w produkci przetworow miesnych. jest to bialko z zakladów miesnych dodawany jest do konesrw miessa itd. i dlatego mam to za darmo. chodzi mi oto czy mozna to sobie spijac, bo i tak mam SP 80. a kumpel ktory to moze zalatwic poprosil mnie zebym to sprawdzil. dzieki i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Możesz możesz..sam stosowałem supro takiego właśnie przeznaczenia i nie narzekałem.To dobre białko.
Pozdro.
ps. podpis-PO NIEDZIELI NIE MAM JUŻ NETA..LIPA ----MATEO COŚ NIE TAK Z TOBĄ??CO TY WYPRAWIASZ Z TYM FORUM??

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5043
z tego co znalazlem w necie to bialoko to 70 % chyba. a jakie porcje wsowales tego bialka, ale tez sojowego ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 4241 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16798
https://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=125811&x  - poczytaj

Leniwy i d****nie eksperymentujący Słabeusz

Doradca w dziale Suplementacja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Ja miałem izraelskie bialko o czystości rzędu 85-90%.
Wsuwałem 2 razy dziennie jako uzupełnienie posiłków.
Pozdro.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5043
ok dzieki wszysztkim za odpowiedzi. wlasnie wyslalem meila do tej firmy i moze cos odpisza, jak tak to dam znac. pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna

Następny temat

KREATYNA W MAŁYC?H TABLETKACH ????

WHEY premium