SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kompletnie zielony na siłowni

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1574

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 191
Witam wszystkich!

Ośmielony pytaniami innych użytkowników (choć przyznaję, że nie czytałem regulaminu do końca i nie wiem czy tak można ;) ) i życzliwością Michaila chciałem również skierować do Was prośbę o pomoc. Nie jest to chyba skomplikowane, poprostu dużo tego, a sam nie wiem od czego zacząć.

Od 5 z górką lat ćwiczę Capoeira, z różną intensywnością, nie jest to czysta rekraacja, ale również nie trenuje w jakiś "profesjonalny" sposób. Daję z siebie wszystko. Efekty tego są myślę całkiem niczego sobie, urosłem, poprawiłem koordynację, wbrew obiegowej opinii nt. Capoeira trochę się nauczyłem. W międyczasie ćwiczyłem parę innych rzeczy, ale priorytetem dla mnie jest Capoeira.

Obecnie ćwiczę ją 2-3 razy w tygodniu w wieczornych godzinach (20:00 do 21:30) w pon, śro i sob. Do tego dochodzi jeszcze salka z siłownią we wtorki i piątki po kilka godzin (prywatnie, więc bez jakichś ostrych limitów czasowych) plus salka na luźne ćwiczenie Capo w niedziele. W sumie tylko czwartek mam beztreningowy.

Trening Capoeira wygląda następująco: 30-45 minut ogólnorozwojowego, czasem bardziej intensywnego fizycznego treningu jak na większości SW, potem 30-45 minut technik i na koniec około 20 minut roda, spora wydolnościówka.

Na siłowni ćwiczę z dwoma kolegami; dostępny sprzęt to ławeczka (z "opcją" na ćwiczenie nóg, jednak nie mieszcze się w tym za bardzo i nie ćwiczy mi się komfortowo oraz uchwyty do rozpiętek coś jak butterfly (???) w atlasie, tylko leżąc, również nieporęczne i dla mnie zbyt wąskie) i sztanga z maksymalnym narzutem około 130-140kg, dwa hantle (obciążenie wymiennie z dużą sztangą), mniejsza sztanga około 20kg (do 30 kg można obciążyć), skakanka, średnia tarcza do kopania. Trening tam wygląda mniej więcej tak: 30 minut rozgrzewki skakanką, ogólnorozwojówka, naciąg dynamiczny (wymachy nóg), troche ćwiczeń z capoeira; generalnie "spełnia" mnie taka rozgrzewka i myślę, że jest wystarczająca ;) potem zwykle ćwiczenia z własnym ciężarem, tzn pompki szerokie, wąskie, stojąc na rękach, "kanadyjki" (taką nazwę znam dla "pompek" na triceps - podpieranie się w siadzie płaskim o dwa krzesła lub ławeczkę za plecami i wynoszenie tułowia do góry). Staram się dla zwykłych pompek robić po 30razy 3 serie (cienko, robiłem więcej, spadło jakoś tak...), a stojąc na rękach około 10 razy. I generalnie tak wyglądał prawie mój każdy rozgrzewko-trening do października zeszłego roku, gdy kupiliśmy trochę cięższego sprzętu i postanowilismy cwiczyc silowo (nigdy wczesniej nie cwiczylem na siłę).

Trening siłowy w moim wypadku to 3 serie po 8-10 powtórzeń obciążeniem 80 kg na klatkę piersiową, potem barki za głową w siadzie na krześle - 3 serie 12 powtórzeń 30kg - i to samo ze sztangą z przodu. Potem są trzy serie rozpiętek - okolo 12kg po 15 razy. Na koniec bicepsy tymi samymi hantlami, na zmiane ręce siedząc na krześle, po 12 razy.

Na nogi nie ćwiczę nic i wiem, że to złe. W przerwach między ćwiczeniami, czasem między seriami kopiemy na tarczę, lub wykonujemy cwiczenia z capo, czasem skakanka lub troche kulania z bjj w parterze. Mój trening nie jest efektem jakichś przemyśleń czy planów treningowych, poprostu nie wiem co robić i staram się być chociaż konsekwentny. Podniosłem jedynie 'rekord' wycisku na klatkę - 110kg.

Mniej wiecej jak wyglądam: około 184 cm wzrostu, ~84kg (wacha się ok. 1kg w różne strony), 112cm w klatce piersiowej, mam 21 lat. Celem dla mnie jest przede wszystkim zwiększenie siły, chciałbym też powalczyć o zwiększenie masy około 90kg ale nie jest to priorytet. Wiem, że nie mogę mieć wszystkiego naraz, zależy mi najbardziej na sile i ćwiczeniu szybkosci, wydolnosci, wytrzymałości. Jak powinien wyglądać mój trening siłowniowy przy założeniu, że moge ćwiczyć maks 2 razy w tygodniu? Myślałem o czymś jeszcze: basen lub aerobik, coś by poprawić kondycję. Kiedyś biegałem, nie robię tego z lenistwa bardziej, ciężko mi się do tego zebrać. Ah, zapomniałbym: zależy mi na wzmocnieniu i rozciągnięciu nóg, ale ale, jest nieprzyjemna sprawa - prawe kolana mi 'wylata', zdarza się że przy niektórych pozycjach przeskakuje w srodku kosci i wypycha mi na zewnatrz boczne zewnętrzne ścięgna w prawym kolanie. Kontuzja sprzed paru lat, zgrałem kozaka, nie leczyłem sie u lekarza, wypada mi co jakiś czas, przy 30 razie przestałem liczyć. Leczyłem glukozaminą, i uważaniem na nogę. Teraz już prawie nie boli, ani nie zdaża się często.

Również chciałbym się poradzić czy powinienem brać się za jakiegokolwiek rodzaju suplementy - paczka z treningów zachwyca się nitrobolonem i innymi tego typu akcjami, nie boję się suplementacji, ale raczej boję się własnej niewiedzy na jej temat - nie chcę zapuścić brzuszka :) A o dece jeśli wogóle zaczne myśleć to za 10 lat ;D

Słuchajcie, wiem, że sfd to najlepsze miejsce do pytania o takie rzeczy, zbiueram sie z tym od paru tygodni, więc może ktoś mnie zrozumie. Napisałem chyba wszystko, z góry dzięki za odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
Ładnie opisałeś i chwała Dużo na Twoj temat wiadomo.

a teraz opisz w skrócie swoje cele od najważniejszych do najmniejszych
tj przykładowo
-kapułejra
- siła
- masa

Co chcesz osiągnąc ?
rozpisz też swoj plan na siłce, wraz z ćwiczeniami, powtórzeniami, seriami i odpoczynkiem miedzy seriami.

pzdr/

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 191
Moim celem samym w sobie jest Capoeira. A do niej potrzeba mi myślę w takiej kolejności: siły, wytrzymałości, szybkości. Chciałbym je poprawić i wzmocnić nogi, może trochę urosnąć.

Jak sie komus chce sciagac, to złożyłem sobie coś takiego: http://www.uirapuru.pl/uirapuru.avi - nowy Divx, 20 MB ma..., przy okazji widać jak wyglądam.

Mój trening na siłce do tej pory (od października):

wycisk sztangi na ławeczce: 3 serie 10 powtórzeń 80kg
barki (przód): 3 serie 12 powtórzeń ~30kg
barki (tył): to samo
rozpiętki: 3 serie 12 powtórzeń 12 kg hantle
biceps: 3 serie 15 powtórzeń 12 kg hantle

przerwy staram się robić w miare krotkie, nie ustalałem ich czasu (generalnie koło 2-3 minut), ale zdaża się, że w czasie przerwy ćwiczymy (kopanie, capoeira albo bjj).

Moja 'dieta' nie istnieje, poprostu odrzuca mnie od żarcia powszechnie uznawanego za nie zdrowe, nie jem tłusto, głównie makarony, kasze, białe mięso drobiowe, czasem jakieś gulasze, czy spaghetti, bardzo rzadko fastfood, alkohol, nie palę.

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś się podjął ustalenia mi jakiegoś treningu na siłce dla początkującego, ewentualnie powiedziałby mi, czym miałbym się kierować w ustalaniu go samodzielnie. Z góry dzięki. I pytanie o suplementy wciąż aktualne :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z planem treningowym

Następny temat

Plan do oceny 3 dni w tygodniu

WHEY premium