SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano biegacza, pasmo biodrowo-piszczelowe, ITBS --> ból

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1301

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 62 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 11977
Cześć.

Prawdopodobnie mam problem z pasmem biodrowo-piszczelowym. Kilka miesięcy temu przestałem biegać (po bieganiu rozciągałem się, czasami występował delikatny ból przy rozciąganiu mięśnia czworogłowego lewej nogi, wtedy musiałem przestać wykonywać dane ćwiczenie i po chwili mogłem je wykonać ponownie, już bez bólu), a około miesiąc temu zacząłem odczuwać ból z lewej strony kolana. Początkowo to zignorowałem i po paru dniach mi przeszło. Dwa tygodnie temu po dłuższym spacerze na następny dzień ból był już mocniejszy i do dnia dzisiejszego - z wyjątkiem jednego dnia po sylwestrze, na którym to mimo bólu sporo tańczyłem - cały czas mnie boli, raz mocniej, a raz słabiej. Ból odczuwam przy leżeniu (kładzenie się i ruszanie ze strony na stronę) oraz przy chodzeniu, czasami przy wstawaniu. Jestem w 90% przekonany, że to tzw. syndrom kolana biegacza, gdyż ból ujawnia się gdy napinam mięsień pośladkowy.

Czy są szanse, że obejdzie się bez fizjoterapeuty/lekarza [ortopedy?]? Czy możecie coś zalecić? Jakieś ćwiczenia? Czy jest możliwe, że mam w tym miejscu stan zapalny? Jeżeli tak, w jaki sposób mogę go wyleczyć?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 135 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1636
borykam sie z tym od konca wakacji :/ tez bagatelizowalem problem i biegalem dalej, wkoncu bol byl tak silny, ze noga mi szytwniala i nie moglem ustac, poszedlem do ortopedy, zalecil mi jakies p******y i olalem to i myslalem ze przejdzie samo, co bylo lepiej to za chwile postalem dluzej i wracalo, po pewnym czasie zaczalem sie lepiej rozciagac (podstawowe 4 cwiczenia na rozciaganie dwuglowych i czteroglowych), a w miedzyczasie dostalem sie na krioterapie+ultradzwieki+laser pomoglo mi to bardzo, ale najwiecej daje rozciaganie, mimo ze co jakis czas odczuwam dyskomfort to jest duzo lepiej i jakos funkcjonuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
@bartiquan
Co dokładnie zalecił Ci ortopeda, jeżeli pamiętasz? Długo się rozciągałeś zanim Ci przeszło? Możesz podrzucić Twój zestaw ćwiczeń?

Zmieniony przez - Korsarzysko w dniu 2017-01-06 15:41:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 135 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1636
ortopeda to byl buc, chcialem zapytac o bark o kolano powiedzial mi ze 1 wizyta to 1 rzecz, po 15 min popatrzyl na zegarek i powiedzial uff zmiescilismy sie w czasie... dodatkowo powiedzial mi tak : ma Pan kolano skoczka, takze odsylam do internetu po czym skasowal 100 zl powiem tak odrazu po rozciaganiu zaczalem czuc ukojenie, przez tygodnie bolalo mnie bez przerwy, a po 1 stretchingach czulem ulge i sam zaczalem sie zastanawiac czy isc na zabiegi, ale pomyslalem, ze zaatakuje z 2 stron :D zestaw cwiczen nie jest jaki bogaty, sam sobie wymyslilem i poprostu szukam jakiegos podwyzszenia lub drabinki, aby bylo na wysokosc pasa i klate na tym noge i rozciagam czworoglowy, potem kalde stope bokiem na tym podwyzszeniu, potem zginam noge i zakladam ja tylem, mozna reka do posladkow sobie przyciagnac noge, a potem siad plotkarski jakby, ze klade stope na podwyzeszniu i rece na ziemie i naciagam, robilem po 4 serie na kazda noge, obecnie staram sie zawsze chociaz 2 porobic :D
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
dodatkowo na siedzaco, poszukaj na necie, bo naprawde nie robilem nic finezyjnego, wiem ze pileczka do lacrose tez pomaga (kladziesz sie na niej udem i przesuwasz sie po niej), jesli masz silne bole to oklady zimne, kupilem w aptece ten specjalny zel i mozna robic na cieplo jak i na zimno :D w ostatecznosci jezeli nic nie pomoze, rowiniez sam to rozwazam, gdyz wydaje mi sie, ze biegac dalej sie nie da to fala uderzeniowa, ten zabieg kosztuje jakos kilka dyszek i trzeba wziac odrazu kilka, nie pamietam dokladnie ile to wychodzi, ale zalozmy, ze 300 zl jakos, ale naprawde ponoc niesamowite efekty, rozmawialem z fizjoterapeutami i mowil, ze to ostatecznosc, bo to juz taki mniej przyjazny zabieg, ale naprawde dziala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2110 Napisanych postów 49796 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 492081
To co możesz robić we własnym zakresie to rozciągnie mięśnia gruszkowatego , pośladkowego oraz praca nad samym pasem biodrowo-lędźwiowym w celu redukcji napięcia oraz rolowanie tych okolic. Jeśli nie przejdzie to wówczas konieczna wizyta u fizjoterapeuty.
1

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
BPL-G
To co możesz robić we własnym zakresie to rozciągnie mięśnia gruszkowatego , pośladkowego oraz praca nad samym pasem biodrowo-lędźwiowym w celu redukcji napięcia oraz rolowanie tych okolic. Jeśli nie przejdzie to wówczas konieczna wizyta u fizjoterapeuty.

A co z wysiłkiem (spacery, ewentualny trening siłowy dolnych partii ciała) do czasu zmniejszenia/zażegnania bólu i z ewentualnymi okładami w celu redukcji (o ile w ogóle jest) stanu zapalnego? Przez ostatnie kilka dni miałem spokoju, jednak wczoraj wieczorem leżąc sobie na łóżku i przekręcając się na bok ból wrócił i dzisiaj cały dzień mi dokuczał. Czytałem też gdzieś, że podczas domowej "rehabilitacji" dodatkowo bardzo dobrze sprawdza się rowerek stacjonarny lub basen - ile w tym prawdy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2110 Napisanych postów 49796 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 492081
Podstawową aktywność jak np. spacery to oczywiście powinieneś zachować w przypadku treningu siłowym to odpuściłbym sobie tym bardziej że nawet nie ma pewności że mowa o ITBS, inna sprawa że jeśli dolegliwości są tak duże i trwają od pewnego czasu to powinieneś udać się do specjalisty.
1

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 28
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

niski testosteron, zerowe libido, rozdrażnienie