SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano-ból przy spoczynku.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16518

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Mam ostatnio problem z kolanem.

To samo miałem około 8 lat temu, juz zdążyłem zapomnieć. Cholerstwo wróciło:-/

Ból pojawia się tylko i wyłącznie gdy siedzę nieco dłużej na krześle, z noga zgiętą pod kątem około 90 stopni.
Rano jezdzę autobusem do pracy, około 40 minut. Gdy siedzę i nie moge wyprostowac nogi-po kilku minutach pojawia sie ból. I jest po prostu nie do wytrzymania. Gdy wstaję i wyprostuje nogę w kolanie-mija po chwili.

Nie wiem czym to jest spowodowane. Pamiętam tylko, że 8 lat temu tez dopadło mnie w zimie. Czyzby niska temperatura? Ostatnio kilka razy jechałe m w tym mrozie w garniturze, przemarzłem na kość, czy to może być przyczyną? Nie widze po prostu innej. Ostatnio nóg nie nadwyrężałem, tyle lat ćwiczeń na siłowni, na macie-i nie mialem problemów. Teraz nagle pojawiło się to cholesrtwo, i to bez żadnego powodu w sumie, nie pamiętam żadnego upadku, uderzenia w kolano, niczego.
Po prostu siadam i pojawia sie ból. Tylko przy spoczynku, tylko gdy noga jest zgięta. Normalnie chodzę, mógłbym biegać, nie odczuwam dolegliwosci. Ale przy spoczynku, gdy przez dłuższy czas zmuszony jestem siedziec(np w zatłoczonym autobusie,gdy trudno wstac) zaczyna nap*****lać tak, że chce mi się wyć dosłownie.
Na razie stosuje ketopron, chcę poczekać kilka dni(zgodnie z ulotką), a jezeli nie bedzie poprawy-idę do lekarza.
Ale pytam, czy ktos kiedys miał podobny problem?

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witam



W takim wypadku najlepiej udać się do ortopedy bądź fizjoterapeuty , który wykona odpowiednie badania i zdiagnozuje problem. My przez internet możemy jedynie gdybać. Ponadto nie mamy z Tobą kontaktu, więc znalezienie przyczyny to tak naprawdę loteria. Ból kolana potrafi być naprawdę uporczywy, więc najlepiej postarać sie to wyeliminować zamiast męczyć się całe życie.


Jeśli zaś chodzi o Twoje objawy to możliwe, iż przyczyną są przykurczone mięsnie czworogłowe na skutek czego ciągną one rzepkę i odczuwasz dyskomfort podczas długiego siedzenia w pozycji zgiętego stawu kolanowego. Tutaj zalecam kupic foam roller w sklepie typu decathlon bądź na internecie i zacząć rolować udo, by rozluźnić tkanki miękkie i punkty spustowe. Jak się rolować ? Wystarczy wpisać w wyszukiwarce "legs foam rolling" bądź " guadriceps foam rolling". Znajdziesz multum filmów. Wałkuj cały mięsień czworołowy, szczególnie tu nad kolanem (wewnętrzna strona) gdzie znajduje się głowa przyśrodkowa. Będzie to bolesne ale staraj się rozluźnić, nie zaciskać zębów i głeboko oddychać.


Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
no czasami się zdarza - nie znam powodu
ogólni enóżki relaksik + ciepełko

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Kwiatuszku a moze to z powodu zastoju?Stawy nie lubia za dlugo sie nie ruszac,albo wlasnie z powodu chwilowego zastoju i naglego zrywu do cwiczen? Sprobuj pochodzic na basen,na stawy zbawienne.

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
byle nie żabka na długich dystansach,kiedy czytałam ze to "zabójstwo" dla kolan, zreszta sama po sobie tez widze, po przepłynieciu np 53 dług basenu bez przerwy zabka kolana bolą jak nie wiem
1

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Ja jesli chce pomoc kolanom,to grzebiet samymi nogami,bez udzialu reka ktora sa zlozone blisko ciala,machasz nogami,starasz sie plywac szybko i dlugo,pozniej ladnie uda pala.

Grappling

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poranne nudności

Następny temat

Denaturat

WHEY premium