SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1498

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

18

Waga

~ 86kg

Wzrost

`183 cm

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

kilkanaście miesięcy, z przerwami, ale to przed ponad rokiem przerwy

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

póki co brak

Dieta

domowa siłownia, ale wszystko najpotrzebniejsze jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

póki co również brak, dopiero wszytko ogarniam

Zażywane suplementy

raczej brak przeciwskazań

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 204 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7014
Witam, wracam do treningów, chociaż właściwie to zaczynam od nowa, bo przerwa trwała ponad rok. Jak myślicie, zacząć od zwykłego prostego FBW lepiej, czy mogę od razu startować od HST(nigdy dłużej nie ćwiczyłem tym planem, a zawsze wydawał mi się fajny i chciałem spróbować)? Czy może jeszcze jakoś inaczej? Jakiś trening 2x w tyg może na początek + 2 x jakieś bieganie lub basen? Dodam, że nie chcę budować wielkiej masy a po prostu fajnie wyglądającą, nie ociężałą i sprawną sylwetkę. Najpierw chciałbym zrzucić trochę, bo ostatnio sporo nabrałem ( przez ten rok bez ćwiczeń + 10 kg).

EDIT: W ankiecie od uprawiane inne sporty wszystko o 1 wyżej powinno być bo się pomyliłem, a co do ostatniego to tak orientacyjnie po tym roku przerwy: przysiad~70kg, MC ~85kg, wyciskanie~60kg, czyli teraz jest słabizna.


Zmieniony przez - Koksu58 w dniu 2016-01-03 17:28:07
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Bierz HST.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 204 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7014
Ktoś jeszcze się wypowie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 68 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 530
Możesz działać z HST.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 204 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7014
Okej, to jutro wrzucę do sprawdzenia. Jak myślicie trening siłowy 3x w tyg i do tego co dodać 2x bieganie ew czasem zamiennie basen?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 68 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 530
Na początek mozesz spokojnie biegać, jeśli chcesz zrzucić trochę kilo. Ja bym proponował po treningu 30 min biegania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 204 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7014
Właśnie,teraz kolejne pytanie biegać lepiej(wiem,że to nie takie proste i to wszystko zależy) po treningu czy w dnt i dlaczego?
Poza tym nie wiem czy od razu dam radę 3x siłowy i 3x30 minut biegania po treningu.


Zmieniony przez - Koksu58 w dniu 2016-01-03 21:21:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 68 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 530
Przed treningiem 5-10 min i po treningu najlepiej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 204 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7014
Przed treningiem to w ramach rozgrzewki to wiem. A czemu lepiej po treningu a nie w dnt?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 204 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7014
To jak lepiej biegać po treningu, czy w dni nietreningowe i dlaczego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 68 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 530
1. Po bieganiu nie będziesz miał tyle siły i chęci na trening na siłowni (przynajmniej ja tak mam).
2. Doszły mnie słuchy, że więcej spali się tkanki tłuszczowej po treningu na siłowni jak biegamy. Sprawdziłem i faktycznie dużo szybciej robi się redukcje tym sposobem.


Zmieniony przez - kamilwijas w dniu 2016-01-04 11:32:46
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna - dawkowanie co do ciężaru ciała

Następny temat

Trening w domu

WHEY premium