SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Keto masa

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 15822

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

29

Płeć

mężczyzna

Cel

przyrost masy (78 kg)

Waga

72 kg

Wzrost

188 cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

20%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca w domu

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

siłownia domatora (3x tyg), bieganie 30-40 min (3x tyg)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

dieta ketogeniczna

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

bd

Stosowana lub planowana suplementacja

odżywka białkowa, witaminy, omega-3, cytrulina, beta-alanina
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1560
Witam wszystkich,

Chciałem poprosić o spojrzenie na aktualną dietę, którą stosuję. Moim celem jest zwiększenie suchej masy mięśniowej na diecie ketogenicznej - od razu uprzedzam głosy, że wiem, że jest to typowo dieta redukcyjna. Stosuję ją od prawie 2 miesięcy i jestem zadowolony z efektów ubocznych tej diety stąd chcę się jej trzymać.

Przez ostatni miesiąc udało mi się przytyć min. 1,5 kg, a przynajmniej to mi mówi waga jak i lustro. Na początku zrobiłem mały błąd i poszedłem od razu w IF (post przerywany na którym również świetnie się czułem) i w ciągu 2 tygodni masa mi spadła z 76 kg do 69 kg, a dopiero później doczytałem, że przy robieniu masy IF nie jest do końca wskazany choć nadal jest to jak najbardziej możliwe. Niemniej dla pewności piszę, że przyrostu było mniej (choć aktualnie ważę 72 kg).

Poza dietą stosuję:
- cytrulinę przed treningiem (łyżeczka)
- beta-alaninę (4-5g dziennie w dwóch porcjach)
- Vita-min dla sportowców firmy Olimp (po jednej kapsułce dziennie)
- Omega-3 również firmy Olimp (jedna kapsuła dziennie)
- nie stosuję kreatyny ani też nie mam tego w planach
- dziennie piję 4 litry wody (często zakrapianą cytryną)

Oprócz tego biegam 3 razy w tygodniu po 30-40 minut rano na czczo lub po porcji 9g oleju MCT.

Jedna uwaga dotycząca tabeli posiłków: wpisałem 6 jajek bo tylko tak mogłem uzyskać odpowiednią ilość makroskładników w tabeli. Faktycznie jem cztery, ale duże (ok. 70 g/szt).





Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7
Budowanie masy mięśniowej na keto jest możliwe wyłącznie po odbytej prawidłowo adaptacji. Ktoś pisał wyżej o 6 tygodniach i zrezygnował bo stwierdził, ze to nie możliwe .Dla przypomnienia adaptacja trwa od 4 do 12 tygodni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699709
Jakie pytanie ?
Bo moje zdanie jest takie ze ta tym masy nie zbudujesz , ale to już wiesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1560
flex1976
Jakie pytanie ?
Bo moje zdanie jest takie ze ta tym masy nie zbudujesz , ale to już wiesz


Co ewentualnie można poprawić, żeby przyrost był większy?

Nie napisałem nigdzie, że wiem, że nie zbuduje na tym masy, bo już pierwsze efekty mam :) A skąd takie zdanie w ogóle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
i co wszedles na if i masa Ci przez to spadla?daj slokoj jesli bilans na koniec dnia sie zgadza to nic Ci nie spadnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1560
kamilplnk
i co wszedles na if i masa Ci przez to spadla?daj slokoj jesli bilans na koniec dnia sie zgadza to nic Ci nie spadnie


Tutaj faktycznie pomyliłem - wtedy jeszcze nie miałem diety poukładanej. Bardziej świadomie dietę ułożyłem dopiero właśnie po dwóch tygodniach (czyli policzyłem zapotrzebowanie + naddatek). Przyrosty mam dopiero od kiedy policzyłem i zacząłem codziennie jeść (aż szczęka miejscami miała dość, bo sałatkę 1000 kalorii się je godzinę ;) ).

I w sumie to nawet nie masa spadła co tłuszcz - byłem otłuszczony w okolicach pasa co sumie dziwnie wyglądało, bo chudy, a z brzuszkiem, więc koniec końców nawet dobrze się stało. Reszta ciała w zasadzie bez większych zmian :)



Zmieniony przez - jeandesuis w dniu 2018-07-15 19:58:46

Zmieniony przez - jeandesuis w dniu 2018-07-15 19:59:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627504
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Dieta ketognieczna na masę to tak jakby jeździć samochodem cały czas na wstecznym.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
autorze tematu. tak jak juz wyzej zostalo zauwazone masz za duzo bialka w diecie i mozesz wierzyc mi na slowo, ze w zadnej ketozie aktualnie nie jestes.

poza tym, powiem Ci z doswiadczenia, ze przerobilem w swoim zyciu budowanie masy bez weglowodanow. co prawda robilem chociaz te weekendowe delikatne ladowania, ale w dni tygodnia wegle z warzyw. efekt? po 6 tygodniach wiedzialem, ze to nie ma sensu, a odpuscilem 2 tygodnie pozniej. wrocilem na normalne tory, dodalem wegli i magia zaczela sie dziac. tak wiec weglowodany do budowania masy sa niezbedne. a jezeli przyjales taka strategie, jaka przyjales, ze wzgledu na chec robienia, jak najczystszej masy miesniowej, a zapewne tak jest, to nie masz podstaw do obawy przed weglowodanami, poniewaz najwazniejsze w tym wszystkim jest jedna rzecz, czyli timing - prosto mowiac, podac organizmowi w danym momencie te makroskladniki, ktorych najbardziej potrzebuje. tak wiec nie marnuj czasu tylko skoryguj swoja diete i uwzglednij w niej weglowodany.
1

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dieta ketogeniczna podczas budowania masy mięśniowej jest niedorzecznym rozwiązaniem. To nie węglowodany, a nadwyżka kaloryczna inicjuje przyrost tkanki tłuszczowej. Dodatkowo węglowodany są niezbędne do utrzymania odpowiedniej intensywności na treningach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1560
czellista
autorze tematu. tak jak juz wyzej zostalo zauwazone masz za duzo bialka w diecie i mozesz wierzyc mi na slowo, ze w zadnej ketozie aktualnie nie jestes.

poza tym, powiem Ci z doswiadczenia, ze przerobilem w swoim zyciu budowanie masy bez weglowodanow. co prawda robilem chociaz te weekendowe delikatne ladowania, ale w dni tygodnia wegle z warzyw. efekt? po 6 tygodniach wiedzialem, ze to nie ma sensu, a odpuscilem 2 tygodnie pozniej. wrocilem na normalne tory, dodalem wegli i magia zaczela sie dziac. tak wiec weglowodany do budowania masy sa niezbedne. a jezeli przyjales taka strategie, jaka przyjales, ze wzgledu na chec robienia, jak najczystszej masy miesniowej, a zapewne tak jest, to nie masz podstaw do obawy przed weglowodanami, poniewaz najwazniejsze w tym wszystkim jest jedna rzecz, czyli timing - prosto mowiac, podac organizmowi w danym momencie te makroskladniki, ktorych najbardziej potrzebuje. tak wiec nie marnuj czasu tylko skoryguj swoja diete i uwzglednij w niej weglowodany.


Właśnie myślę cyklicznej diecie keto (czyli ładowanie węglami w weekend). Byłbyś uprzejmy rozwinąć temat timingu węgli (kiedy najlepiej je brać)? Rozumiem, że na pewno po treningu to byłby dobry moment?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1560
czellista
autorze tematu. tak jak juz wyzej zostalo zauwazone masz za duzo bialka w diecie i mozesz wierzyc mi na slowo, ze w zadnej ketozie aktualnie nie jestes.

poza tym, powiem Ci z doswiadczenia, ze przerobilem w swoim zyciu budowanie masy bez weglowodanow. co prawda robilem chociaz te weekendowe delikatne ladowania, ale w dni tygodnia wegle z warzyw. efekt? po 6 tygodniach wiedzialem, ze to nie ma sensu, a odpuscilem 2 tygodnie pozniej. wrocilem na normalne tory, dodalem wegli i magia zaczela sie dziac. tak wiec weglowodany do budowania masy sa niezbedne. a jezeli przyjales taka strategie, jaka przyjales, ze wzgledu na chec robienia, jak najczystszej masy miesniowej, a zapewne tak jest, to nie masz podstaw do obawy przed weglowodanami, poniewaz najwazniejsze w tym wszystkim jest jedna rzecz, czyli timing - prosto mowiac, podac organizmowi w danym momencie te makroskladniki, ktorych najbardziej potrzebuje. tak wiec nie marnuj czasu tylko skoryguj swoja diete i uwzglednij w niej weglowodany.


Właśnie myślę cyklicznej diecie keto (czyli ładowanie węglami w weekend). I dokładnie tak - przyjąłem strategię budowania najczystszej masy mięśniowej :) Byłbyś uprzejmy rozwinąć temat timingu węgli (kiedy najlepiej je brać)? Rozumiem, że na pewno po treningu to byłby dobry moment?

Paatik
Ale to nie jest keto. Za dużo białka masz zeby to byla ketoza - jakiś LC.
Węgle na masę i tyle...


Obliczenia zapotrzebowania liczyłem tutaj: https://www.ruled.me/keto-calculator/
A artykuł na którym się opieram: https://www.ruled.me/comprehensive-guide-bodybuilding-ketogenic-diet/ (i tak, czytałem więcej niż jeden ;) ) jak i wiele materiałów o budowaniu masy na keto.

I zanim mi powiecie, że się mądruję nie znając tematu - widzę, że dużo doświadczonych osób się wypowiada i bardzo to szanuję. Chcę po prostu rozwiać swoje wątpliwości, a nie ślepo słuchać. O budowaniu masy na keto czytałem chyba z tydzień, żeby się upewnić czy ma to jakieś podstawy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa czy redukcja?

Następny temat

Zwiększanie kalorii

WHEY premium