SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kariera sportowa

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1998

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 44
Siema!!
Słuchajcie mam 15 lat(96),chodze do 2 klasy gimnazjum,zacząłem trenować sprinty i chciałbym sie dowiedzieć jaki czas musiałbym osiagnąć pod koniec 3 klasy gimnazjum żeby mieć szansę zostać zawodowym sprinterem,pewnie ponizej 11 sekund,ale byłbym wdzięczny gdybyście mi napisali bo po gimnazjum chce iść do liceum sportowego ale nie chce potem iść na studia tylko chce być zawodowym sportowcem i dlatego muszę wiedzieć jaki czas muszę osiagnąć pod koniec gimnazjum,żeby mieć szansę zostać zawodowym sprinterem. CHODZI MI O CZASY NA 100 I 200 METROW. POZDRO ))
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
trzeba trenowac... dobra technika biegu.. wynik do klasy sportowej jesli chcesz byc najlepszy to 11,5 zeby pojsc do klubu lekkoatletycznego.. i tak dalej.. badz dobrej mysli i poszukaj trenera. Pochwal sie! Bedzie dobrze

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 44
A tak szczerze sąsiad znawca sportu powiedział że w kolcach i na tartanie można pobiec od 0,8 do 1 sekundy szybciej niż na żużlu w zwykłych butach,czy to prawda?? Prosiłbym o odpowiedz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 44
oczywiście na 100 metrów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 220 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1468
ale nie chce potem iść na studia tylko chce być zawodowym sportowcem

Z wyksztalcenia nie rezygnuj, cale zycie sportowcem nie bedziesz.

Na przyklad na jakims AWF-ie jako sportowiec moglbys studiowac indywidualnym planem z wieloma udogodnieniami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 44
W sumie to masz racje :)

Ale czy to prawda że w kolcach i na tartanie na 100 metrów mozesz pobiec szybciej 0,8 do 1 sekundy niż na żużlu w zwykłych butach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2132 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9856
tak

http://www.lesnachata27.pl/
Domek w Chodlu do wynajęcia, tani nocleg nad zalewem w Chodlu !

"Wygrywa tylko ten, co ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć..." - Napoleon Hill
http://www.rundamian.pl - Blog o bieganiu naturalnym

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 568 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5699
No na przykład latem 2010:
Najlepszy gimnazjalista: 11,01
(10) miejsce: 11,21
(50) miejsce: 11,55
Ale to trochę takie dziwne ustosunkowanie się do tego... bo każdy ma różną strategię treningu, i nie koniecznie ten z 11,01 zrobi karierę a ten z 11,55 jej nie zrobi. Być może ten z 11,01 miał już jakiś seniorski trening i tak się wybił, ale więcej nie uciuła. Nie wiadomo... Jeżeli byłbyś spokojnie prowadzony i nabiegał 11 z bardzo małym hakiem to jest ok. Wynik poniżej 11 jest już świetny. Z tym, że sprinter to może raczej liczyć na jakoś karierę tylko w Polsce.

I co do tego jak się ma czas na 100m, na tartanie i w kolcach do tego na żużlu i w butach... Oczywiście, że na tartanie i w kolcach jest szybciej... Ja na przykład miałem tak że żużel (11,80), tartan (11,40), z tym, że na tartanie doszedł fotofinish, a trochę słaby miałem start więc pewnie około 0,5 sekundy na pewno się zyskuje. Należy przy tym pamiętać, że na żużlu pewnie mierzone stoperem, więc trzeba dopilnować aby osoba która nam mierzy zrobiła to względnie OK.

Pozdro

Zmieniony przez - PavloJ w dniu 2011-02-27 21:27:32

"Nie ma woli zwycięstwa bez woli przygotowania"

Mój dziennik treningowy http://www.sfd.pl/PavloJ__Dziennik_Treningowy__Lekkoatletyka-t566972.html

"Kto walczy, może przegrać, kto nie walczy, przegrywa zawsze"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 44
Dzięki wszystkim :)

Zaczynam jako biegacz amator a trenuję teraz razem z kuzynem Barthez95 i stosuje dokładnie ten sam trening,zobaczymy wiosną jaki czas sie ukreci. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1443 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7276
Dowiedz się czy w Twojej szkole jakiś wuefista o specjalizacji lekka atletyka. Zawsze z nim możesz sobie skonsultowac jak ułozyc trening, żeby wszystko było pod kontrolą. Bo samemu to ciężko Ci będzie coś osiągnąc. Powodzenia i zdawaj relacje z postępów w wynikach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
samemu nie da rady uzyskac lepsze wyniki! lec do klubu lub Wf-sta ci pomoze

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na skoczność-własne wykonanie

Następny temat

Pływanie i ergometr wioślarski - dziennik treningowy

WHEY premium