SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kapap

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7872

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6788 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66930
Queblo ma racje może być lipa

to tak jak byś poszedł na bjj do typa co się tylko pod sklepem z żulami turla , sprawdź ale za wiele sobie nie obiecuj
ten instruktor u którego ja byłem był izraelczykiem ani słowa po polsku

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Koledze daj Oskara - za dobre filmy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 519
To żaden kolega nie będę opowiadał ska się typ wziął bo to nie o to chodzi ale w każdym bądź razie muszę to samemu sprawdzić... A czy jak coś to jest gdzieś prowadzony legalnie kapap ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6788 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66930
nie wiem nie szukałem ale jak coś znajdziesz daj znać na forum chętnie zobacze może coś fajnego podłapie

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 519
http://www.kravmaga-warszawa.com/  tu jest szkoła Kravmagi i za dopłatą 30 zł jest kapap jeżeli dobrze rozumiem...
http://kapap-polska.pl/  wejść w zakładkę Szkoła Ekstremalnej Jazdy potem obejrzyj filmy i w taki sposób otwiera się strona o szkoleniu kapap co lepsze to jest chyba ta szkoła o której mi ten typ mówił bo wszystko się niby zgadza tylko nie instruktor bo on mówił o jakimś Dawidziuku tu takowego nie ma no i chyba szkoła jest legalna...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1023
Jeśli kolesiowi odebrano licencje na kapap, to czemu na boks zostawili??? Moim zdaniem koleś ma tylko instruktora boksu, podłapał pare chwytów od kolegów chodzących na jakieś systemy walki, obejrzał instruktażowe wideo kapap ( do kupienia m, inn. na budo-sport) i teraz ściemnia jaki to kozak z niego, no i chce kase zarobić, a tekst z tymi bojówkami to chwyt reklamowy,że niby taki skuteczny.
Heh, kiedyś tak nie było...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Ta już widze jak koleś z hools przed aferą uczy się kapap-u -.-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
Hmm u mnie od stycznia rusza sekcja Kapapu, chyba się przejdę zobaczyć jak to się je.
Postaram się zdać relację ;)

Sry za odświeżenie, ale prosił bym tez o opinie jak ktoś już ćwiczy kapap.

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Temat już dawno nie przeglądany, ale postanowiłem się nieco rozpisać. Może komuś przyda się nieco wiedzy... A jak nie potrzeba to zawsze można usunąć. Opiszę roczny trening Kapap. Większość pewnie chciała by porównań z innymi systemami, ale ja raczej skupię się na porównaniu do tego co miałem przyjemność ćwiczyć dłuższy czas. Mam na myśli Karate Goju Ryu, Boks, BJJ. Mam nadzieję, że nie wyjdzie mi z tego reklama lub antyreklama, lecz uczciwy osąd.

Pierwsze treningi jak wszędzie bolesne, bo ludziska nie przyzwyczajeni... rozciągania, pompki, brzuszki, trochę pobiegać itd. No ale o tego typu tematach nie ma co pisać. System uwzględnia walkę na w zasadzie w każdym dystansie i z wieloma przeciwnikami również. Tematyka walki z uzbrojonym przeciwnikiem w pałkę, nóż czy pistolet oczywiście też wchodzi do zestawu.

Stójka w zasadzie to wypadało by podzielić na dwie części: 1.Boks z uwzględnieniem zmiany pozycji z lewej ręki na prawą, bądź na odwrót. Są oczywiście tacy co nie zmieniają. 2. Kickboxing/MT. W obydwu przypadkach należy dodać uderzenia młotkowe (spory nacisk na nie).
Klincz: łokcie, kolana, chwyty + kilka dźwigni + schodzenie z linii walki za plecy przeciwnika.
Parter: w zasadzie ja bym powiedział że jest niemal żywcem ściągnięty z BJJ. Z tym że nieco różni się założeniami. Gdyż należy uciekać do stójki jeśli jest to możliwe. Jeśli nie jest to należy sobie taką możliwość stworzyć.

Sparingi to w zasadzie w 3/4 zadaniówki. Co przez to rozumiem lądujesz w jakiejś sytuacji i masz z niej wyjść. Najwięcej nacisku było na duszenia. Każdy był duszony na chyba wszystkie możliwe sposoby. Ratowałeś się z opresji całymi seriami chwytów uderzeń, kopnięć... Albo przykładowo biegnie na ciebie dresiarz i twoja reakcja na to (kop w krocze + młotki w tył głowy, czy kolanem w nos). Albo przykładowo reakcja na uderzenie w plecy. Wszystkie te akcje miały być wprowadzane z niespodzianką, czyli masz nie trzymać gardy i stać normalnie. Ataki po ciemku, ataki na leżąco... Oczywiście z założenia w tym wszystkim nie masz wyjścia, przykładowo jak ktoś wyciąga nóż to będzie chciał cię dziabnąć, a pistolet to będzie strzelać. Walka kończy się gdy przeciwnik nie może walczyć. Gdy wywrócisz przeciwnika, to on łapie cię przykładowo za nogi, jak uciekasz to cię goni. To tak ogólnikowo, jak ktoś chce coś więcej wiedzieć to chętnie napiszę.
To teraz te pozostałe procenty. 1v1 na same chwyty/dźwignie/duszenia, 1v1 boks, 1v1 boks + parter, 1v1 boks + front kick w suspensor lub brzuch. No i oczywiście teraz sytuacje, w których z góry jesteś skazany na ostre lanie 1v2, czy 1v3 w wersjach zasadniczo ulicznych gdyby nie ochraniacze. Albo walka w tłumie, gdzie obrywasz z każdej strony.
No i oczywiście trzeba by dodać, że to co miłośnicy systemów walki czy karatecy uwielbiają, czyli uderzenia we wszelkie ciekawe miejsca czy wkładanie paluchów do nosa, ust, oczu czy ucha oczywiście też są tematem zajęć...
A i chciał bym tylko doprecyzować, że Kapap jest zbiorem niektórych elementów z różnych sztuk walki, a nie że wchłonął doszczętnie różne SW. Więc, żeby sobie nikt nie wyobrażał Mike'a Tyson'a gdy mówię boks, lecz przeciętnego człowieka co ma sobie radzić. Podobnie zresztą w pozostałych przypadkach. To jak ktoś chce pogadać?


Zmieniony przez - marcinpruszcz w dniu 2017-08-18 18:04:58
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6788 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66930
Jak do tej pory miałeś styczność tylko z walką sportową to każdy system utylitarny takie wrażenie zrobi dobrze prowadzona kravka czy combat

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem z nosem

Następny temat

kask, ochraniacze nogi

WHEY premium