SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalorie - smażenie, mieszanie, gotowanie i inne mankamenty

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 981

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11
Witam,

Zaczynam i próbuje zredukować nieco wagi i korzystam z programu ustalającego mi dzienne zapotrzebowanie. Wszystko idzie dobrze, jednak mam kilka problemów przy nadawaniu kalorii.. Jak mam obliczać ile ma potrawa smażona kcal? Powiedzmy że mam filet z piersi kurczaka i ma on PRZYKŁADOWO 300 kcal przy 150 gram. Ile będzie miał po usmażeniu w panierce na maśle? Jak dodawać takie rzeczy (przy smażeniu, gotowaniu, pieczeniu) ? Kolejna rzecz to powiedzmy że mam sałatkę która ma w sobie:
200g ryżu
200g tuńczyka
100g pomitora
15g oleju roślinnego
100g ogórka

Da się to zliczyć łącznie 615gram i "x" kcal ale w momencie jak to wymieszam i nałoże sobie porcje 150gram to będzie przypadkowa ilość każdego składnika więc jak w tym momencie liczyć kalorie, ilości biała, węgli i tłuszczy..?

Te pytania mogą się wydawać banalne, idiotyczne i oczywiste ale jak już pisałem dopiero zaczynam i próbuje.. więc prosiłbym o jakieś rady wskazówki i odpowiedzi:)

Z góry dziękii

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1421
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak redukujesz to nie powinieneś smażyć, tym bardziej na maśle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
polecam grill elektryczny da rade zrobi bez tluszczu i smakuje nie najgorzej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc - mięśnie brzucha.

Następny temat

Nowy- odchudzanie

WHEY premium