SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jazda na rowerze a odżywka białkowa

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7208

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 75
Mam pytanie odnośnie brania odżywek białkowych po treningach aerobowych na rowerze. Otóż jeźdząc na rowerze normalną rzeczą jest to że spalamy tłuszcz i z tego co czytałem spalamy go równomiernie z całego ciała a nie tylko z nóg. Pytanie jest takie czy jeśli będę brał po treningu odżywkę białkową to będzie szło we wszystkie mięśnie równomiernie czy tylko w mięśnie nóg ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
to praktycznie tak samo jakbyś zjadł np. cyca kury albo tune . . .
odżywka to tylko jedzenie w proszku

Pytanie jest takie czy jeśli będę brał po treningu odżywkę białkową to będzie szło we wszystkie mięśnie równomiernie czy tylko w mięśnie nóg ?


no oczywiście najwięcej pójdzie na odbudowę mięśni, które najintensywniej pracowały. Sam proces jest bardziej skomplikowany, nawet sporo artów było na ten temat, ale to tylko jako ciekawostka , w praktyce nie musisz wiedzieć co sie dzieje dalej z tym co jesz, ważne żebyś wiedział co jeść

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 75
Już tłumaczę dlaczego zadałem to pytanie. Od jakiegoś czasu bardzo dużo jeżdżę na rowerze i zauważyłem że strasznie wyrabiają mi się uda i łydki. Niestety ogólnie robi się to bardzo nieproporcjonalne wg. reszty ciała. Tak więc chyba zacznę brać białko tylko po basenie albo ćwiczeniach na brzuch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
jazda na rowerze, jak każde inne ćwiczenie rozbudowuje mięśnie.
Jeździsz rekreacyjnie czy jak ?
Odżywka tu za wiele nie zmieni. Naturalnie możesz odstawić, przy okazji zmniejszyć białko w całej diecie [której zapewne nie masz ]
Też dobra opcja, wejść na dietę redukcyjną i dodać jeszcze więcej cardio [ Tutaj białko by sie przydało wyższe]

Ewentualnie można się przetrenować, co będzie się wiązało ze spadkiem mięśnia -tej opcji nie polecam

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 75
Ogólnie jestem na diecie MŻ ale jem oczywiscie słodycze tyle że mniej i biorę różne spalacze tłuszczu. W jakies 2-3 miesiące schudłem około 10kg. Aczkolwiek chodzi mi raczej o to żeby sylewtka ciała była odpowiednia i w miarę proporcjonalna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
po krótkich wyszukiwaniach na google znalazłem co nie co o tej "diecie"

MŻ- Mniej Żreć

sprawdź posty podwieszone w działach "odchudzanie" "odżywianie"
później zajrzyj do działu suplementacji
https://www.sfd.pl/search.asp <- wyszukiwarka

nie dojść, że walisz MŻ [] to jeszcze do tego rower, szkoda zdrowia.

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 75
Serio ta dieta jest niezdrowa ? Po prostu rzadziej jem pizze, frytki, kebaby, nie jem prawie w ogóle ziemniaków i białego pieczywa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
to nie dieta tylko sposób odżywiania. Kiedy obniżasz bilans kaloryczny i do tego jeszcze dajesz dodatkowy wysiłek fizyczny, to może być nie ciekawie

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 6212 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 49212
oj jak juz ktos pisal wyzej podstawa to obliczenie dziennego bilansu kcal :)
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rower do 1500/1600zl

Następny temat

VI Memoriał im. Huberta Jerzego Wagnera / el. ME 2009

WHEY premium