SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak wzmocnic stawy?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2163

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 326 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2766
Witam.Mam problem ze stawami,tzn tak mi sie wydaje.Często na treningach zdażają mi sie kontuzje nadgarstków i stawu skokowego.dodam że używam na treningach sciągaczy na kostki i oczywiscie owijek.Jeżeli chodzi o owijki to staram się owijac najwięcej na nadgarstkach.Trenuje juz od kilku lat i ten problem zaczął się dopiero kilka miesięcy temu.Doczytałem sie na forum że glukozamina powinna pomóc ale z drugiej strony sporo osób mówi że glukozamina to bajka.Czy mozecie polecic cos na wzmocnienie stawów i co robic jak juz mam taka kontuzję - czy smarowac jakąs mascia czy może nagrzewac? Z góry dzięki za pomoc.Pozdrawiam

(L)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
glukosamine możesz do kibla wywalić kup sobie flexit jest tani a sprawdza się jak animal flex

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 326 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2766
Dzieki Scorpion, znalazłem na ebayu więc jutro zamawiam ;)

(L)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 217 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1086
Preparaty na bazie glukozaminy są chyba najpopularniejsze, ale ich skuteczność jest wątpliwa. Glukozamina co prawda jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania stawów, ale nie jest udowodnione, że ta przyjmowana doustnie ma szanse się skutecznie wchłonąć i wzmocnić stawy. Do tego typu preparatów często dodaje się także kwas hialuronowy (stosowany m.in. w leczeniu zwyrodnień stawów). Drugim typem suplementów wspomagających stawy są środki oparte na kolagenie (typ II - element budulcowy chrząstek stawowych).

Szczerze mówiąc przetestowałem jedne i drugie preparaty, ale ciężko mi określić, co działa lepiej. Mam tendencje do nadwyrężania stawów, zwłaszcza kolan.

Ponoć może pomóc także dieta. Słyszałem, że na wzmocnienie stawów pozytywnie wpływają np. galarety (takie wiesz, z wygotowanych nóżek drobiowych albo wieprzowiny) oraz nawet zwykłe galaretki (chodzi o obecność żelatyny).

Aby zapewnić odpowiednią regenerację stawów, należy także zadbać o odpowiednią podaż witamin: C i B6 (większość preparatów na stawy ma je w składzie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
Nie zapominaj o OMEGA 3 i różnych tłuszczach nasyconych i nienasyconych. Sam A. Zieliński (sztangista) żalił się że ma wysuszone i poniszczone stawy bo dieta nie zawiera tłuszczy.

Zmieniony przez - Wojekv w dniu 2012-11-19 12:01:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 266 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4958
O omega 3
Stefan, co do omega3 to sprawa oczywista, tu nie chodzi nawet o to czy rozrzedzaja krew czy nie ale o to, ze przewazaja przeciez produkcje eikozanoidow okreslonego typu, czyli takich jakby nadhormonow dzialajacych miejscowo (pisal np o tym Sears w Diecie Strefowej). Prostaglandyny, tromboksany roznego typu maja za zadanie albo hamowac krzepliwosc (o6) albo ja zwiekszac (o3) w zaleznosci od potrzeb ciala (wiadomo, ze jak jest rana to jestesmy zainteresowani wieksza krzepliwoscia). Nadmiar omega3 tak skutkuje i bezsensem jest branie nadmiaru, kiedy nasz organizm w zasadzie sam moze sobie doprodukowac te omegi kiedy zechce za pomoca elongacji mitochondrialnej.

Dunczycy juz sie budza z cudownego snu o omega3 - okazuje sie, ze juz nie chronia przed chorobami serca. Teraz tylko czekac co powiedza slynni "amerykanscy naukowcy" choc tutaj moze byc problem, tam lobby producenckie sa mocne.

Cytat z http://dziedzictwosandowa.blogspot.com/2012/11/witamina-c-i-stres-cz-1.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 702 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9567
dieta, rozciagnie, regeneracjia, Omega3 w zaleznosci od funduszy to 2-4g celował bym w omege3(polecam wersje sport olimpa) a nie typowo na stawy produktu- z włąsnego doswiadczenia wiem, ze dieta i omega bardzeij mi pomogły, ale jesli masz fundusze na omege i na flexita(bardzo dobry) to czemu by nie;)

Ja nie chce! Ja to zrobie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 217 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1086
4rScorpion
glukosamine możesz do kibla wywalić kup sobie flexit jest tani a sprawdza się jak animal flex


O to Ci chodziło: https://sklep.sfd.pl/Nutrend_Flexit_liquid_Orange_500ml_ _Flexit_gellacol_180kap-opis114.html ??

Tam jest napisane, że to też jest oparte na siarczanie glukozaminy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
Jeśli chodzi o Omege-3 to nie należy przedawkować. Zamiast supli lepiej zjeść jakieś 100-200 gram ryby morskiej. W 100 g łososia dochodzi 1,5 g Omegi a więc dzienne zapotrzebowanie zdrowego człowieka ważącego do 100 kg. Diete należy mieć też urozmaiconą o nabiał. Nie chodzi o kupowanie jakiegoś jednego super środka. Dieta/suple powinny być zróżnicowane na tyle aby organizm mógł sam wybrać to czego akurat potrzebuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 217 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1086
Ok, czyli powinno się codziennie jeść łososia wg Ciebie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
Niekoniecznie. Jest też tuńczyk makrela i olej lniany :). Możesz też pomyśleć o tranie zamiast supli olimpu.

Co by nie patrzeć 100 g ryby to zawsze + 20g białka :)



A co do Flexit to jest dobry. Lekarz zapisał ojcu na wytarty staw i jest poprawa... lekka ale jest.

Zmieniony przez - Wojekv w dniu 2012-11-22 12:36:46
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TOP 3 OSOBOWOŚĆ DO BOKSU

Następny temat

jak zdobyć motywacje do treningów?

WHEY premium