SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to wszystko ogarnąć? Trening.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 704

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 65 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1717
Hej, miałam tu swój dziennik przez krótki czas, ale z braku czasu go zawiesiła, co nie oznacza, że nie cwiczę
Równocześnie przygotowuje się do testów sprawnościowych i mam pewien dylemat, bo na dwa miesiące przed nie bardzo mam pomysł jak wszystko poukładać.
Jeśli chodzi o dietę, to zjadam około 2200 kcal, z czego większość stanowią węglowodany. Tlusze ok. 60g, białko ok 100. Waga i wzrost 54,5; 165 cm. Dodam, że od lutego przytylam około 4 kg, na czym w sumie mi zależało.
Ale do rzeczy.
Noże zacznę od tego, co obowiązuje mnie na teście sprawnosciowym- jest to bieg na 1km, pompki na ławeczce, basen i sprint. O sprint nie walczę, bo zwyczajnie jestem słaba w tej konkurencji, więc olewam.

Przez też dwa miesiące, które mi zostaly, chciałabym tygodniowo realizować od 2-3 treningów na basenie, 4 treningi biegowe (tutaj chyba istotne jest to, że nie są to jakieś długie dystanse,bo dwa z nich to około 5km i dwa to tempowki interwalowe) i tutaj zaczynają się schody bo jak pogodzić te pompki z treningiem siłowym, jeśli zależy mi na obu tych rzeczach, ale siła rzeczy bardziej jednak na tych pompkach?

Generalnie sprawa progresowania w tym ćwiczeniu wygląda tak, że po prostu spraedzialam swój Maks. Podzieliłam go przez pół i na każdej sesji treningowej dokladałam 3 powtórzenia.
Jeśli chodzi o rozkład tych treningów to wyglądało to mniej więcej tak: trening trening wolne trening trening wolne trening wolne trening (tu następowało ponowne sprwdzanie swojego maksa i zabawa zaczynała się od nowa).

Dodatkowo robiłam w tygodniu 3 treningi siłowe, zawsze w ten sam dzień, co pompki, jednak powiedzmy godzinę później.
Nie były bardzo intensywne,wkekszkosc opierała się na ćwiczeniach z masą własnego ciała:
podciąganie podchwytem
podciąganie nachwytem
dipsy
wyciskanie siedząc
+ opcjonalnie coś na biceps


Było całkiem nieźle. Efekty w pompkach przychodziły szybko, robiłam około 27 powotrzeb, gdzie na maksymalną liczbę punktów wymagane jest 30. Ale zaczęła się matura, stres, kilka dni przerwy i wszystko pospadalo.


Moje pytanie jest następujące: jak to wszystko ze sobą polaczyc w tygodniu? Ja nie mam pomysłu szczerze mówiąc, pewnie dobrym rozwiązaniem byłoby zrezygnowanie z jednego treningu siłowego i robienie dwoch zamiast trzech, ale jak to wpłynie na spadki?
Czy robić trening siłowy wtedy, kiedy te nieszczęsne pompki?
Czy treningi aerobowe wsadzić w te same dni, co siłowe, ale robić je powodzmy rano?
I czy spadek liczby powtórzeń w pompkach jest normalny?


Dużo tyh pytań,ale może znajdzie się ktoś odważny, kto pomoże :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Migotka spadek liczby powtórzeń może oznaczać stres u przemęczenie. Czyli dla Ciebie powinien być to znak żebyś duża uwagę przykładala do regeneracji. Szczerze mówiąc robienie samych pompek nie jest dla organizmu aż takim wysiłkiem żeby robić z tego osobna sesje treningowa. Spokojnie mogłabyś wplesc to w trening siłowy, ale dać np. Na początek. Swoją drogą Twój trening siłowy jest bardzo jednokierunkowy i nie kompletny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 65 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1717
Pewnie tak. Robilam tak nawet, że miałam go wpleciony w trening siłowy ale miałam wrażenie, że osiągi były lepsze.
Jak wczoraj kladlam się spać, to uzmysłowiłam sobie, że zapomniałam o nogach. Oczywiście robię je na każdej sesji treningowej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Może rozpisz to dokładniej, tak żeby było czytelne:

Pon
wt
śr
czw
pt
sob
nd

Jaki dokładnie trening którego dnia robisz. Masz jeden plan treningowy?
Ghorta teraz układa plan treningowy łączący bieganie x3 i siłowy też chyba x3. Możesz podpatrzeć na porady co do planu, które miała udzielane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 65 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1717
No właśnie nie miałam określonego planu. Starałam się mieć co najmniej jeden dzień wolnego w tygodniu, a trening siłowy wykonywać 3 razy w tygodniu. Jednak często było tak, że jednego dnia miałam trening biegowy, siłowy i jeszcze do tego basen, co nie było dobre, ale konieczne, Teraz jednam mam więcej czasu i mogę to podzielić, ale znowu problem stanowią te pompki i traktowanie ich osobnym planem, bo wtedy cały czas ten trening jest "ruchomy"


Zmieniony przez - MIG29otka w dniu 2016-05-20 10:33:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
To zastanów się jak to widzisz i wrzuć taki plan. Ciężko coś narzucić, łatwiej skorygować. Moim zdaniem spokojnie możesz dać pompki w siłowym. Jak są priorytetem to po prostu daj je na początek.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowanie mięśni u kobiet. Fakty i mity!

Następny temat

Budowanie mięśni u kobiet. Fakty i mity!

WHEY premium