SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to jest z tym pulsem ( aeroby, HIIT)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 609

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1111
Witam
Mam dwa pytanka:
1) Jak to wygląda z pulsem w wypadku aerobów, na zmianę od 5 tygodni biegam lub jeżdżę na rolkach. I jeżdżąc na rolkach jestem w stanie długo(70 min) utrzymać się granicach 75%-80% Max pulsu a biegając na 75% jest dla mnie wykańczające (problem ze złapaniem tchu a nie bóle mięśni nóg) że po 20 minutach muszę zejść na 70%. W tej kwestii nic się nie zmieniło od kilku tygodni - skąd takie rozbieżności?

2) Dla rozgrywki dorzucam sobie tez HIIT raz na tydzień - 15 sek sprint (stała ścieżka ok 100metrów) + 45sek trucht (powrót) i tak 6 razy. Robiłem to bez pomiaru pulsu jednak ostatnio chciałem sprawdzić jak to wygląda no właśnie i znalazłem problem po ostatnim sprincie puls do zalecanych 65% (zalecanejest 55-65%) spadł po 2 minutach bezczynnego stania - czyli przy truchtaniu pewnie ze 4 -5 min by spadał - to w takim razie jak powinienem robić aby jak najlepiej ten HIIT zadziałał?

a) 2 minutowe przerwy robić z bezczynnością
b) ~4 minutowe z truchtem - czy jak dotychczas
c) nie patrzeć na puls przy truchcie
d) skrócić sprint
e) inne

PS - pomiar pulsu pulsomierzem, a czas biegu w hitt szacunkowy - po kolejncyh seriach może się o kilka sek wydłużyć.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcję tłuszcz - czy dobrze trenuję?

Następny temat

plan + dieta do skorygowania

WHEY premium